Mallorcazaak onbevredigend voor nabestaanden Carlo Heuvelman
LELYSTAD (ANP) - De eerste openbare inleidende zitting over de fatale mishandeling van Carlo Heuvelman (27) is onbevredigend verlopen voor de nabestaanden van het slachtoffer uit Waddinxveen. Frustrerend noemde hun advocaat Edwin Bosch het woensdag in de wandelgangen van de rechtbank in Lelystad.
De ouders van Carlo Heuvelman en zijn vriendin volgden de zitting via een livestream in een ander gebouw van de rechtbank Midden-Nederland. Bosch hield de hele dag contact met ze. "Het is is voor hen een teleurstellende ervaring geworden. Alle verdachten zeggen dat ze hun medewerking verlenen aan het onderzoek, maar niemand heeft met zijn vingers aan Carlo gezeten. En dat kan niet", zei Bosch in gesprek met Omroep West en het ANP.
Heuvelman werd op 14 juli rond 02.15 uur samen met vrienden ernstig mishandeld tijdens een confrontatie op de boulevard van badplaats El Arenal op het Spaanse eiland Mallorca. Hij overleed op 18 juli aan zijn verwondingen. "Dat is niet onder woorden te brengen en dat kunnen cliënten ook niet", aldus de advocaat.
Fors geweld
"Er moet in ieder geval fors geweld zijn geweest. Of dat schoppen was of slaan, dat zijn dingen waar de ouders en de vriendin graag antwoord op willen. Ze hadden de hoop dat ze daar vandaag meer zicht op hadden gekregen. Maar in plaats daarvan zegt iedereen ‘wij hebben het niet gedaan’ en dat is heel onbevredigend."
De familie heeft de indruk dat de verdachten niet het achterste van hun tong laten zien. "Daar zit de frustratie. Ze zeggen allemaal dat ze het niet hebben gedaan. Maar zeg dan wie het wel heeft gedaan. Maak schoon schip." Eerder deed de vader van Heuvelman een soortgelijke oproep aan verdachten en ooggetuigen in Opsporing Verzocht. "Die oproep herhalen we vandaag. Hopelijk met resultaat."
Suggesties
Over de suggesties van advocaat Peter Plasman dat Heuvelman mogelijk is overleden door een val op zijn hoofd tijdens de vechtpartij, zegt Bosch: "Gelukkig was dat voor mijn cliënten geen nieuws. We hebben vooraf contact gehad met het Openbaar Ministerie. We wisten in grote lijnen wat er in de getuigenverklaringen stond. Dus het is niet zo dat ze daardoor overvallen zijn."
Met de rechtsgang willen de nabestaanden zich uitdrukkelijk niet bemoeien. "Ze willen vooral dat politie en Openbaar Ministerie hun werk kunnen doen." Wel zegt Bosch dat de familie hoopt dat de drie hoofdverdachten in voorarrest blijven.
Meer uit Binnenland
DELFT (ANP) - Twee minderjarige verdachten zijn vrijdag opgepakt voor het mishandelen van vlogger Bender en zijn cameraman in Delft, meldt de politie. Tijdens een bezoek van PVV-leider Geert Wilders werden de twee vorige week belaagd door een groep van tientallen jongeren, van wie sommigen gooiden met flessen en stenen. Ook zou Bender op zijn achterhoofd zijn geslagen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ellen de Visser van de Volkskrant is door Villamedia verkozen tot Journalist van het Jaar 2025. De jury is onder de indruk van haar reportage over postcovidpatiënten, die afgelopen jaar in de krant verscheen. De uitreiking van de prijs vindt plaats op 12 maart.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima heeft haar bezoek van vrijdag aan Purmerend uitgesteld. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) is de koningin nog ziek. Máxima had donderdag haar bezoek aan Rotterdam ook afgezegd vanwege griep.
3 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Four Freedoms Awards gaan dit jaar onder meer naar Gisèle Pelicot en het Committee to Protect Journalists. Dat heeft de Nederlandse organisatie de Roosevelt Foundation bekendgemaakt. De prijzen zijn voor mensen of groepen met "uitzonderlijke inzet voor fundamentele vrijheden". Pelicot werd jarenlang door haar man gedrogeerd en door hem en tientallen andere mannen seksueel misbruikt. Ze koos voor een openbare rechtszaak en sprak er openlijk over.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar vroegen 24.000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, enkele duizenden minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Er kwamen juist meer gezinsleden van statushouders naar Nederland: ruim 16.000 mensen. Dit is het hoogste aantal sinds het begin van de metingen in 2013.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
15 uur geleden