Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man bij golfbaan Trump aangeklaagd voor illegaal wapenbezit

Man bij golfbaan Trump aangeklaagd voor illegaal wapenbezit

PALM BEACH (ANP/RTR) - De man die zondag werd opgepakt in de buurt van de golfbaan waar de Amerikaanse oud-president Donald Trump aan het spelen was, is aangeklaagd voor illegaal wapenbezit. Ryan Wesley Routh mocht als veroordeeld persoon geen wapen hebben en bovendien had zijn wapen geen serienummer. Mogelijk volgen er later nog meer aanklachten tegen de man.

Routh werd gespot door de beveiliging van Trump. Hij zou met een geweer in de bosjes hebben gelegen, op enkele honderden meters van de Republikeinse presidentskandidaat. The Secret Service opende daarna het vuur. Routh sloeg op de vlucht, maar werd opgepakt op de snelweg. De FBI meldde zondag dat het leek op een poging om Trump neer te schieten.

Telefoongegevens tonen dat Routh meer dan elf uur doorbracht in het gebied langs de boomgrens van het golfresort voordat hij werd opgemerkt door de autoriteiten, staat in de strafklacht. Routh zou er zondag geweest zijn van 01.59 uur tot ongeveer 13.31 uur.

De aanklagers willen dat Routh blijft vastzitten in voorarrest, omdat hij een gevaar zou kunnen zijn voor de gemeenschap. Volgens persbureau Reuters zijn deze eerste twee aanklachten voor verboden wapenbezit waarschijnlijk bedoeld om hem nu vast te kunnen houden, terwijl justitie werkt aan verdere vervolging.

Meer uit Buitenland

Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

26 minuten geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten op het gebied van havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

33 minuten geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

1 uur geleden
Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

4 uur geleden
'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

5 uur geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

13 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

14 uur geleden