Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City voor het eerst naar finale Champions League

Manchester City voor het eerst naar finale Champions League

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zich voor het eerst in de clubgeschiedenis geplaatst voor de finale van de Champions League. Het elftal van trainer Pep Guardiola won dinsdag met 2-0 van Paris Saint-Germain. Dat was ruim voldoende na de zege van 2-1 in Parijs, zes dagen eerder.

In de finale op zaterdag 29 mei in Istanbul is Chelsea of Real Madrid de tegenstander. Beide clubs treffen elkaar woensdag in Londen. De eerste ontmoeting eindigde onbeslist (1-1).

Manchester City debuteerde in 2011 in de Champions League en stond alleen in het seizoen 2015/2016 een keer in de halve eindstrijd.

Fraaie dieptepass

De Engelsen hoefden dinsdag maar heel even te vrezen dat de halve finale nu weer het eindstation zou worden. De Nederlandse scheidsrechter Björn Kuipers wees al snel naar de strafschopstip omdat het leek dat Oleksandr Zintsjenko hands maakte. Bij het terugkijken van de beelden aan de rand van het veld werd al snel duidelijk dat de bal op de bovenkant van de schouder van de verdediger kwam en dat van een penalty dus geen sprake was.

Manchester City sloeg even later aan de andere kant wel toe. In de elfde minuut gaf doelman Ederson een fraaie dieptepass op Phil Foden. De 20-jarige Engelsman zocht de achterlijn op en legde de bal goed breed op Kevin De Bruyne. De Belg zag zijn schot nog geblokt, maar in de rebound trof Riyad Mahrez wel doel. Mahrez was vorige week in de eerste wedstrijd ook al trefzeker.

Rode kaart

Paris Saint-Germain miste duidelijk de inbreng van Kylian Mbappé. De sterspeler had te veel last van een kuitblessure en keek noodgedwongen vanaf de reservebank toe. Verder dan een ongevaarlijke vrije trap over van Neymar en een schot over het doel van Ander Herrera kwam de Franse club voor rust niet.

Neymar leek in de 55e minuut de spanning wel terug te brengen, maar oud-PSV'er Zintsjenko wierp zich voor de bal. Manchester City verdubbelde in de 63e minuut, na een mooie aanval, de voorsprong. De Bruyne stuurde Foden de diepte in, waarna de Brit de bal perfect aangaf voor Mahrez. De Algerijn kon de bal in het lege doel tikken: 2-0.

PSG moest de laatste 20 minuten verder met tien man na een rode kaart voor Ángel Di María, die buiten het veld een overtreding op Fernandinho maakte. Mitchel Bakker viel in de slotfase nog in bij de club uit Parijs.

Meer uit Voetbal

NEC wint spectaculair uitduel met NAC na treffer in slotseconden

BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.

1 uur geleden
PSV boekt bij Fortuna met moeite vijftiende uitzege op rij

SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.

2 uur geleden
Telstar geeft voorsprong uit handen op bezoek bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.

2 uur geleden
AZ geeft bekerzege op Ajax slecht vervolg tegen PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.

3 uur geleden
Bayern München in tweede helft ruim langs RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.

3 uur geleden
Koploper Arsenal komt niet verder dan 0-0 bij Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.

3 uur geleden
Grim ziet Ajax onnodig punten verspelen tegen Go Ahead Eagles

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

4 uur geleden