Malen zou strafschop na tweede misser gewoon weer nemen
EINDHOVEN (ANP) - PSV is dit seizoen vanaf 11 meter nog niet heel gelukkig. Donyell Malen miste de eerste competitiewedstrijd tegen FC Groningen een strafschop en vorige week deed Eran Zahavi dat tegen FC Twente ook. Toen PSV zondag tegen Sparta Rotterdam weer een strafschop kreeg, was Zahavi al gewisseld. Malen nam zijn verantwoordelijkheid, maar miste opnieuw. Tot zijn geluk kwam de bal na de redding van doelman Maduka Okoye weer voor zijn voeten en kon hij alsnog scoren: 1-0.
"Of ik na de misser van Zahavi nu weer de nummer 1 ben qua strafschopen? Dat weet ik niet, ik wilde 'm gewoon nemen", zei Malen. "Ik nam veel tijd voor de rebound, ja. Ik wilde de bal goed raken. Uiteindelijk zat ie er wel goed in."
Malen werd vanwege het drukke programma van PSV buiten het basisteam gelaten door trainer Roger Schmidt. Toen het lang 0-0 bleef, moest hij er (net als onder anderen Cody Gakpo) alsnog in. "Daarvoor is een trainer een trainer", zei Malen over de keuze van Schmidt om veel spelers te sparen. "Ik voelde zelf geen pijntjes, maar ik kan niet voor anderen praten. We hebben een druk programma en een goede selectie. Het is wat het is, gelukkig hebben we gewonnen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
28 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
20 uur geleden