Maker ChatGPT is het 'categorisch oneens' met klachten Elon Musk
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, de maker van chatbot ChatGPT, is het "categorisch oneens" met de klachten van Elon Musk die een rechtszaak tegen het bedrijf heeft aangespannen. Dat staat volgens financieel persbureau Bloomberg in een interne memo die het bedrijf heeft gestuurd naar het eigen personeel.
Musk vindt dat OpenAI en topman Sam Altman contractueel vastgelegde afspraken schenden uit de periode dat hijzelf nog betrokken was bij de oprichting van de pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Destijds zou het de bedoeling zijn geweest om publiek toegankelijke opensourcetechnologie te maken.
Tegenwoordig is OpenAI echter een onderneming met winstoogmerk dat voor miljarden dollars steun krijgt van softwareconcern Microsoft. Daarmee is het bedrijf eerdere toezeggingen aan Musk niet nagekomen, stelden advocaten van de miljardair.
'Spijt'
Maar bij OpenAI zien ze dat anders, komt naar voren uit de memo. Volgens strategiedirecteur Jason Kwon is OpenAI helemaal niet "een de facto dochteronderneming" van Microsoft. Hij suggereert in het schrijven dat de beweringen van de miljardair "kunnen voortkomen uit spijt van Elon dat hij vandaag niet bij het bedrijf betrokken is".
Musk was een van de oprichters van OpenAI, dat sinds 2015 bestaat. Maar hij vertrok in 2018 uit de raad van bestuur van de onderneming. OpenAI weigerde tegenover Bloomberg commentaar te geven op zowel de aanklacht door Musk als de memo.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
14 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
15 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden