Man City en Haaland stomen door, Dortmund blijft in het spoor
MANCHESTER (ANP) - Manchester City en superspits Erling Haaland zijn vooralsnog niet af te stoppen in de Champions League. Het elftal van Pep Guardiola boekte een 5-0-overwinning op FC Kopenhagen, Haaland tekende voor twee treffers.
Haaland staat inmiddels op 28 goals in 22 duels in de Champions League. De Noor passeerde op de eeuwige ranglijst namen als Luis Suárez en Rivaldo, die allebei 51 wedstrijden meer nodig hadden voor hun productie. Voor City was het alweer het 22e thuisduel op rij zonder nederlaag in het Europese toernooi.
Guardiola gaf onder meer Kevin De Bruyne, Phil Foden en Nederlands international Nathan Aké rust. Het bleek voor het spelbeeld niet uit te maken. City domineerde vanaf de start en Haaland opende met zijn eerste balcontact de score. Bernardo Silva raakt niet veel later de paal, terwijl Kopenhagen-doelman Kamil Grabara schoten van Jack Grealish onschadelijk maakte.
Tweede helft
Grabara was na een half uur kansloos toen Haaland op de juiste plaats stond om een rebound binnen te schuiven. Het werd voor rust nog erger voor het Kopenhagen van de Nederlander Kevin Diks, nadat een schot van Sergio Gómez via Davit Khocholava binnenvloog.
Het werk van Haaland zat er na de eerste helft op, maar City ging door waar het was gebleven. Tien minuten na rust werd het 4-0 door een benutte strafschop van Riyad Mahrez. Julián Álvarez tikte een kwartier voor tijd de 5-0 binnen.
Dortmund
Borussia Dortmund, de nummer twee van de groep, was snel klaar met Sevilla: 1-4. Raphaël Guerreiro maakte al na vijf minuten op fraaie wijze de openingsgoal, waarna Jude Bellingham en Karim Adeyemi nog voor rust de stand op 0-3 zetten. Na een tegentreffer van Youssef En-Nesyri maakte Julian Brandt de 1-4 voor het elftal van invaller Donyell Malen.
Koploper City heeft na drie wedstrijden 9 punten, terwijl Dortmund volgt met 6 punten. Kopenhagen en Sevilla hebben allebei 1 punt.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
7 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden