Manchester City nieuwe koploper in Premier League
WATFORD (ANP) - Manchester City heeft Chelsea verdreven van de koppositie in de Premier League. De titelverdediger van coach Pep Guardiola won van Watford (1-3) en heeft nu 2 punten voorsprong op Chelsea, dat verloor bij West Ham United (2-3).
Liverpool passeerde Chelsea eveneens en heeft een punt achterstand op City. De formatie van Jürgen Klopp won bij Wolverhampton Wanderers, 0-1. De Belgische invaller Divock Origi scoorde diep in blessuretijd. Daarvoor had de formatie, met Virgil van Dijk in de gelederen, kans op kans gemist.
Raheem Sterling zette Manchester City al in de 4e minuut op voorsprong. De international kon geheel vrij inkoppen na een voorzet van Phil Foden. Na iets meer dan een half uur maakte Bernardo Silva er 0-2 van. Na de hervatting zorgde Silva voor de 0-3, nadat hij alle tijd kreeg de bal in de bovenhoek te krullen.
Daarna was Cucho goed voor de 1-3. De Colombiaan schoot eerst op de paal, maar kreeg de terug springende bal opnieuw voor de voeten en schoot alsnog raak. Nathan Aké bleef op de bank bij Manchester City.
Voor Chelsea was het de tweede nederlaag van het seizoen. De winnaar van de Champions League leidde bij rust nog met 2-1. Thiago Silva had de bezoekers op voorsprong gekopt. Manuel Lanzini benutte in de 40e minuut een strafschop: 1-1. Net voor het rustsignaal zette Mount Chelsea opnieuw op voorsprong. De voormalig Vitessenaar nam de bal uit een voorzet van Ziyech in een keer op de schoen.
In de 56e minuut maakte Bowen gelijk. In de slotfase besliste Masuaku het duel met een dwarrelbal.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
21 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
23 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geleden