Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man krijgt 6,5 jaar cel en tbs voor online misbruiken meisjes

Man krijgt 6,5 jaar cel en tbs voor online misbruiken meisjes

BREDA (ANP) - Gianni de W. (25) uit Etten-Leur is woensdag veroordeeld tot 6,5 jaar cel en tbs met voorwaarden voor het online misbruiken van dertig veelal minderjarige slachtoffers. Die stuurden hem grote aantallen naaktfoto's en expliciete seksvideo's.

De celstraf die de rechtbank in Breda hem woensdag heeft opgelegd is zes maanden lager dan de zeven jaar cel en tbs met dwangverpleging die het Openbaar Ministerie had geëist in de grootste sextortionzaak van het land. Van sextortion is sprake als meisjes met hun eigen naaktbeelden worden afgeperst.

Via sociale media kwam de ICT'er met zijn slachtoffers in contact. Onder valse namen bood hij de meisjes geld aan voor het sturen van expliciete naaktbeelden en seksvideo's. Hij betaalde echter nooit. Wel dreigde hij de beelden te verspreiden als ze niet nog meer materiaal zouden sturen, wat hij volgens de rechtbank in een paar gevallen ook echt heeft gedaan. Hij instrueerde de meisjes precies wat ze moesten doen en zij gingen steeds verder. "Als een meisje aangaf te willen stoppen, werd hij boos. Hij accepteerde geen nee", zei de rechter in het vonnis. "Meisjes voelden zich machteloos."

172 slachtoffers

Het gaat in totaal om 172 slachtoffers over een periode van acht jaar, van wie er 132 konden worden geïdentificeerd. Maar de zaak beperkt zich tot de dertig slachtoffers die aangifte of melding hebben gedaan. "Dertig dappere jonge vrouwen die de moed hebben gehad iets te doen tegen een man die hun leven overhoop haalde en tot een hel maakte." De rechtbank stelt dat De W. met zijn werkwijze meisjes enorm heeft beschadigd. "U heeft steeds weer uw eigen behoefte vooropgesteld."

Ook zijn voormalige goede vriendinnen en zijn toenmalige vriendin werden de dupe. De impact op de doorgaans kwetsbare slachtoffers was groot. Veel van hen zochten psychologische hulp, sommigen kregen suïcidale gedachten.

Minder toerekeningsvatbaar

Uit rapportages blijkt dat De W. een autismespectrumstoornis, borderline en een seksuele afwijking heeft. Hij ontwikkelde volgens de rechtbank een seksuele drang waar hij steeds minder controle over had. De W. is volgens gedragsdeskundigen minder toerekeningsvatbaar. Zij adviseerden de rechtbank om de verdachte tbs met voorwaarden op te leggen, een lichtere variant van tbs met dwang. Hiervoor heeft ook de verdediging gepleit. De rechtbank nam dit over.

Dat de celstraf bij tbs met voorwaarden maximaal vijf jaar is, omzeilde de rechtbank door De W. ook anderhalf jaar jeugddetentie op te leggen.

Meer uit Binnenland

Natuurorganisaties waarschuwen voor achteruitgang zoetwaternatuur

ZEIST (ANP) - Het herstel van de Nederlandse zoetwaternatuur hapert. Milieubeleid wierp jarenlang zijn vruchten af, maar op meerdere terreinen is de stijgende lijn gestopt of gaat het zelfs weer de verkeerde kant op. "Het biodiversiteitsherstel in beken en rivieren is omgeslagen in achteruitgang", waarschuwen het Wereld Natuur Fonds (WWF-NL), SoortenNL en Sovon in een dinsdag verschenen editie van het Living Planet Report.

2 uur geleden
Mogelijke brandstichting bij opvang minderjarige asielzoekers

CADIER EN KEER (ANP) - Bij een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in het Limburgse Cadier en Keer is maandagavond brand uitgebroken. De politie doet onderzoek naar mogelijke brandstichting en heeft een verdachte aangehouden.

2 uur geleden
Weer protest bij concert Ye in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem wordt opnieuw geprotesteerd tegen de komst van Ye naar Nederland. De Amerikaanse rapper geeft maandagavond een concert in het stadion, zijn tweede in Nederland sinds 2013. Het protest is met een handvol demonstranten een stuk kleinschaliger dan dat van zaterdag. Toen waren er enkele tientallen betogers.

8 uur geleden
Staatscommissie: politiek te afzijdig tegenover discriminatie

DEN HAAG (ANP) - Overheid en politiek houden zich te afzijdig als het gaat om discriminatie en racisme. Dat zei Joyce Sylvester, voorzitter van de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme, maandag bij de presentatie van haar eindrapport. "Wie de macht heeft om grenzen te stellen, en zwijgt wanneer mensen worden gediscrimineerd om wie zij zijn, houdt de status quo in stand."

11 uur geleden
Staatscommissie: aanbevelingen tegen discriminatie niet opgevolgd

DEN HAAG (ANP) - Aanbevelingen om discriminatie en racisme tegen te gaan zijn onvoldoende opgevolgd door de overheid. Dat stelt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme in haar eindrapport. Daarom is er volgens de commissie nog steeds sprake van wijdverbreide discriminatie bij de overheid. De commissie komt met tien aanbevelingen die "vragen om politieke moed, leiderschap, bestuurlijke en ambtelijke inzet en maatschappelijke betrokkenheid".

12 uur geleden
Asielzoekers te vol Ter Apel kunnen tot donderdag in Roden slapen

RODEN (ANP) - Er is nog steeds geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum bij Ter Apel kunnen slapen. Tot en met donderdagochtend hoeven zij niet buiten op het gras bij het azc te slapen, maar kunnen ze terecht in een sporthal van Sportcentrum De Hullen in het Drentse Roden.

13 uur geleden
Massaclaim om datalek bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe groep wil dat vrouwen een schadevergoeding krijgen van het laboratorium Clinical Diagnostics. Hackers hadden daar vorig jaar ingebroken, waarna ze de medische gegevens buitmaakten van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Daarom start het Women's Rights Collective een massaclaim, waarvoor vrouwen zich nu kunnen aanmelden.

13 uur geleden