Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City overklast Sporting in Champions League: 0-5

Manchester City overklast Sporting in Champions League: 0-5

LISSABON (ANP) - Manchester City heeft de strijd met Sporting Portugal om een plek in de kwartfinales van de Champions League al in de eerste wedstrijd beslist. De Engelse kampioen was in Lissabon veel te sterk voor de ploeg die in de poulefase als tweede eindigde achter Ajax: 0-5. City, de verliezend finalist van afgelopen seizoen in de Champions League, overklaste het Portugese elftal op alle fronten.

Sporting moest in september bij de start van de groepsfase in het eigen Estádio José Alvalade ook al een zware nederlaag tegen Ajax incasseren (1-5). De Portugese kampioen slaagde er desondanks in om Borussia Dortmund en Besiktas achter zich te houden in groep C en samen met het foutloze Ajax door te gaan naar de achtste finales. Gezien het grote krachtsverschil met Manchester City lijkt de return op 9 maart in Engeland een formaliteit te worden. Oranje-international Nathan Aké mocht in de slotfase nog even meedoen bij City.

Na iets meer dan een half uur spelen stond de ploeg van trainer Pep Guardiola al met 3-0 voor in Lissabon. Riyad Mahrez opende in de 7e minuut de score. De Algerijn tikte de bal binnen op aangeven van Kevin De Bruyne. Het doelpunt werd in eerste instantie afgekeurd, maar de VAR zag op de tv-beelden dat De Bruyne niet buitenspel stond.

Sterling

Via twee doelpunten van de Portugees Bernardo Silva en een treffer van Phil Foden liep City voor rust uit naar 0-4. Aan het begin van de tweede helft schoot Raheem Sterling zijn 127e doelpunt voor City binnen, waarmee de aanvaller de top 10 van de topscorerslijst aller tijden van zijn club binnenkwam. Even daarvoor dacht Bernardo Silva zijn hattrick compleet te hebben gemaakt, maar het derde doelpunt van de oud-speler van Benfica werd op aangeven van de VAR afgekeurd vanwege buitenspel.

Manchester City nam in het laatste half uur gas terug, in de wetenschap dat plaatsing voor de kwartfinales al zo goed als zeker is.

Meer uit Voetbal

PSG-voorzitter beleeft 'droom' met eerste zege Champions League

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Voorzitter Nasser Al-Khelaïfi van Paris Saint-Germain beleefde een "droom" tijdens de gewonnen finale van de Champions League tegen Internazionale (5-0). Het was voor PSG en de voorzitter, die sinds 2011 de leiding heeft over de club, de eerste eindzege in het belangrijkste Europese clubtoernooi.

3 uur geleden
Dumfries spreekt van 'zwarte dag' na verloren CL-finale met Inter

MÜNCHEN (ANP) - Verdediger Denzel Dumfries van Internazionale sprak van een "zwarte dag" na de zware nederlaag tegen Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League (0-5). "Ik vind het erg jammer voor iedereen, voor de fans, voor iedereen die betrokken is bij Inter", zei de Oranje-international na afloop.

4 uur geleden
Inter met Dumfries tegen PSG in finale Champions League

MÜNCHEN (ANP) - Internazionale begint zaterdagavond met Denzel Dumfries in de basis aan de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De 29-jarige international staat aan de rechterzijde op het middenveld. Ploeggenoot Stefan de Vrij begint de wedstrijd in München (aanvang: 21.00 uur) op de bank.

16 uur geleden
Trainer Gasperini kondigt vertrek bij Atalanta aan

BERGAMO (ANP/AFP) - Trainer Gian Piero Gasperini van Atalanta heeft zijn vertrek bij de club uit Bergamo aangekondigd. De Italiaan is naar eigen zeggen op zoek naar nieuwe uitdagingen.

17 uur geleden
Forbes: Real Madrid opnieuw waardevolste voetbalclub

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid is voor het vierde opeenvolgende jaar uitgeroepen tot waardevolste voetbalclub ter wereld. Dat schrijft het Amerikaanse zakentijdschrift Forbes. Manchester United bezet de tweede plaats op de lijst, voor de Spaanse landskampioen FC Barcelona.

21 uur geleden
FC Zürich stelt Van der Gaag aan als trainer

ZÜRICH (ANP) - Mitchell van der Gaag is aangesteld als trainer bij FC Zürich. De 53-jarige Nederlander tekent een contract tot de zomer van 2027 in Zwitserland.

22 uur geleden
Heitinga vindt zich klaar om als trainer terug te keren bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - John Heitinga is klaar om als hoofdtrainer terug te keren bij Ajax. Dat zei de nieuwe coach nadat de Amsterdamse club had bevestigd dat hij tot de zomer van 2027 tekent, net als zijn assistent Marcel Keizer. "Ik ben klaar om als hoofdtrainer verder te gaan en ik vind het eervol dat ik die kans krijg bij Ajax", zei de opvolger van de opgestapte Francesco Farioli.

23 uur geleden