Manchester City nieuwe koploper in Premier League
WATFORD (ANP) - Manchester City heeft Chelsea verdreven van de koppositie in de Premier League. De titelverdediger van coach Pep Guardiola won van Watford (1-3) en heeft nu 2 punten voorsprong op Chelsea, dat verloor bij West Ham United (2-3).
Liverpool passeerde Chelsea eveneens en heeft een punt achterstand op City. De formatie van Jürgen Klopp won bij Wolverhampton Wanderers, 0-1. De Belgische invaller Divock Origi scoorde diep in blessuretijd. Daarvoor had de formatie, met Virgil van Dijk in de gelederen, kans op kans gemist.
Raheem Sterling zette Manchester City al in de 4e minuut op voorsprong. De international kon geheel vrij inkoppen na een voorzet van Phil Foden. Na iets meer dan een half uur maakte Bernardo Silva er 0-2 van. Na de hervatting zorgde Silva voor de 0-3, nadat hij alle tijd kreeg de bal in de bovenhoek te krullen.
Daarna was Cucho goed voor de 1-3. De Colombiaan schoot eerst op de paal, maar kreeg de terug springende bal opnieuw voor de voeten en schoot alsnog raak. Nathan Aké bleef op de bank bij Manchester City.
Voor Chelsea was het de tweede nederlaag van het seizoen. De winnaar van de Champions League leidde bij rust nog met 2-1. Thiago Silva had de bezoekers op voorsprong gekopt. Manuel Lanzini benutte in de 40e minuut een strafschop: 1-1. Net voor het rustsignaal zette Mount Chelsea opnieuw op voorsprong. De voormalig Vitessenaar nam de bal uit een voorzet van Ziyech in een keer op de schoen.
In de 56e minuut maakte Bowen gelijk. In de slotfase besliste Masuaku het duel met een dwarrelbal.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
6 minuten geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
5 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
5 uur geleden