Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mancini tot en met WK 2026 bondscoach Italië

Mancini tot en met WK 2026 bondscoach Italië

ROME (ANP) - Roberto Mancini heeft zijn contract als bondscoach van Italië tot en met het WK van 2026 verlengd. De oude verbintenis van de 56-jarige Italiaan bij de nationale voetbalbond liep door tot en met het WK van 2022 in Qatar. Hij zette maandag zijn handtekening onder een nieuw contract. "Ik ben een heel gelukkig man", liet hij weten.

Mancini is sinds mei 2018 de bondscoach van Italië, dat in november 2017 kwalificatie voor het WK van 2018 misliep. Onder leiding van de Italiaanse oud-international keerden de 'Azzurri' snel terug naar de internationale top. Met tien overwinningen in evenzoveel kwalificatieduels plaatste Italië zich riant voor het EK, dat komende zomer wordt afgewerkt.

"Mancini heeft briljant werk afgeleverd als onze bondscoach", legde voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalfederatie (FIGC) uit. "Het was onze plicht om verder te gaan met zijn project, uit respect voor onze organisatie en onze fans. We gaan ons nu richten op het winnen van een titel waar we al jaren op wachten."

Opmerkelijk

Het nieuwe contract voor Mancini is een tikje opmerkelijk. In februari van dit jaar liet hij nog weten dat hij na het WK van 2022 wilde terugkeren als clubtrainer. Voor het gemak noemde hij destijds alvast wat namen van mogelijke opvolgers bij de nationale ploeg. "Massimiliano Allegri, Carlo Ancelotti en Gian Piero Gasperini zouden de Italiaanse selectie onder hun hoede kunnen nemen. Maar er zijn nog wel meer coaches die dat kunnen", zei hij nog geen vier maanden geleden.

Mancini was als clubcoach eerder onder meer werkzaam bij Lazio, Internazionale en Manchester City. Onder zijn leiding is Italië inmiddels 25 wedstrijden op rij ongeslagen.

Meer uit Voetbal

Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

2 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

2 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

2 uur geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

15 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

15 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

15 uur geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

15 uur geleden