Manchester United in Turkije onderuit bij Başakşehir
ISTANBUL (ANP) - Manchester United heeft na twee overwinning de eerste nederlaag geleden in de groepsfase van de Champions League. Başakşehir was in Turkije te sterk voor de Engelsen (2-1) en behaalde daarmee de eerste punten. Voorlopig leidt United nog wel in de poule
De Engelsen begonnen matig aan het duel en kwamen vrij snel op achterstand. Demba Ba opende de score voor de Turkse club. De Senegalees had na een pass van Edin Višca nota bene vanaf eigen helft vrije doortocht naar het doel van Dean Henderson.
Višca zorgde in de 40e minuut voor de tweede treffer van Başakşehir, maar nog voor de rust kreeg Manchester United weer enige aansluiting. Anthony Martial kopte in na een voorzet van Luke Shaw.
Donny van de Beek
Evenals in de vorige wedstrijd in de Champions League tegen Leipzig was Donny van de Beek basisspeler bij ManU. Na een uur werd hij vervangen door de Fransman Paul Pogba. Timothy Fosu-Mensah viel een kwartier voor tijd in.
Later is in deze groep nog Leipzig - Paris Saint-Germain. De winnaar van dit duel komt in punten gelijk met Manchester United.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
21 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
23 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
23 uur geleden