Manchester City voor het eerst naar finale Champions League
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zich voor het eerst in de clubgeschiedenis geplaatst voor de finale van de Champions League. Het elftal van trainer Pep Guardiola won dinsdag met 2-0 van Paris Saint-Germain. Dat was ruim voldoende na de zege van 2-1 in Parijs, zes dagen eerder.
In de finale op zaterdag 29 mei in Istanbul is Chelsea of Real Madrid de tegenstander. Beide clubs treffen elkaar woensdag in Londen. De eerste ontmoeting eindigde onbeslist (1-1).
Manchester City debuteerde in 2011 in de Champions League en stond alleen in het seizoen 2015/2016 een keer in de halve eindstrijd.
Fraaie dieptepass
De Engelsen hoefden dinsdag maar heel even te vrezen dat de halve finale nu weer het eindstation zou worden. De Nederlandse scheidsrechter Björn Kuipers wees al snel naar de strafschopstip omdat het leek dat Oleksandr Zintsjenko hands maakte. Bij het terugkijken van de beelden aan de rand van het veld werd al snel duidelijk dat de bal op de bovenkant van de schouder van de verdediger kwam en dat van een penalty dus geen sprake was.
Manchester City sloeg even later aan de andere kant wel toe. In de elfde minuut gaf doelman Ederson een fraaie dieptepass op Phil Foden. De 20-jarige Engelsman zocht de achterlijn op en legde de bal goed breed op Kevin De Bruyne. De Belg zag zijn schot nog geblokt, maar in de rebound trof Riyad Mahrez wel doel. Mahrez was vorige week in de eerste wedstrijd ook al trefzeker.
Rode kaart
Paris Saint-Germain miste duidelijk de inbreng van Kylian Mbappé. De sterspeler had te veel last van een kuitblessure en keek noodgedwongen vanaf de reservebank toe. Verder dan een ongevaarlijke vrije trap over van Neymar en een schot over het doel van Ander Herrera kwam de Franse club voor rust niet.
Neymar leek in de 55e minuut de spanning wel terug te brengen, maar oud-PSV'er Zintsjenko wierp zich voor de bal. Manchester City verdubbelde in de 63e minuut, na een mooie aanval, de voorsprong. De Bruyne stuurde Foden de diepte in, waarna de Brit de bal perfect aangaf voor Mahrez. De Algerijn kon de bal in het lege doel tikken: 2-0.
PSG moest de laatste 20 minuten verder met tien man na een rode kaart voor Ángel Di María, die buiten het veld een overtreding op Fernandinho maakte. Mitchel Bakker viel in de slotfase nog in bij de club uit Parijs.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
9 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
21 uur geleden