Manchester City overklast Sporting in Champions League: 0-5
LISSABON (ANP) - Manchester City heeft de strijd met Sporting Portugal om een plek in de kwartfinales van de Champions League al in de eerste wedstrijd beslist. De Engelse kampioen was in Lissabon veel te sterk voor de ploeg die in de poulefase als tweede eindigde achter Ajax: 0-5. City, de verliezend finalist van afgelopen seizoen in de Champions League, overklaste het Portugese elftal op alle fronten.
Sporting moest in september bij de start van de groepsfase in het eigen Estádio José Alvalade ook al een zware nederlaag tegen Ajax incasseren (1-5). De Portugese kampioen slaagde er desondanks in om Borussia Dortmund en Besiktas achter zich te houden in groep C en samen met het foutloze Ajax door te gaan naar de achtste finales. Gezien het grote krachtsverschil met Manchester City lijkt de return op 9 maart in Engeland een formaliteit te worden. Oranje-international Nathan Aké mocht in de slotfase nog even meedoen bij City.
Na iets meer dan een half uur spelen stond de ploeg van trainer Pep Guardiola al met 3-0 voor in Lissabon. Riyad Mahrez opende in de 7e minuut de score. De Algerijn tikte de bal binnen op aangeven van Kevin De Bruyne. Het doelpunt werd in eerste instantie afgekeurd, maar de VAR zag op de tv-beelden dat De Bruyne niet buitenspel stond.
Sterling
Via twee doelpunten van de Portugees Bernardo Silva en een treffer van Phil Foden liep City voor rust uit naar 0-4. Aan het begin van de tweede helft schoot Raheem Sterling zijn 127e doelpunt voor City binnen, waarmee de aanvaller de top 10 van de topscorerslijst aller tijden van zijn club binnenkwam. Even daarvoor dacht Bernardo Silva zijn hattrick compleet te hebben gemaakt, maar het derde doelpunt van de oud-speler van Benfica werd op aangeven van de VAR afgekeurd vanwege buitenspel.
Manchester City nam in het laatste half uur gas terug, in de wetenschap dat plaatsing voor de kwartfinales al zo goed als zeker is.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
46 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
1 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.
2 uur geleden