Manchester United stelt kampioenschap City nog even uit
BIRMINGHAM (ANP) - Manchester United heeft het landskampioenschap van Manchester City nog even uitgesteld. De ploeg van trainer Ole Gunnar Solskjaer won in Birmingham met 3-1 van middenmoter Aston Villa. Daardoor kwam United op 10 punten van City, dat zaterdag thuis verloor van Chelsea (1-2).
De nummer 2 van de Premier League speelt dinsdag thuis tegen Leicester City en haalt twee dagen later de afgelaste wedstrijd tegen Liverpool in. City speelt pas vrijdag weer, uit tegen Newcastle United en kan voor het begin van die wedstrijd al kampioen zijn bij misstappen van United.
Manchester United, met middenvelder Donny van de Beek de hele wedstrijd als reserve, keek bij de rust nog tegen een achterstand aan (1-0). Bertrand Traoré maakte het doelpunt. Na de rust kwam de productie bij de bezoekers alsnog op gang. Bruno Fernandes, Mason Greenwood en Edinson Cavani brachten de treffers op hun naam.
Bij Aston Villa ging de Nederlandse aanvaller Anwar El Ghazi in de 78e minuut naar de kant. Ploeggenoot Ollie Watkins moest in de 89e minuut het veld verlaten na zijn tweede gele kaart.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
16 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
20 uur geleden