Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mancini tot en met WK 2026 bondscoach Italië

Mancini tot en met WK 2026 bondscoach Italië

ROME (ANP) - Roberto Mancini heeft zijn contract als bondscoach van Italië tot en met het WK van 2026 verlengd. De oude verbintenis van de 56-jarige Italiaan bij de nationale voetbalbond liep door tot en met het WK van 2022 in Qatar. Hij zette maandag zijn handtekening onder een nieuw contract. "Ik ben een heel gelukkig man", liet hij weten.

Mancini is sinds mei 2018 de bondscoach van Italië, dat in november 2017 kwalificatie voor het WK van 2018 misliep. Onder leiding van de Italiaanse oud-international keerden de 'Azzurri' snel terug naar de internationale top. Met tien overwinningen in evenzoveel kwalificatieduels plaatste Italië zich riant voor het EK, dat komende zomer wordt afgewerkt.

"Mancini heeft briljant werk afgeleverd als onze bondscoach", legde voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalfederatie (FIGC) uit. "Het was onze plicht om verder te gaan met zijn project, uit respect voor onze organisatie en onze fans. We gaan ons nu richten op het winnen van een titel waar we al jaren op wachten."

Opmerkelijk

Het nieuwe contract voor Mancini is een tikje opmerkelijk. In februari van dit jaar liet hij nog weten dat hij na het WK van 2022 wilde terugkeren als clubtrainer. Voor het gemak noemde hij destijds alvast wat namen van mogelijke opvolgers bij de nationale ploeg. "Massimiliano Allegri, Carlo Ancelotti en Gian Piero Gasperini zouden de Italiaanse selectie onder hun hoede kunnen nemen. Maar er zijn nog wel meer coaches die dat kunnen", zei hij nog geen vier maanden geleden.

Mancini was als clubcoach eerder onder meer werkzaam bij Lazio, Internazionale en Manchester City. Onder zijn leiding is Italië inmiddels 25 wedstrijden op rij ongeslagen.

Meer uit Voetbal

KNVB stelt Boufangacha aan als nieuwe directeur amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.

42 minuten geleden
Liverpool onderzoekt enkelblessure Oranje-international Gakpo

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.

1 uur geleden
Spaanse krant: Frenkie de Jong hervat training op 5 oktober

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.

1 uur geleden
Xavi haalt geen vervanger bij Oranje voor afgehaakte Gakpo

ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.

3 uur geleden
Portugal wint in Oslo van Noorwegen in Nations League

OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.

19 uur geleden
Ierland wint van Israël in veelbesproken Nations League-duel

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.

19 uur geleden
Grieken verslaan Duitsland en gaan aan kop in groep van Oranje

AUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.

19 uur geleden