Man bij golfbaan Trump aangeklaagd voor illegaal wapenbezit
PALM BEACH (ANP/RTR) - De man die zondag werd opgepakt in de buurt van de golfbaan waar de Amerikaanse oud-president Donald Trump aan het spelen was, is aangeklaagd voor illegaal wapenbezit. Ryan Wesley Routh mocht als veroordeeld persoon geen wapen hebben en bovendien had zijn wapen geen serienummer. Mogelijk volgen er later nog meer aanklachten tegen de man.
Routh werd gespot door de beveiliging van Trump. Hij zou met een geweer in de bosjes hebben gelegen, op enkele honderden meters van de Republikeinse presidentskandidaat. The Secret Service opende daarna het vuur. Routh sloeg op de vlucht, maar werd opgepakt op de snelweg. De FBI meldde zondag dat het leek op een poging om Trump neer te schieten.
Telefoongegevens tonen dat Routh meer dan elf uur doorbracht in het gebied langs de boomgrens van het golfresort voordat hij werd opgemerkt door de autoriteiten, staat in de strafklacht. Routh zou er zondag geweest zijn van 01.59 uur tot ongeveer 13.31 uur.
De aanklagers willen dat Routh blijft vastzitten in voorarrest, omdat hij een gevaar zou kunnen zijn voor de gemeenschap. Volgens persbureau Reuters zijn deze eerste twee aanklachten voor verboden wapenbezit waarschijnlijk bedoeld om hem nu vast te kunnen houden, terwijl justitie werkt aan verdere vervolging.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
14 minuten geledenNIAMEY (ANP) - In de vroege ochtend van donderdag waren aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus een getuige van persbureau Reuters. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline lijkt te worden verlicht door geweervuur, al is niet duidelijk hoe actueel die beelden zijn.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
6 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.
6 uur geledenBERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.
7 uur geleden