Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Malaise in de mode-industrie in heel Europa merkbaar

Malaise in de mode-industrie in heel Europa merkbaar

LUXEMBURG (ANP) - De malaise in de mode-industrie als gevolg van de coronacrisis is in heel Europa merkbaar. Door winkelsluitingen en andere maatregelen om het coronavirus in te dammen verkochten winkels in de belangrijke decembermaand vele malen minder dan in de feestdagenperiode een jaar eerder, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat.

In de textiel-, kleding- en schoenenbranche vielen de verkopen in december in de Europese Unie dik 28 procent lager uit dan in december 2019. Een maand eerder zag de sector de verkopen op jaarbasis al met bijna 40 procent dalen.

Verder was de crisis ook bij de benzinepomp te merken. Op jaarbasis werd in december bijna 13 procent minder getankt. Tegenover deze dalingen stonden hogere verkopen in de categorieën voeding, drank en tabak. Verder werd ruim een kwart meer uitgegeven aan postorder- en internetbestellingen.

Over heel crisisjaar 2020 namen de verkoopvolumes in de EU gemiddeld met 0,8 procent af. In de eurozone ging het om een daling met 1,2 procent. Op maandbasis was in december sprake van een stijging van 1,4 procent in de EU en 2 procent in de eurozone.

Meer uit Financieel

Miljarden extra nodig voor aanleg landelijk waterstofnetwerk

DEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.

1 uur geleden
Pensioenuitvoerder APG schrapt komende jaren ruim duizend banen

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.

1 uur geleden
Microsoft investeert recordbedrag in AI in India

REDMOND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft gaat 17,5 miljard dollar (15 miljard euro) investeren in kunstmatige intelligentie in India. Volgens topman Satya Nadella gaat het om de grootste investering van het bedrijf ooit in Azië. Microsoft wil onder meer investeren in de infrastructuur voor AI in het snelgroeiende land.

2 uur geleden
Unilever herstelt, Magnum zakt verder op tweede beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Unilever herstelde dinsdag op het Damrak met een koerswinst van 3,4 procent. Het levensmiddelenconcern zakte een dag eerder 6,7 procent na de beursgang van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het aandeel Magnum verloor dinsdag ruim 3 procent op 12,57 euro. Zakenbank JPMorgan gaf Magnum een neutraal advies en een koersdoel van 14 euro per aandeel. De openingskoers van het Magnum-aandeel was maandag 12,20 euro.

2 uur geleden
Vlaamse waakhond waarschuwt voor concentratie in mediasector

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Vlaamse toezichthouder op de media waarschuwt in een dinsdag verschenen rapport voor de grote concentratie van uitgevers en zenders in de Belgische mediasector. Vijf mediagroepen, waaronder het ook in Nederland actieve DPG Media, Mediahuis en Roularta, hebben 80 tot 100 procent van de Vlaamse mediamarkt in handen.

3 uur geleden
Nvidia daalt op Wall Street na toestemming chipverkoop aan China

NEW YORK (ANP) - Nvidia behoorde dinsdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse regering heeft het chipconcern toestemming gegeven om zijn H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Volgens president Donald Trump ontvangt de Amerikaanse regering in ruil daarvoor 25 procent van de verkoopopbrengst. Het aandeel Nvidia zakte 0,6 procent.

4 uur geleden
Canadees Cronos koopt voor 57,5 miljoen Nederlandse wietteler

TORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.

4 uur geleden