Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City verslaat Inter en wint eindelijk Champions League

Manchester City verslaat Inter en wint eindelijk Champions League

ISTANBUL (ANP) - Met een van de mindere wedstrijden van het seizoen heeft Manchester City het grootste succes ooit bereikt. De Engelse kampioen van trainer Pep Guardiola won voor de eerste keer de Champions League, waarmee de jarenlang gekoesterde droom eindelijk in vervulling ging. In het Atatürk Olympiyat stadion van Istanbul werd Internazionale verslagen, 1-0.

Manchester City zette daarmee de kroon op het werk, door dit seizoen de zogenoemde 'treble' binnen te halen. De nationale titel, de beker, de grootste Europese competitie. Het is een prestatie waartoe in het verleden slechts de grootste clubs van het continent in staat waren. City had ook nog de (nationale) League Cup kunnen winnen, maar die ging naar het Manchester United van trainer Erik ten Hag.

De Spanjaard Rodri maakte zich voor altijd onsterfelijk, althans in een deel van Manchester, door de 1-0 voor zijn rekening te nemen.

Kansen

Nathan Aké was basisspeler bij City. Dat gold ook voor Denzel Dumfries bij Inter, waar Stefan de Vrij op de bank bleef.

Manchester City was in het eerste deel wel iets sterker, zonder echter tot het indrukwekkende niveau van de laatste weken te komen. Zo was er een aardige kans voor Erling Haaland, maar de Noorse spits stuitte op voormalig Ajax-doelman André Onana. Verder was er een schot van De Bruyne, maar dat verdween recht in de handen van de keeper uit Kameroen. Bernardo Silva schoot voorlangs.

Overtuiging ontbrak

Van het imponerende spel dat City dit seizoen vaak liet zien, bijvoorbeeld in de halve finale tegen Real Madrid, was geen sprake. De druk leek te groot voor het elftal, waarvan al jaren wordt verwacht dat het de Champions League wint. Het tempo en de verrassing, maar bovenal de overtuiging ontbraken. De Braziliaanse doelman Ederson deed soms de vreemdste dingen, kennelijk omdat de twijfel was toegeslagen bij de favoriet.

Inter verdedigde solide, gaf weinig ruimte weg en speelde met overgave, zoals Dumfries vooraf al had gezegd. De stellingen waren moeilijk te doorbreken voor de Engelse favoriet. Na een groot misverstand tussen Ederson en City-verdediger Manuel Akanji hadden de Italianen na een uur zelfs al op voorsprong kunnen komen, maar Lautaro Martínez liet de mogelijkheid liggen.

Bevrijdende treffer

In de 68e minuut viel toch de bevrijdende treffer voor Manchester City. De Spanjaard Rodri schoof de bal met overzicht in het doel, nadat de Italianen een voorzet van Bernardo Silva niet goed hadden weggewerkt. Zekerheid gaf het nog niet voor de Engelsen. Een paar minuten later was het al bijna gelijk, maar na chaos in de verdediging van City kopte Federico Dimarco op de lat. Romelu Lukaku kreeg nog de kans de bal van een paar meter in te koppen, maar liet dat na.

Kevin De Bruyne, een van de bepalende spelers bij Manchester City, viel al na iets meer dan een half uur uit. De Belg was geblesseerd geraakt en werd vervangen door Phil Foden. Twee jaar geleden, in de verloren finale tegen Chelsea, moest hij ook al geblesseerd van het veld.

Meer uit Voetbal

Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

13 minuten geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

11 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

13 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

13 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

1 dag geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 dag geleden