Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Makelaars zien dat expats en starters vaker overbieden

Makelaars zien dat expats en starters vaker overbieden

UTRECHT (ANP) - Expats en starters hebben in de eerste drie maanden van dit jaar vaker overboden op een koophuis dan doorstromers en beleggers, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Ook was het verschil tussen de vraag- en koopprijs bij die groepen groter dan bij doorstromers en beleggers.

Expats hebben volgens de NVM in ruim zeven op de tien gevallen een bod gedaan dat hoger was dan de vraagprijs. Zij boden gemiddeld bijna 5 procent meer. Bij de starters deden zes op de tien een bod hoger en zij waren bereid gemiddeld iets meer dan 3 procent bovenop de vraagprijs te doen. Doorstromers en beleggers boden in minder dan de helft van de gevallen meer dan de vraagprijs.

"Expats zijn relatief vermogender dan de gemiddelde koper en kunnen gebruikmaken van gunstige belastingmaatregelen", verklaart de voorzitter van de NVM-vakgroep wonen, Lana Gerssen. Kopers overboden het vaakst op een klein appartement in een stad, huizen die vooral onder starters populair zijn.

Flevoland en Amsterdam

Volgens de makelaarsvereniging werd 55 procent van alle verkochte huizen afgelopen kwartaal boven de vraagprijs verkocht. In diezelfde periode een jaar eerder kocht 31 procent van de kopers nog een huis voor een hoger bedrag dan de vraagprijs.

De verkoopprijs was in de eerste drie maanden van het jaar gemiddeld 1,8 procent meer dan wat de verkoper voor een huis vroeg. De meeste overbiedingen werden volgens de makelaarsvereniging gedaan in Flevoland en in de regio rond Amsterdam.

Hogere lonen

De NVM maakte eerder donderdag bekend dat de huizenprijzen in het eerste kwartaal opnieuw zijn gestegen. Dat komt volgens Gerssen door hogere lonen en de licht gedaalde rente, waardoor kopers meer geld hebben voor een huis. Ook stelt ze dat mensen gewend raken aan de hoge prijzen op de huizenmarkt en dat het afgelopen kwartaal veel te weinig huizen te koop zijn gezet, waardoor de al krappe woningmarkt nog krapper is geworden. Het gebrek aan aanbod versterkt de prijsstijging, voegt ze daaraan toe.

Meer uit Financieel

Frans olieconcern TotalEnergies verdubbelt winst door Iranoorlog

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse olieconcern TotalEnergies heeft zijn nettowinst in het tweede kwartaal verdubbeld. Het bedrijf profiteert van de fors gestegen prijzen van ruwe olie en geraffineerde producten door de oorlog in het Midden-Oosten.

23 minuten geleden
Vakbonden bereiken alsnog cao-akkoord met Philip Morris

BERGEN OP ZOOM (ANP) - De vakbonden hebben woensdagavond alsnog een akkoord over een nieuwe cao bereikt met Philip Morris in Bergen op Zoom, maakte CNV bekend. Eerder dreigden de bonden met acties bij de fabriek, als de tabaksfabrikant niet tegemoet zou komen aan de eisen voor onder meer hogere lonen.

25 minuten geleden
AEX-index begint met verlies, chipbedrijf Besi zakt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager begonnen. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). De ECB zal de rente in het eurogebied naar verwachting onveranderd laten, na de verhoging in juni. De pauze geeft de centrale bankiers meer tijd om de impact van de hogere energieprijzen door de Iranoorlog op de inflatie te beoordelen. Volgens economen houdt de ECB de deur wel open voor een renteverhoging later dit jaar.

29 minuten geleden
Winst easyJet flink omlaag door duurdere kerosine

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - EasyJet heeft zijn winst afgelopen kwartaal flink zien kelderen, doordat de oorlog in het Midden-Oosten de kerosineprijzen stuwde. De Britse budgetluchtvaartmaatschappij, na KLM en Transavia de grootste gebruiker van Schiphol, slaagde er wel in om het aantal passagiers redelijk stabiel te houden, door scherpe ticketprijzen en veel lastminuteboekingen.

52 minuten geleden
Ventilatoren, strandhanddoeken en barbecues stuwen omzet Action

ZWAAGDIJK (ANP) - Door het mooie zomerse weer heeft de Nederlandse budgetwinkelketen Action de afgelopen maanden meer seizoensproducten verkocht, zoals ventilatoren, strandhanddoeken, opblaaszwembaden en barbecues. Mede hierdoor klom de omzet in het afgelopen halfjaar met 14 procent tot 8,3 miljard euro, maakte het bedrijf donderdag bekend.

1 uur geleden
Wereldwijde stroomvraag stijgt sneller dan vorig jaar, ziet IEA

PARIJS (ANP) - De wereldwijde vraag naar elektriciteit stijgt dit jaar sneller dan vorig jaar, ondanks de onrust op de energiemarkten door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Internationaal Energieagentschap (IEA) becijferd. Volgens de organisatie komt dit vooral door een steeds groter wordende stroomvraag vanuit de industrie, airco's, elektrische voertuigen en datacenters.

1 uur geleden
Sligro in het rood door terughoudendheid consumenten

VEGHEL (ANP) - Sligro heeft over het eerste halfjaar een nettoverlies geboekt. Volgens topman Koen Slippens heeft het bedrijf last van terughoudendheid van consumenten in hun bestedingen in zowel Nederland als België.

1 uur geleden