Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man bij golfbaan Trump aangeklaagd voor illegaal wapenbezit

Man bij golfbaan Trump aangeklaagd voor illegaal wapenbezit

PALM BEACH (ANP/RTR) - De man die zondag werd opgepakt in de buurt van de golfbaan waar de Amerikaanse oud-president Donald Trump aan het spelen was, is aangeklaagd voor illegaal wapenbezit. Ryan Wesley Routh mocht als veroordeeld persoon geen wapen hebben en bovendien had zijn wapen geen serienummer. Mogelijk volgen er later nog meer aanklachten tegen de man.

Routh werd gespot door de beveiliging van Trump. Hij zou met een geweer in de bosjes hebben gelegen, op enkele honderden meters van de Republikeinse presidentskandidaat. The Secret Service opende daarna het vuur. Routh sloeg op de vlucht, maar werd opgepakt op de snelweg. De FBI meldde zondag dat het leek op een poging om Trump neer te schieten.

Telefoongegevens tonen dat Routh meer dan elf uur doorbracht in het gebied langs de boomgrens van het golfresort voordat hij werd opgemerkt door de autoriteiten, staat in de strafklacht. Routh zou er zondag geweest zijn van 01.59 uur tot ongeveer 13.31 uur.

De aanklagers willen dat Routh blijft vastzitten in voorarrest, omdat hij een gevaar zou kunnen zijn voor de gemeenschap. Volgens persbureau Reuters zijn deze eerste twee aanklachten voor verboden wapenbezit waarschijnlijk bedoeld om hem nu vast te kunnen houden, terwijl justitie werkt aan verdere vervolging.

Meer uit Buitenland

Oeganda sluit grens met Congo vanwege ebola-uitbraak

KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.

1 uur geleden
Hamas bevestigt dood militaire leider door aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.

1 uur geleden
Israël beveelt evacuatie van Zuid-Libanese stad Tyrus

TYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.

1 uur geleden
Twee kinderen na treinongeluk België mogelijk snel uit ziekenhuis

BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."

4 uur geleden
Eerste Laotianen in overstroomde grot na week gevonden

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.

5 uur geleden
Britse media: brand bij Joodse winkel in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.

5 uur geleden
Brussel neemt nieuwe maatregelen voor betere humanitaire hulp

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".

6 uur geleden