Mancini tot en met WK 2026 bondscoach Italië
ROME (ANP) - Roberto Mancini heeft zijn contract als bondscoach van Italië tot en met het WK van 2026 verlengd. De oude verbintenis van de 56-jarige Italiaan bij de nationale voetbalbond liep door tot en met het WK van 2022 in Qatar. Hij zette maandag zijn handtekening onder een nieuw contract. "Ik ben een heel gelukkig man", liet hij weten.
Mancini is sinds mei 2018 de bondscoach van Italië, dat in november 2017 kwalificatie voor het WK van 2018 misliep. Onder leiding van de Italiaanse oud-international keerden de 'Azzurri' snel terug naar de internationale top. Met tien overwinningen in evenzoveel kwalificatieduels plaatste Italië zich riant voor het EK, dat komende zomer wordt afgewerkt.
"Mancini heeft briljant werk afgeleverd als onze bondscoach", legde voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalfederatie (FIGC) uit. "Het was onze plicht om verder te gaan met zijn project, uit respect voor onze organisatie en onze fans. We gaan ons nu richten op het winnen van een titel waar we al jaren op wachten."
Opmerkelijk
Het nieuwe contract voor Mancini is een tikje opmerkelijk. In februari van dit jaar liet hij nog weten dat hij na het WK van 2022 wilde terugkeren als clubtrainer. Voor het gemak noemde hij destijds alvast wat namen van mogelijke opvolgers bij de nationale ploeg. "Massimiliano Allegri, Carlo Ancelotti en Gian Piero Gasperini zouden de Italiaanse selectie onder hun hoede kunnen nemen. Maar er zijn nog wel meer coaches die dat kunnen", zei hij nog geen vier maanden geleden.
Mancini was als clubcoach eerder onder meer werkzaam bij Lazio, Internazionale en Manchester City. Onder zijn leiding is Italië inmiddels 25 wedstrijden op rij ongeslagen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
7 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
23 uur geleden