Man aangehouden in 35 jaar oude vermissingszaak in Zutphen
ZUTPHEN (ANP) - De politie heeft maandagochtend een 60-jarige man uit Eerbeek aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de verdwijning of de dood van Duncan Zwakke uit Zutphen, bijna 35 jaar geleden. De man zit vast en wordt de komende tijd verhoord, meldt de politie.
De politie heropende vorige maand het onderzoek naar de vermissing van Zwakke. De toen 31-jarige man werd op 17 oktober 1989 voor het laatst gezien in het centrum van Zutphen. Zijn lichaam is nooit gevonden. Uit verklaringen in het oude dossier kwam naar voren dat Zwakke in de kelder van een pand aan de Nieuwstad in de Gelderse stad om het leven zou zijn gebracht.
Met nieuwe middelen en technieken hoopte de politie daarvan sporen te vinden. Ook werd met een sonarboot op de IJssel bij Zutphen gezocht naar sporen. De vraag of dit sporenonderzoek heeft geleid naar de man uit Eerbeek, wilde een politiewoordvoerder niet direct beantwoorden.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
5 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
13 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
14 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
14 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
14 uur geleden