Manchester City kampioen bij misstap stadgenoot United
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft zaterdag gedaan wat het moet doen om dit weekeinde al de titel in de Engelse Premier League binnen te halen. De ploeg van coach Pep Guardiola won de uitwedstrijd tegen Crystal Palace met 2-0. Wanneer stadgenoot Manchester United zondag verliest van FC Liverpool is de titel voor City.
Het duurde tot de 57e minuut voordat City in Londen op voorsprong kwam. Dat lukte door een wonderschoon doelpunt van Sergio Agüero, die op aangeven van Benjamin Mendy hard raak schoot. Voor de Argentijn, die na dit seizoen afscheid neemt van City, was het zijn 182e treffer in de Premier League.
Twee minuten later was het al 2-0, ditmaal via een afstandsschot van Ferrán Torres. Niet veel later haalde Palace-coach Roy Hodgson de Nederlander Jairo Riedewald naar de kant. Aan de andere kant stond Nathan Aké voor het eerst sinds 10 april weer in de basis.
City heeft 80 punten uit 34 wedstrijden. United volgt met 67 punten en een duel tegoed.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
3 minuten geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
10 uur geleden