Malen met twee doelpunten belangrijk voor Borussia Dortmund
DORTMUND (ANP) - Met twee doelpunten heeft Donyell Malen zijn club Borussia Dortmund aan de competitiezege geholpen tegen SC Freiburg: 3-0. De Nederlandse international maakte zijn achtste en negende goal van het seizoen in de Bundesliga.
In de eerste helft knalde hij de bal na terugleggen van Niclas Füllkrug hard en hoog in het doel van Freiburg en op slag van rust schoot Malen opnieuw op aangeven van Füllkrug raak.
Voorafgaand aan de 2-0 lag de wedstrijd zo'n tien minuten stil door fanprotesten tegen de toetreding van een investeerder in de DFL, de organisator van de twee hoogste divisies.
Maatsen
Dortmund kwam niet meer in de problemen in de tweede helft. In de slotfase werd het nog 3-0. De jarige Füllkrug kopte uit een voorzet van Ian Maatsen de bal in het doel. Kort daarop verzuimde de net ingevallen Jadon Sancho tot twee keer toe de 4-0 op het bord te zetten.
Borussia Dortmund blijft vierde in de Bundesliga. De ploeg van trainer Edin Terzic neemt het op 20 februari en 13 maart op tegen PSV in de achtste finales van de Champions League.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden