Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City voor het eerst naar finale Champions League

Manchester City voor het eerst naar finale Champions League

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zich voor het eerst in de clubgeschiedenis geplaatst voor de finale van de Champions League. Het elftal van trainer Pep Guardiola won dinsdag met 2-0 van Paris Saint-Germain. Dat was ruim voldoende na de zege van 2-1 in Parijs, zes dagen eerder.

In de finale op zaterdag 29 mei in Istanbul is Chelsea of Real Madrid de tegenstander. Beide clubs treffen elkaar woensdag in Londen. De eerste ontmoeting eindigde onbeslist (1-1).

Manchester City debuteerde in 2011 in de Champions League en stond alleen in het seizoen 2015/2016 een keer in de halve eindstrijd.

Fraaie dieptepass

De Engelsen hoefden dinsdag maar heel even te vrezen dat de halve finale nu weer het eindstation zou worden. De Nederlandse scheidsrechter Björn Kuipers wees al snel naar de strafschopstip omdat het leek dat Oleksandr Zintsjenko hands maakte. Bij het terugkijken van de beelden aan de rand van het veld werd al snel duidelijk dat de bal op de bovenkant van de schouder van de verdediger kwam en dat van een penalty dus geen sprake was.

Manchester City sloeg even later aan de andere kant wel toe. In de elfde minuut gaf doelman Ederson een fraaie dieptepass op Phil Foden. De 20-jarige Engelsman zocht de achterlijn op en legde de bal goed breed op Kevin De Bruyne. De Belg zag zijn schot nog geblokt, maar in de rebound trof Riyad Mahrez wel doel. Mahrez was vorige week in de eerste wedstrijd ook al trefzeker.

Rode kaart

Paris Saint-Germain miste duidelijk de inbreng van Kylian Mbappé. De sterspeler had te veel last van een kuitblessure en keek noodgedwongen vanaf de reservebank toe. Verder dan een ongevaarlijke vrije trap over van Neymar en een schot over het doel van Ander Herrera kwam de Franse club voor rust niet.

Neymar leek in de 55e minuut de spanning wel terug te brengen, maar oud-PSV'er Zintsjenko wierp zich voor de bal. Manchester City verdubbelde in de 63e minuut, na een mooie aanval, de voorsprong. De Bruyne stuurde Foden de diepte in, waarna de Brit de bal perfect aangaf voor Mahrez. De Algerijn kon de bal in het lege doel tikken: 2-0.

PSG moest de laatste 20 minuten verder met tien man na een rode kaart voor Ángel Di María, die buiten het veld een overtreding op Fernandinho maakte. Mitchel Bakker viel in de slotfase nog in bij de club uit Parijs.

Meer uit Voetbal

Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

11 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

13 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

14 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

15 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

15 uur geleden
Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

17 uur geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

19 uur geleden