Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester City overklast Sporting in Champions League: 0-5

Manchester City overklast Sporting in Champions League: 0-5

LISSABON (ANP) - Manchester City heeft de strijd met Sporting Portugal om een plek in de kwartfinales van de Champions League al in de eerste wedstrijd beslist. De Engelse kampioen was in Lissabon veel te sterk voor de ploeg die in de poulefase als tweede eindigde achter Ajax: 0-5. City, de verliezend finalist van afgelopen seizoen in de Champions League, overklaste het Portugese elftal op alle fronten.

Sporting moest in september bij de start van de groepsfase in het eigen Estádio José Alvalade ook al een zware nederlaag tegen Ajax incasseren (1-5). De Portugese kampioen slaagde er desondanks in om Borussia Dortmund en Besiktas achter zich te houden in groep C en samen met het foutloze Ajax door te gaan naar de achtste finales. Gezien het grote krachtsverschil met Manchester City lijkt de return op 9 maart in Engeland een formaliteit te worden. Oranje-international Nathan Aké mocht in de slotfase nog even meedoen bij City.

Na iets meer dan een half uur spelen stond de ploeg van trainer Pep Guardiola al met 3-0 voor in Lissabon. Riyad Mahrez opende in de 7e minuut de score. De Algerijn tikte de bal binnen op aangeven van Kevin De Bruyne. Het doelpunt werd in eerste instantie afgekeurd, maar de VAR zag op de tv-beelden dat De Bruyne niet buitenspel stond.

Sterling

Via twee doelpunten van de Portugees Bernardo Silva en een treffer van Phil Foden liep City voor rust uit naar 0-4. Aan het begin van de tweede helft schoot Raheem Sterling zijn 127e doelpunt voor City binnen, waarmee de aanvaller de top 10 van de topscorerslijst aller tijden van zijn club binnenkwam. Even daarvoor dacht Bernardo Silva zijn hattrick compleet te hebben gemaakt, maar het derde doelpunt van de oud-speler van Benfica werd op aangeven van de VAR afgekeurd vanwege buitenspel.

Manchester City nam in het laatste half uur gas terug, in de wetenschap dat plaatsing voor de kwartfinales al zo goed als zeker is.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verliest van Manchester City in Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.

8 uur geleden
Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

10 uur geleden
Ajax pakt bij Qarabag eerste punten in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.

10 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn met blessure zes weken aan de kant

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.

12 uur geleden
Ajax-trainer Grim bestraft 'laatkomer' Bounida

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.

12 uur geleden
Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

13 uur geleden
FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

15 uur geleden