Maker ChatGPT is het 'categorisch oneens' met klachten Elon Musk
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, de maker van chatbot ChatGPT, is het "categorisch oneens" met de klachten van Elon Musk die een rechtszaak tegen het bedrijf heeft aangespannen. Dat staat volgens financieel persbureau Bloomberg in een interne memo die het bedrijf heeft gestuurd naar het eigen personeel.
Musk vindt dat OpenAI en topman Sam Altman contractueel vastgelegde afspraken schenden uit de periode dat hijzelf nog betrokken was bij de oprichting van de pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Destijds zou het de bedoeling zijn geweest om publiek toegankelijke opensourcetechnologie te maken.
Tegenwoordig is OpenAI echter een onderneming met winstoogmerk dat voor miljarden dollars steun krijgt van softwareconcern Microsoft. Daarmee is het bedrijf eerdere toezeggingen aan Musk niet nagekomen, stelden advocaten van de miljardair.
'Spijt'
Maar bij OpenAI zien ze dat anders, komt naar voren uit de memo. Volgens strategiedirecteur Jason Kwon is OpenAI helemaal niet "een de facto dochteronderneming" van Microsoft. Hij suggereert in het schrijven dat de beweringen van de miljardair "kunnen voortkomen uit spijt van Elon dat hij vandaag niet bij het bedrijf betrokken is".
Musk was een van de oprichters van OpenAI, dat sinds 2015 bestaat. Maar hij vertrok in 2018 uit de raad van bestuur van de onderneming. OpenAI weigerde tegenover Bloomberg commentaar te geven op zowel de aanklacht door Musk als de memo.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
7 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
12 uur geleden