Mancini tot en met WK 2026 bondscoach Italië
ROME (ANP) - Roberto Mancini heeft zijn contract als bondscoach van Italië tot en met het WK van 2026 verlengd. De oude verbintenis van de 56-jarige Italiaan bij de nationale voetbalbond liep door tot en met het WK van 2022 in Qatar. Hij zette maandag zijn handtekening onder een nieuw contract. "Ik ben een heel gelukkig man", liet hij weten.
Mancini is sinds mei 2018 de bondscoach van Italië, dat in november 2017 kwalificatie voor het WK van 2018 misliep. Onder leiding van de Italiaanse oud-international keerden de 'Azzurri' snel terug naar de internationale top. Met tien overwinningen in evenzoveel kwalificatieduels plaatste Italië zich riant voor het EK, dat komende zomer wordt afgewerkt.
"Mancini heeft briljant werk afgeleverd als onze bondscoach", legde voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalfederatie (FIGC) uit. "Het was onze plicht om verder te gaan met zijn project, uit respect voor onze organisatie en onze fans. We gaan ons nu richten op het winnen van een titel waar we al jaren op wachten."
Opmerkelijk
Het nieuwe contract voor Mancini is een tikje opmerkelijk. In februari van dit jaar liet hij nog weten dat hij na het WK van 2022 wilde terugkeren als clubtrainer. Voor het gemak noemde hij destijds alvast wat namen van mogelijke opvolgers bij de nationale ploeg. "Massimiliano Allegri, Carlo Ancelotti en Gian Piero Gasperini zouden de Italiaanse selectie onder hun hoede kunnen nemen. Maar er zijn nog wel meer coaches die dat kunnen", zei hij nog geen vier maanden geleden.
Mancini was als clubcoach eerder onder meer werkzaam bij Lazio, Internazionale en Manchester City. Onder zijn leiding is Italië inmiddels 25 wedstrijden op rij ongeslagen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
3 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
5 uur geleden