Malen met twee doelpunten belangrijk voor Borussia Dortmund
DORTMUND (ANP) - Met twee doelpunten heeft Donyell Malen zijn club Borussia Dortmund aan de competitiezege geholpen tegen SC Freiburg: 3-0. De Nederlandse international maakte zijn achtste en negende goal van het seizoen in de Bundesliga.
In de eerste helft knalde hij de bal na terugleggen van Niclas Füllkrug hard en hoog in het doel van Freiburg en op slag van rust schoot Malen opnieuw op aangeven van Füllkrug raak.
Voorafgaand aan de 2-0 lag de wedstrijd zo'n tien minuten stil door fanprotesten tegen de toetreding van een investeerder in de DFL, de organisator van de twee hoogste divisies.
Maatsen
Dortmund kwam niet meer in de problemen in de tweede helft. In de slotfase werd het nog 3-0. De jarige Füllkrug kopte uit een voorzet van Ian Maatsen de bal in het doel. Kort daarop verzuimde de net ingevallen Jadon Sancho tot twee keer toe de 4-0 op het bord te zetten.
Borussia Dortmund blijft vierde in de Bundesliga. De ploeg van trainer Edin Terzic neemt het op 20 februari en 13 maart op tegen PSV in de achtste finales van de Champions League.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 dag geleden