Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City voor het eerst naar finale Champions League

Manchester City voor het eerst naar finale Champions League

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zich voor het eerst in de clubgeschiedenis geplaatst voor de finale van de Champions League. Het elftal van trainer Pep Guardiola won dinsdag met 2-0 van Paris Saint-Germain. Dat was ruim voldoende na de zege van 2-1 in Parijs, zes dagen eerder.

In de finale op zaterdag 29 mei in Istanbul is Chelsea of Real Madrid de tegenstander. Beide clubs treffen elkaar woensdag in Londen. De eerste ontmoeting eindigde onbeslist (1-1).

Manchester City debuteerde in 2011 in de Champions League en stond alleen in het seizoen 2015/2016 een keer in de halve eindstrijd.

Fraaie dieptepass

De Engelsen hoefden dinsdag maar heel even te vrezen dat de halve finale nu weer het eindstation zou worden. De Nederlandse scheidsrechter Björn Kuipers wees al snel naar de strafschopstip omdat het leek dat Oleksandr Zintsjenko hands maakte. Bij het terugkijken van de beelden aan de rand van het veld werd al snel duidelijk dat de bal op de bovenkant van de schouder van de verdediger kwam en dat van een penalty dus geen sprake was.

Manchester City sloeg even later aan de andere kant wel toe. In de elfde minuut gaf doelman Ederson een fraaie dieptepass op Phil Foden. De 20-jarige Engelsman zocht de achterlijn op en legde de bal goed breed op Kevin De Bruyne. De Belg zag zijn schot nog geblokt, maar in de rebound trof Riyad Mahrez wel doel. Mahrez was vorige week in de eerste wedstrijd ook al trefzeker.

Rode kaart

Paris Saint-Germain miste duidelijk de inbreng van Kylian Mbappé. De sterspeler had te veel last van een kuitblessure en keek noodgedwongen vanaf de reservebank toe. Verder dan een ongevaarlijke vrije trap over van Neymar en een schot over het doel van Ander Herrera kwam de Franse club voor rust niet.

Neymar leek in de 55e minuut de spanning wel terug te brengen, maar oud-PSV'er Zintsjenko wierp zich voor de bal. Manchester City verdubbelde in de 63e minuut, na een mooie aanval, de voorsprong. De Bruyne stuurde Foden de diepte in, waarna de Brit de bal perfect aangaf voor Mahrez. De Algerijn kon de bal in het lege doel tikken: 2-0.

PSG moest de laatste 20 minuten verder met tien man na een rode kaart voor Ángel Di María, die buiten het veld een overtreding op Fernandinho maakte. Mitchel Bakker viel in de slotfase nog in bij de club uit Parijs.

Meer uit Voetbal

Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

6 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

6 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

6 uur geleden
Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

7 uur geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

9 uur geleden
Curaçao op WK tegen Duitsland, Ivoorkust en Ecuador

WASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.

9 uur geleden
Nederlands elftal op WK in groep F

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.

9 uur geleden