Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man aangeklaagd voor poging moord op meisje Leicester Square

Man aangeklaagd voor poging moord op meisje Leicester Square

LONDEN (ANP) - De verdachte van een steekpartij op Leicester Square in Londen is aangeklaagd voor poging tot moord, meldt de politie. Het slachtoffer is een 11-jarig meisje. Zij heeft ernstige, maar geen levensgevaarlijke steekwonden.

De steekpartij vond maandag aan het einde van de ochtend plaats op het veelbezochte plein in het hart van Londen. Omstanders overmeesterden de verdachte, een 32-jarige man zonder vaste verblijfplaats. Hij is aangeklaagd voor het bezit van een voorwerp dat als steekwapen kan worden gebruikt. De man moet dinsdag in de rechtbank verschijnen.

De politie meldde aanvankelijk dat de 34-jarige moeder van het meisje ook gewond was geraakt, maar dat blijkt toch niet het geval. Het bloed op de vrouw was dat van haar dochter, aldus de politie dinsdag. De politie maakte een dag eerder bekend dat het drietal elkaar niet kent en dat het niet om terrorisme lijkt te gaan. Er is verder niets naar buiten gebracht over het mogelijke motief.

Leicester Square is een van de bekendste pleinen van de Britse hoofdstad. Het plein en omliggende straten trekken wekelijks naar schatting enkele miljoenen bezoekers. Een deel van Leicester Square bleef maandag urenlang na de steekpartij afgezet, aldus Britse media.

Meer uit Buitenland

Olieprijzen dalen met meer dan 5 procent door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.

2 uur geleden
Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

4 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

5 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

6 uur geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

8 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

8 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

12 uur geleden