Man verwondt cafébezoeker met bijl in Susteren
SUSTEREN (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Susteren (Limburg) een 59-jarige man aangehouden nadat hij een andere man bij een café verwond zou hebben met een bijl. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van De Limburger.
Het incident gebeurde rond 21.00 uur in de Marktstraat in Susteren, in de buurt van een eetcafé. De politie kreeg een melding van een vechtpartij en ging ter plaatse. "Toen we daar aankwamen was er iemand met een kleine bijl. Hij is aangehouden." Het 55-jarige slachtoffer is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Volgens de politiewoordvoerder was hij op dat moment aanspreekbaar.
Volgens De Limburger was de aanleiding voor het incident een 9-jarig jongetje dat belletje aan het trekken was in de straat. Een bewoner zou daar niet van gediend zijn geweest en zou het jongetje met een bijl hebben achtervolgd. Een bezoeker van het eetcafé wilde de man tegenhouden en werd toen aangevallen, aldus De Limburger.
Dat de aanleiding voor het incident inderdaad een belletje trekkend jongetje was, kan de politie niet bevestigen. "Dat is het eerste wat daar werd gezegd, maar we moeten eerst precies uitzoeken wat er is gebeurd. Bijvoorbeeld door camerabeelden uit te kijken."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Veehouders overtreden regelmatig het verbod op het vervoeren van hoogdrachtige melkkoeien naar slachthuizen. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tussen 1 januari 2025 en nu in totaal 227 keer geconstateerd dat dit gebeurde. De autoriteit onderzoekt "waarom veehouders dat toch doen", terwijl het te voorkomen valt door bij te houden sinds wanneer een koe drachtig is.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nagenoeg alle stembureaus zijn sinds 07.30 uur open. In totaal zijn er 9964 locaties. Op verschillende plekken in het land kan al sinds middernacht gestemd worden.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemiddeld zijn er bijna negen partijen verkiesbaar per gemeente, nagenoeg net zoveel als bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Dit jaar doen er gemiddeld 8,61 partijen mee per gemeente, bij de vorige verkiezingen waren dat er 8,66. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data van de Kiesraad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Slechts enkele partijen hebben op de stembiljetten voor de gemeenteraadsverkiezingen uitsluitend vrouwelijke kandidaten. Dat blijkt uit een analyse van ANP op basis van gegevens van Stem op een Vrouw. Zonder partijen met minder dan vijf kandidaten mee te tellen, zijn er vier partijen die volledig uit vrouwen bestaan. Daartegenover staan 95 partijen met alleen mannelijke kandidaten.
2 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag in alle vroegte aangekomen op Aruba. Hij bezoekt het eiland omdat het veertig jaar een zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlanden (1986-2026) is en vijftig jaar een eigen vlag en volkslied (1976-2026) heeft. Ook brengt de koning een bezoek aan Curaçao. Daar gaat hij in gesprek met vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap over de geopolitieke spanningen in de regio.
4 uur geledenDEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.
5 uur geleden