Man verwondt cafébezoeker met bijl in Susteren
SUSTEREN (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Susteren (Limburg) een 59-jarige man aangehouden nadat hij een andere man bij een café verwond zou hebben met een bijl. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van De Limburger.
Het incident gebeurde rond 21.00 uur in de Marktstraat in Susteren, in de buurt van een eetcafé. De politie kreeg een melding van een vechtpartij en ging ter plaatse. "Toen we daar aankwamen was er iemand met een kleine bijl. Hij is aangehouden." Het 55-jarige slachtoffer is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Volgens de politiewoordvoerder was hij op dat moment aanspreekbaar.
Volgens De Limburger was de aanleiding voor het incident een 9-jarig jongetje dat belletje aan het trekken was in de straat. Een bewoner zou daar niet van gediend zijn geweest en zou het jongetje met een bijl hebben achtervolgd. Een bezoeker van het eetcafé wilde de man tegenhouden en werd toen aangevallen, aldus De Limburger.
Dat de aanleiding voor het incident inderdaad een belletje trekkend jongetje was, kan de politie niet bevestigen. "Dat is het eerste wat daar werd gezegd, maar we moeten eerst precies uitzoeken wat er is gebeurd. Bijvoorbeeld door camerabeelden uit te kijken."
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
3 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
41 minuten geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
47 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
1 uur geledenEPE (ANP) - De gemeente Epe wil dat een opvang voor asielzoekers wordt gesloten. Als de asielzoekers komende zaterdag nog in het Fletcher Hotel zitten, begint de Gelderse gemeente met de procedure om een dwangsom op te leggen. Over de hoogte van het bedrag meldt Epe nog niets.
2 uur geleden