Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Makelaars zien dat expats en starters vaker overbieden

Makelaars zien dat expats en starters vaker overbieden

UTRECHT (ANP) - Expats en starters hebben in de eerste drie maanden van dit jaar vaker overboden op een koophuis dan doorstromers en beleggers, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Ook was het verschil tussen de vraag- en koopprijs bij die groepen groter dan bij doorstromers en beleggers.

Expats hebben volgens de NVM in ruim zeven op de tien gevallen een bod gedaan dat hoger was dan de vraagprijs. Zij boden gemiddeld bijna 5 procent meer. Bij de starters deden zes op de tien een bod hoger en zij waren bereid gemiddeld iets meer dan 3 procent bovenop de vraagprijs te doen. Doorstromers en beleggers boden in minder dan de helft van de gevallen meer dan de vraagprijs.

"Expats zijn relatief vermogender dan de gemiddelde koper en kunnen gebruikmaken van gunstige belastingmaatregelen", verklaart de voorzitter van de NVM-vakgroep wonen, Lana Gerssen. Kopers overboden het vaakst op een klein appartement in een stad, huizen die vooral onder starters populair zijn.

Flevoland en Amsterdam

Volgens de makelaarsvereniging werd 55 procent van alle verkochte huizen afgelopen kwartaal boven de vraagprijs verkocht. In diezelfde periode een jaar eerder kocht 31 procent van de kopers nog een huis voor een hoger bedrag dan de vraagprijs.

De verkoopprijs was in de eerste drie maanden van het jaar gemiddeld 1,8 procent meer dan wat de verkoper voor een huis vroeg. De meeste overbiedingen werden volgens de makelaarsvereniging gedaan in Flevoland en in de regio rond Amsterdam.

Hogere lonen

De NVM maakte eerder donderdag bekend dat de huizenprijzen in het eerste kwartaal opnieuw zijn gestegen. Dat komt volgens Gerssen door hogere lonen en de licht gedaalde rente, waardoor kopers meer geld hebben voor een huis. Ook stelt ze dat mensen gewend raken aan de hoge prijzen op de huizenmarkt en dat het afgelopen kwartaal veel te weinig huizen te koop zijn gezet, waardoor de al krappe woningmarkt nog krapper is geworden. Het gebrek aan aanbod versterkt de prijsstijging, voegt ze daaraan toe.

Meer uit Financieel

Libië zoekt tientallen miljarden voor ontwikkeling olie-industrie

LONDEN (ANP) - Libië zoekt tientallen miljarden dollars aan kapitaal om zijn olie-industrie te ontwikkelen. Dat zegt de topman van het Libische staatsolieconcern in een interview met zakenkrant Financial Times. Libië heeft de grootste bewezen olievoorraden van Afrika, maar het land gaat gebukt onder politieke instabiliteit waardoor investeringen door grote oliemaatschappijen achterblijven.

1 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig na afloop staakt-het-vuren

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de oorlog in het Midden-Oosten. Een snelle oplossing van het conflict is verder uit zicht geraakt na het aflopen van het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat hij geen interesse heeft in een verlenging van het bestand met Teheran, dat formeel maandag afliep.

1 uur geleden
Google koopt data van failliet Spirit Airlines voor AI-training

NEW YORK (ANP/DPA) - Google heeft voor 10 miljoen dollar een grote hoeveelheid data gekocht van de failliete Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines. Met de gegevens wil het bedrijf zijn systemen voor kunstmatige intelligentie trainen, staat in faillissementsdocumenten.

1 uur geleden
Woonalliantie: draai belemmerende regels woningmarkt terug

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zou belemmerende regels op de woningmarkt moeten terugdraaien om ervoor te zorgen dat beleggers en verhuurders weer gaan investeren. De ambitie van het kabinet-Jetten om jaarlijks 100.000 woningen te bouwen blijft anders onhaalbaar. Daarvoor waarschuwt een coalitie, bestaande uit onder meer branchevereniging van woningcorporaties Aedes, Bouwend Nederland, de koepelorganisatie voor projectontwikkelaars NEPROM en het Interprovinciaal Overleg (IPO), in een dinsdag verschenen rapport.

7 uur geleden
ABN AMRO: overheid moet meer betalen voor innovatieve medicijnen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse overheid moet bereid zijn meer te betalen voor de ontwikkeling van innovatieve geneesmiddelen. Hiervoor pleit ABN AMRO in een analyse. Het strenge Nederlandse vergoedingsbeleid voor nieuwe middelen zorgt ervoor dat patiënten in ons land steeds langer moeten wachten op nieuwe medicijnen en dat Nederland terrein verliest in de ontwikkeling ervan, stelt de bank.

9 uur geleden
Zorgen over Midden-Oosten drukken Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street stonden maandag onder druk door groeiende zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten. Het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran loopt maandag officieel af. Iran sluit gesprekken over een verlenging van het akkoord uit. Ondertussen zei president Donald Trump maandag tegen Fox News dat de VS Oman zouden platbombarderen als het land de Amerikaanse plannen in het conflict met Iran rond de Straat van Hormuz zou dwarsbomen. De groeiende spanningen zorgden voor een stijging van de olieprijzen.

12 uur geleden
Nvidia en OpenAI sluiten grote deal voor nieuw datacenter in Ohio

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia gaat tot 105 miljard dollar (91 miljard euro) uittrekken voor de bouw van een enorm nieuw datacentercomplex in de Amerikaanse staat Ohio. Het complex wordt gehuurd door OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT. Daarmee slaan twee van de belangrijkste spelers achter de explosieve groei van AI opnieuw de handen ineen.

13 uur geleden