Malen met twee doelpunten belangrijk voor Borussia Dortmund
DORTMUND (ANP) - Met twee doelpunten heeft Donyell Malen zijn club Borussia Dortmund aan de competitiezege geholpen tegen SC Freiburg: 3-0. De Nederlandse international maakte zijn achtste en negende goal van het seizoen in de Bundesliga.
In de eerste helft knalde hij de bal na terugleggen van Niclas Füllkrug hard en hoog in het doel van Freiburg en op slag van rust schoot Malen opnieuw op aangeven van Füllkrug raak.
Voorafgaand aan de 2-0 lag de wedstrijd zo'n tien minuten stil door fanprotesten tegen de toetreding van een investeerder in de DFL, de organisator van de twee hoogste divisies.
Maatsen
Dortmund kwam niet meer in de problemen in de tweede helft. In de slotfase werd het nog 3-0. De jarige Füllkrug kopte uit een voorzet van Ian Maatsen de bal in het doel. Kort daarop verzuimde de net ingevallen Jadon Sancho tot twee keer toe de 4-0 op het bord te zetten.
Borussia Dortmund blijft vierde in de Bundesliga. De ploeg van trainer Edin Terzic neemt het op 20 februari en 13 maart op tegen PSV in de achtste finales van de Champions League.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
3 minuten geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
5 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
23 uur geleden