Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man aangeklaagd voor poging moord op meisje Leicester Square

Man aangeklaagd voor poging moord op meisje Leicester Square

LONDEN (ANP) - De verdachte van een steekpartij op Leicester Square in Londen is aangeklaagd voor poging tot moord, meldt de politie. Het slachtoffer is een 11-jarig meisje. Zij heeft ernstige, maar geen levensgevaarlijke steekwonden.

De steekpartij vond maandag aan het einde van de ochtend plaats op het veelbezochte plein in het hart van Londen. Omstanders overmeesterden de verdachte, een 32-jarige man zonder vaste verblijfplaats. Hij is aangeklaagd voor het bezit van een voorwerp dat als steekwapen kan worden gebruikt. De man moet dinsdag in de rechtbank verschijnen.

De politie meldde aanvankelijk dat de 34-jarige moeder van het meisje ook gewond was geraakt, maar dat blijkt toch niet het geval. Het bloed op de vrouw was dat van haar dochter, aldus de politie dinsdag. De politie maakte een dag eerder bekend dat het drietal elkaar niet kent en dat het niet om terrorisme lijkt te gaan. Er is verder niets naar buiten gebracht over het mogelijke motief.

Leicester Square is een van de bekendste pleinen van de Britse hoofdstad. Het plein en omliggende straten trekken wekelijks naar schatting enkele miljoenen bezoekers. Een deel van Leicester Square bleef maandag urenlang na de steekpartij afgezet, aldus Britse media.

Meer uit Buitenland

Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

1 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

3 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

4 uur geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

7 uur geleden
Premier Orbán belooft voor verkiezingen goed jaar voor Hongaren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.

8 uur geleden
Nederland en bondgenoten: Rusland vergiftigde Navalny in cel

MÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.

8 uur geleden