Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man aangeklaagd voor poging moord op meisje Leicester Square

Man aangeklaagd voor poging moord op meisje Leicester Square

LONDEN (ANP) - De verdachte van een steekpartij op Leicester Square in Londen is aangeklaagd voor poging tot moord, meldt de politie. Het slachtoffer is een 11-jarig meisje. Zij heeft ernstige, maar geen levensgevaarlijke steekwonden.

De steekpartij vond maandag aan het einde van de ochtend plaats op het veelbezochte plein in het hart van Londen. Omstanders overmeesterden de verdachte, een 32-jarige man zonder vaste verblijfplaats. Hij is aangeklaagd voor het bezit van een voorwerp dat als steekwapen kan worden gebruikt. De man moet dinsdag in de rechtbank verschijnen.

De politie meldde aanvankelijk dat de 34-jarige moeder van het meisje ook gewond was geraakt, maar dat blijkt toch niet het geval. Het bloed op de vrouw was dat van haar dochter, aldus de politie dinsdag. De politie maakte een dag eerder bekend dat het drietal elkaar niet kent en dat het niet om terrorisme lijkt te gaan. Er is verder niets naar buiten gebracht over het mogelijke motief.

Leicester Square is een van de bekendste pleinen van de Britse hoofdstad. Het plein en omliggende straten trekken wekelijks naar schatting enkele miljoenen bezoekers. Een deel van Leicester Square bleef maandag urenlang na de steekpartij afgezet, aldus Britse media.

Meer uit Buitenland

Vlaamse dichter Leonard Nolens overleden

ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.

2 uur geleden
Oekraïne: een derde van Kyiv zonder verwarming na aanval Rusland

KYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.

4 uur geleden
Saudi-Arabië roept separatisten in Jemen op tot terugtrekking

RIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.

5 uur geleden
Thailand en Cambodja ondertekenen 'onmiddellijk' staakt-het-vuren

PHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.

7 uur geleden
Rusland voert raketaanval uit op Kyiv

WARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.

7 uur geleden
Trump tegen erkenning van Somaliland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.

10 uur geleden
Afrikaanse Unie wijst 'elke erkenning van Somaliland' af

ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.

14 uur geleden