Manchester City kampioen bij misstap stadgenoot United
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft zaterdag gedaan wat het moet doen om dit weekeinde al de titel in de Engelse Premier League binnen te halen. De ploeg van coach Pep Guardiola won de uitwedstrijd tegen Crystal Palace met 2-0. Wanneer stadgenoot Manchester United zondag verliest van FC Liverpool is de titel voor City.
Het duurde tot de 57e minuut voordat City in Londen op voorsprong kwam. Dat lukte door een wonderschoon doelpunt van Sergio Agüero, die op aangeven van Benjamin Mendy hard raak schoot. Voor de Argentijn, die na dit seizoen afscheid neemt van City, was het zijn 182e treffer in de Premier League.
Twee minuten later was het al 2-0, ditmaal via een afstandsschot van Ferrán Torres. Niet veel later haalde Palace-coach Roy Hodgson de Nederlander Jairo Riedewald naar de kant. Aan de andere kant stond Nathan Aké voor het eerst sinds 10 april weer in de basis.
City heeft 80 punten uit 34 wedstrijden. United volgt met 67 punten en een duel tegoed.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
9 uur geleden