Malen met twee doelpunten belangrijk voor Borussia Dortmund
DORTMUND (ANP) - Met twee doelpunten heeft Donyell Malen zijn club Borussia Dortmund aan de competitiezege geholpen tegen SC Freiburg: 3-0. De Nederlandse international maakte zijn achtste en negende goal van het seizoen in de Bundesliga.
In de eerste helft knalde hij de bal na terugleggen van Niclas Füllkrug hard en hoog in het doel van Freiburg en op slag van rust schoot Malen opnieuw op aangeven van Füllkrug raak.
Voorafgaand aan de 2-0 lag de wedstrijd zo'n tien minuten stil door fanprotesten tegen de toetreding van een investeerder in de DFL, de organisator van de twee hoogste divisies.
Maatsen
Dortmund kwam niet meer in de problemen in de tweede helft. In de slotfase werd het nog 3-0. De jarige Füllkrug kopte uit een voorzet van Ian Maatsen de bal in het doel. Kort daarop verzuimde de net ingevallen Jadon Sancho tot twee keer toe de 4-0 op het bord te zetten.
Borussia Dortmund blijft vierde in de Bundesliga. De ploeg van trainer Edin Terzic neemt het op 20 februari en 13 maart op tegen PSV in de achtste finales van de Champions League.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
13 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
17 uur geleden