Manchester United wint bij Southampton met scorende De Ligt
SOUTHAMPTON (ANP) - Manchester United heeft zich met een ruime zege bij Southampton gerevancheerd voor de pijnlijke nederlaag (0-3) twee weken geleden tegen Liverpool: 0-3. Coach Erik ten Hag zag bovendien de na zijn optredens in Oranje bekritiseerde Matthijs de Ligt de score openen voor zijn ploeg.
De eerste kans was voor een andere Oranje-international. Joshua Zirkzee slaagde er na een kwartier net niet in de bal uit een voorzet van Christian Eriksen binnen te schuiven. Aan de andere kant was Yukinari Sugawara, overgekomen van AZ, dicht bij een doelpunt. De Ligt voorkwam dat de vanaf rechts indraaiende bal in het doel achter doelman André Onana verdween.
Southampton kreeg na een halfuur een strafschop nadat Diogo Dalot de naar binnen trekkende Tyler Dibling had neergehaald. Cameron Archer schoot de bal echter te slap in.
Hoekschop
Southampton-doelman Aaron Ramsdale moest zich in de 33e minuut tot het uiterste strekken om een inzet van Zirkzee uit het doel te houden. Uit de daaropvolgende hoekschop kopte De Ligt raak: 0-1. Acht minuten later was het 0-2 door een schot van Marcus Rashford, dat door Ramsdale te laat was gezien.
Southampton kon na rust weinig terugdoen, zeker nadat aanvoerder Jack Stephens na een overtreding op Alejandro Garnacho elf minuten voor tijd met rood naar de kant was gegaan. De Argentijn Garnacho maakte er in de extra tijd nog 0-3 van.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
5 minuten geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
14 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
21 uur geleden