Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mantelzorgers Margriet en Piet: ‘Het is je moeder, die help je gewoon’

Mantelzorgers Margriet en Piet: ‘Het is je moeder, die help je gewoon’

WEMELDINGE - Onder de twintig mantelzorgers die samenkwamen tijdens het etentje in Wemeldinge voor de Dag van de Mantelzorg waren ook Piet en Margriet de Neef. Nadat zij tien jaar mantelzorg verleenden voor de moeder van Piet, zijn zij nu zo’n vijftien jaar actief voor de 93-jarige moeder van Margriet, die nog steeds zelfstandig woont.

“De mantelzorg bestaat vooral uit kleine, dagelijkse bezigheden”, vertelt Margriet. “Zo helpen we haar bij de administratie, doen we boodschappen en halen we haar medicijnen op als het regent. Piet doet alle klusjes die in huis moeten gebeuren. Zo heeft hij pas tochtstrips geplaatst. Gemiddeld gaan we drie, vier keer per week naar haar toe. Het ligt er aan wat ze nodig heeft. Het scheelt dat we op hetzelfde dorp wonen en dat ik en Piet het samen kunnen doen. Hij is met pensioen, dus we hebben alle tijd”.

Piet en Margriet ervaren de mantelzorg niet als belastend. “Het is je moeder, die ga je gewoon helpen. We krijgen veel waardering en dankbaarheid van haar. Op een gegeven moment kon ze niet meer alles zelf en langzaamaan komen daar steeds meer dingen bij, maar zolang het op deze manier kan, is het prima. We doen het met liefde”. 

Piet en Margriet vinden het fijn dat ze voor vragen terecht kunnen bij het Buurtteam, dat er op toe ziet dat mantelzorgers waar nodig ondersteund worden. “Dat is nog niet nodig gweest, maar het is fijn dat het er is. Bij het jaarlijkse etentje zijn we wel vaak en dat vinden we heel leuk”.

Meer uit Reimerswaal

Franse militairen herdacht in Zeeland

KAPELLE - Van 12 tot en met 17 mei 2025 is de gemeente Kapelle weer het toneel van de jaarlijkse herdenking van de Franse militairen die tijdens de Tweede Wereldoorlog hun leven gaven voor de verdediging en bevrijding van Nederland. Het evenement wordt mede georganiseerd door Memorial 40-45 Kapelle, onderleiding van voorzitter Andries Looijen.

4 uur geleden
Zeeuwse Ondernemersdag in De Mythe

GOES - Op dinsdag 27 mei vindt in theater De Mythe in Goes de elfde editie plaats van de Zeeuwse Ondernemersdag. Het evenement is bedoeld voor (pre)starters, zzp'ers en kleine mkb-bedrijven die kennis, inspiratie en een sterker netwerk zoeken.

1 dag geleden
Snelle inzet voorkomt zinken binnenvaartschip bij Hansweert

KRUININGEN - Een binnenvaartschip heeft maandagmiddag schade opgelopen bij het binnenvaren van de voorhaven in het Kanaal door Zuid-Beveland. Door snel ingrijpen van bemanning en hulpdiensten kon worden voorkomen dat het schip zonk.

1 dag geleden
Nieuwe Lief & Leedstraten in gemeente Reimerswaal

REIMERSWAAL - Er kunnen 15 nieuwe Lief & Leedstraten worden opgezet in de gemeente Reimerswaal. Dit volgt op de toevoeging van 8 nieuwe straten, en nu is het aan de bewoners om de handen ineen te slaan.

1 dag geleden
Persoon gewond na val op motorcrossbaan Rilland

RILLAND - Gisterenmiddag is een persoon gewond geraakt na een val op de motorcrossbaan in Rilland. De politie meldde dat de val een medische oorzaak had.

2 dagen geleden
Schipper krijgt boete na gevaarlijk vaargedrag

HANSWEERT - Afgelopen weekend tijdens de landelijke Reddingbootdag in Hansweert hebben bezoekers van het KNRM-reddingstation een bijzondere ervaring opgedaan toen ze getuige waren van een daadwerkelijke hulpverleningsactie. 

2 dagen geleden
Workshopdag voor wandelgroepen

REIMERSWAAL - De gemeente Reimerswaal organiseert op dinsdag 3 juni 2025 een bijeenkomst voor deelnemers van de Reimerswaalse wandelgroepen. Het is de start van een jaarlijkse traditie, bedoeld om wandelaars te verbinden en te inspireren.

3 dagen geleden