Manchester United wint bij Southampton met scorende De Ligt
SOUTHAMPTON (ANP) - Manchester United heeft zich met een ruime zege bij Southampton gerevancheerd voor de pijnlijke nederlaag (0-3) twee weken geleden tegen Liverpool: 0-3. Coach Erik ten Hag zag bovendien de na zijn optredens in Oranje bekritiseerde Matthijs de Ligt de score openen voor zijn ploeg.
De eerste kans was voor een andere Oranje-international. Joshua Zirkzee slaagde er na een kwartier net niet in de bal uit een voorzet van Christian Eriksen binnen te schuiven. Aan de andere kant was Yukinari Sugawara, overgekomen van AZ, dicht bij een doelpunt. De Ligt voorkwam dat de vanaf rechts indraaiende bal in het doel achter doelman André Onana verdween.
Southampton kreeg na een halfuur een strafschop nadat Diogo Dalot de naar binnen trekkende Tyler Dibling had neergehaald. Cameron Archer schoot de bal echter te slap in.
Hoekschop
Southampton-doelman Aaron Ramsdale moest zich in de 33e minuut tot het uiterste strekken om een inzet van Zirkzee uit het doel te houden. Uit de daaropvolgende hoekschop kopte De Ligt raak: 0-1. Acht minuten later was het 0-2 door een schot van Marcus Rashford, dat door Ramsdale te laat was gezien.
Southampton kon na rust weinig terugdoen, zeker nadat aanvoerder Jack Stephens na een overtreding op Alejandro Garnacho elf minuten voor tijd met rood naar de kant was gegaan. De Argentijn Garnacho maakte er in de extra tijd nog 0-3 van.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
9 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
11 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
11 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
12 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
12 uur geleden