Manchester United wint bij Southampton met scorende De Ligt
SOUTHAMPTON (ANP) - Manchester United heeft zich met een ruime zege bij Southampton gerevancheerd voor de pijnlijke nederlaag (0-3) twee weken geleden tegen Liverpool: 0-3. Coach Erik ten Hag zag bovendien de na zijn optredens in Oranje bekritiseerde Matthijs de Ligt de score openen voor zijn ploeg.
De eerste kans was voor een andere Oranje-international. Joshua Zirkzee slaagde er na een kwartier net niet in de bal uit een voorzet van Christian Eriksen binnen te schuiven. Aan de andere kant was Yukinari Sugawara, overgekomen van AZ, dicht bij een doelpunt. De Ligt voorkwam dat de vanaf rechts indraaiende bal in het doel achter doelman André Onana verdween.
Southampton kreeg na een halfuur een strafschop nadat Diogo Dalot de naar binnen trekkende Tyler Dibling had neergehaald. Cameron Archer schoot de bal echter te slap in.
Hoekschop
Southampton-doelman Aaron Ramsdale moest zich in de 33e minuut tot het uiterste strekken om een inzet van Zirkzee uit het doel te houden. Uit de daaropvolgende hoekschop kopte De Ligt raak: 0-1. Acht minuten later was het 0-2 door een schot van Marcus Rashford, dat door Ramsdale te laat was gezien.
Southampton kon na rust weinig terugdoen, zeker nadat aanvoerder Jack Stephens na een overtreding op Alejandro Garnacho elf minuten voor tijd met rood naar de kant was gegaan. De Argentijn Garnacho maakte er in de extra tijd nog 0-3 van.
Meer uit Voetbal
MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
7 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
20 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
1 dag geleden