Malen met twee doelpunten belangrijk voor Borussia Dortmund
DORTMUND (ANP) - Met twee doelpunten heeft Donyell Malen zijn club Borussia Dortmund aan de competitiezege geholpen tegen SC Freiburg: 3-0. De Nederlandse international maakte zijn achtste en negende goal van het seizoen in de Bundesliga.
In de eerste helft knalde hij de bal na terugleggen van Niclas Füllkrug hard en hoog in het doel van Freiburg en op slag van rust schoot Malen opnieuw op aangeven van Füllkrug raak.
Voorafgaand aan de 2-0 lag de wedstrijd zo'n tien minuten stil door fanprotesten tegen de toetreding van een investeerder in de DFL, de organisator van de twee hoogste divisies.
Maatsen
Dortmund kwam niet meer in de problemen in de tweede helft. In de slotfase werd het nog 3-0. De jarige Füllkrug kopte uit een voorzet van Ian Maatsen de bal in het doel. Kort daarop verzuimde de net ingevallen Jadon Sancho tot twee keer toe de 4-0 op het bord te zetten.
Borussia Dortmund blijft vierde in de Bundesliga. De ploeg van trainer Edin Terzic neemt het op 20 februari en 13 maart op tegen PSV in de achtste finales van de Champions League.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.
3 uur geleden