Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man bij golfbaan Trump aangeklaagd voor illegaal wapenbezit

Man bij golfbaan Trump aangeklaagd voor illegaal wapenbezit

PALM BEACH (ANP/RTR) - De man die zondag werd opgepakt in de buurt van de golfbaan waar de Amerikaanse oud-president Donald Trump aan het spelen was, is aangeklaagd voor illegaal wapenbezit. Ryan Wesley Routh mocht als veroordeeld persoon geen wapen hebben en bovendien had zijn wapen geen serienummer. Mogelijk volgen er later nog meer aanklachten tegen de man.

Routh werd gespot door de beveiliging van Trump. Hij zou met een geweer in de bosjes hebben gelegen, op enkele honderden meters van de Republikeinse presidentskandidaat. The Secret Service opende daarna het vuur. Routh sloeg op de vlucht, maar werd opgepakt op de snelweg. De FBI meldde zondag dat het leek op een poging om Trump neer te schieten.

Telefoongegevens tonen dat Routh meer dan elf uur doorbracht in het gebied langs de boomgrens van het golfresort voordat hij werd opgemerkt door de autoriteiten, staat in de strafklacht. Routh zou er zondag geweest zijn van 01.59 uur tot ongeveer 13.31 uur.

De aanklagers willen dat Routh blijft vastzitten in voorarrest, omdat hij een gevaar zou kunnen zijn voor de gemeenschap. Volgens persbureau Reuters zijn deze eerste twee aanklachten voor verboden wapenbezit waarschijnlijk bedoeld om hem nu vast te kunnen houden, terwijl justitie werkt aan verdere vervolging.

Meer uit Buitenland

Renovatie Belgisch Justitiepaleis loopt op tot 600 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De renovatie van het Justitiepaleis in Brussel dreigt meer dan 600 miljoen euro te gaan kosten. Dat blijkt uit cijfers van minister Vanessa Matz, die over modernisering van de overheid gaat. Het Justitiepaleis is ruim 140 jaar oud en staat al meer dan 40 jaar in de steigers.

50 minuten geleden
VN zien steeds meer ernstige schendingen in Zuid-Soedan

GENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.

1 uur geleden
Azerbeidzjan stuurt na oplopen spanningen hulpgoederen naar Iran

BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.

1 uur geleden
Costa waarschuwt: Rusland is tot nu enige winnaar in Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.

2 uur geleden
Iran claimt aanvallen op Israëlische olie-infrastructuur in Haifa

HAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.

2 uur geleden
Door Iran gesteunde groep in Irak meldt doden door aanval VS

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

5 uur geleden