Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man aangehouden in 35 jaar oude vermissingszaak in Zutphen

Man aangehouden in 35 jaar oude vermissingszaak in Zutphen

ZUTPHEN (ANP) - De politie heeft maandagochtend een 60-jarige man uit Eerbeek aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de verdwijning of de dood van Duncan Zwakke uit Zutphen, bijna 35 jaar geleden. De man zit vast en wordt de komende tijd verhoord, meldt de politie.

De politie heropende vorige maand het onderzoek naar de vermissing van Zwakke. De toen 31-jarige man werd op 17 oktober 1989 voor het laatst gezien in het centrum van Zutphen. Zijn lichaam is nooit gevonden. Uit verklaringen in het oude dossier kwam naar voren dat Zwakke in de kelder van een pand aan de Nieuwstad in de Gelderse stad om het leven zou zijn gebracht.

Met nieuwe middelen en technieken hoopte de politie daarvan sporen te vinden. Ook werd met een sonarboot op de IJssel bij Zutphen gezocht naar sporen. De vraag of dit sporenonderzoek heeft geleid naar de man uit Eerbeek, wilde een politiewoordvoerder niet direct beantwoorden.

Meer uit Binnenland

Code oranje uitgebreid, kans op verraderlijke gladheid

DEN HAAG (ANP) - Het KNMI heeft de aangekondigde code oranje uitgebreid naar de provincies Flevoland en Overijssel. "In de loop van de avond, vannacht en woensdagochtend is er in het noorden en noordoosten op veel plaatsen verraderlijke gladheid door ijzel." Daardoor is er grote kans op ongelukken op gladde wegen, fietspaden, voetpaden en bruggen.

29 minuten geleden
Nog geen Kamermeerderheid tegen AOW-plan coalitie

DEN HAAG (ANP) - Er is nog geen Kamermeerderheid tegen het fel bekritiseerde plan van de coalitie om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen. Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) wilde een uitspraak van de Kamer tegen de plannen, maar dat vindt PVV-afsplitser Gidi Markuszower "prematuur". Zijn fractie telt zeven zetels. Ook de SGP is tegen.

1 uur geleden
Werkzaamheden Amsterdam Centraal verstoren treinverkeer deze week

AMSTERDAM (ANP) - Door werkzaamheden bij Amsterdam Centraal wordt later deze week grote hinder verwacht voor treinreizigers. De NS meldt dat er donderdag tot en met zondag 's nachts geen treinen rijden. Overdag is er beperkt treinverkeer in diverse richtingen.

4 uur geleden
Onderwijsinstellingen in het noorden sluiten deels om gladheid

DEN HAAG (ANP) - Verschillende onderwijsinstellingen in de noordelijke provincies sluiten deels of laten colleges en tentamens niet doorgaan vanwege de gladheid. Van dinsdagavond 20.30 uur tot woensdagochtend 10.30 uur rijden er geen bussen van Qbuzz en de instellingen geven aan dat dit het moeilijk en onveilig maakt voor studenten om er naartoe te komen.

5 uur geleden
Verdubbeling van kosten dwangsommen voor IND: 79 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het afgelopen jaar 79 miljoen euro moeten betalen aan dwangsommen. Dat is een ruime verdubbeling vergeleken met 2024, toen de rekening voor onder meer het niet op tijd beslissen over asielzaken op 36,8 miljoen euro uitkwam. De organisatie heeft dinsdag de jaarcijfers bekendgemaakt.

5 uur geleden
Yeşilgöz wist dat D66 in senaat tegenstem asielwetten overweegt

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz is niet verrast dat D66 overweegt in de Eerste Kamer tegen de strenge asielwetten van het kabinet-Schoof te stemmen. In Trouw zei senator Boris Dittrich maandag dat zijn partij D66 hoe dan ook tegen de asielnoodmaatregelenwet zal stemmen en kritisch is over de invoering van een tweestatusstelsel. Dat terwijl in het coalitieakkoord staat dat D66, VVD en CDA deze wetten "onverkort" zullen uitvoeren na goedkeuring in de Eerste Kamer.

5 uur geleden
D66 wil AOW-plan nog niet intrekken, ook niet als Kamer het vraagt

DEN HAAG (ANP) - D66 is nog niet van plan om het plan om de AOW-leeftijd te verhogen nu al in te trekken, zegt partijleider Rob Jetten. Hij wil ook nog niet vooruitlopen op een mogelijke Kameruitspraak. Als zo'n uitspraak al wordt gedaan, dan wil Jetten alsnog eerst zijn kabinetsploeg presenteren en in gesprek gaan met sociale partners.

5 uur geleden