Manchester City overklast Sporting in Champions League: 0-5
LISSABON (ANP) - Manchester City heeft de strijd met Sporting Portugal om een plek in de kwartfinales van de Champions League al in de eerste wedstrijd beslist. De Engelse kampioen was in Lissabon veel te sterk voor de ploeg die in de poulefase als tweede eindigde achter Ajax: 0-5. City, de verliezend finalist van afgelopen seizoen in de Champions League, overklaste het Portugese elftal op alle fronten.
Sporting moest in september bij de start van de groepsfase in het eigen Estádio José Alvalade ook al een zware nederlaag tegen Ajax incasseren (1-5). De Portugese kampioen slaagde er desondanks in om Borussia Dortmund en Besiktas achter zich te houden in groep C en samen met het foutloze Ajax door te gaan naar de achtste finales. Gezien het grote krachtsverschil met Manchester City lijkt de return op 9 maart in Engeland een formaliteit te worden. Oranje-international Nathan Aké mocht in de slotfase nog even meedoen bij City.
Na iets meer dan een half uur spelen stond de ploeg van trainer Pep Guardiola al met 3-0 voor in Lissabon. Riyad Mahrez opende in de 7e minuut de score. De Algerijn tikte de bal binnen op aangeven van Kevin De Bruyne. Het doelpunt werd in eerste instantie afgekeurd, maar de VAR zag op de tv-beelden dat De Bruyne niet buitenspel stond.
Sterling
Via twee doelpunten van de Portugees Bernardo Silva en een treffer van Phil Foden liep City voor rust uit naar 0-4. Aan het begin van de tweede helft schoot Raheem Sterling zijn 127e doelpunt voor City binnen, waarmee de aanvaller de top 10 van de topscorerslijst aller tijden van zijn club binnenkwam. Even daarvoor dacht Bernardo Silva zijn hattrick compleet te hebben gemaakt, maar het derde doelpunt van de oud-speler van Benfica werd op aangeven van de VAR afgekeurd vanwege buitenspel.
Manchester City nam in het laatste half uur gas terug, in de wetenschap dat plaatsing voor de kwartfinales al zo goed als zeker is.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in winterse omstandigheden met 2-2 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het duel werd twee keer vanwege de sneeuw stilgelegd. De Groningers staan na dertien wedstrijden op de zevende plaats met 20 punten. PEC Zwolle staat vijftiende met 13 punten.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.
11 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.
12 uur geledenCREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.
12 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar staat na dertien speelronden op de laatste plaats in de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia speelde zondag voor eigen publiek met 1-1 gelijk tegen FC Utrecht. Telstar heeft 10 punten en nam de laatste plaats over van Heracles Almelo. FC Utrecht staat vijfde met 20 punten.
12 uur geleden