Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Makelaars zien dat expats en starters vaker overbieden

Makelaars zien dat expats en starters vaker overbieden

UTRECHT (ANP) - Expats en starters hebben in de eerste drie maanden van dit jaar vaker overboden op een koophuis dan doorstromers en beleggers, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Ook was het verschil tussen de vraag- en koopprijs bij die groepen groter dan bij doorstromers en beleggers.

Expats hebben volgens de NVM in ruim zeven op de tien gevallen een bod gedaan dat hoger was dan de vraagprijs. Zij boden gemiddeld bijna 5 procent meer. Bij de starters deden zes op de tien een bod hoger en zij waren bereid gemiddeld iets meer dan 3 procent bovenop de vraagprijs te doen. Doorstromers en beleggers boden in minder dan de helft van de gevallen meer dan de vraagprijs.

"Expats zijn relatief vermogender dan de gemiddelde koper en kunnen gebruikmaken van gunstige belastingmaatregelen", verklaart de voorzitter van de NVM-vakgroep wonen, Lana Gerssen. Kopers overboden het vaakst op een klein appartement in een stad, huizen die vooral onder starters populair zijn.

Flevoland en Amsterdam

Volgens de makelaarsvereniging werd 55 procent van alle verkochte huizen afgelopen kwartaal boven de vraagprijs verkocht. In diezelfde periode een jaar eerder kocht 31 procent van de kopers nog een huis voor een hoger bedrag dan de vraagprijs.

De verkoopprijs was in de eerste drie maanden van het jaar gemiddeld 1,8 procent meer dan wat de verkoper voor een huis vroeg. De meeste overbiedingen werden volgens de makelaarsvereniging gedaan in Flevoland en in de regio rond Amsterdam.

Hogere lonen

De NVM maakte eerder donderdag bekend dat de huizenprijzen in het eerste kwartaal opnieuw zijn gestegen. Dat komt volgens Gerssen door hogere lonen en de licht gedaalde rente, waardoor kopers meer geld hebben voor een huis. Ook stelt ze dat mensen gewend raken aan de hoge prijzen op de huizenmarkt en dat het afgelopen kwartaal veel te weinig huizen te koop zijn gezet, waardoor de al krappe woningmarkt nog krapper is geworden. Het gebrek aan aanbod versterkt de prijsstijging, voegt ze daaraan toe.

Meer uit Financieel

Besi stijgt op beurs na uitbreiding belang door Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse Applied Materials breidt zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit tot ongeveer 20 procent. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten heeft sinds vorig jaar al een belang van 9 procent in Besi en wil de samenwerking tussen de twee bedrijven versterken. Een volledige overname is volgens het bedrijf niet aan de orde. Het aandeel Besi werd bijna 9 procent hoger gezet.

9 minuten geleden
ACM geeft geen goedkeuring voor overname Unox door Zwanenberg

UTRECHT (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) geeft geen goedkeuring voor de overname van Unox door Zwanenberg. Door de overname zou Zwanenberg vrijwel de enige grote aanbieder worden van rookworsten en kookworsten, waaronder knakworsten in supermarkten in Nederland, aldus de ACM. Ook zou het concern op het gebied van houdbare soepen een te sterke positie krijgen.

33 minuten geleden
Arcadis leidt sanering PFAS-vervuiling 3M in Belgisch Zwijndrecht

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis helpt industrieconcern 3M bij het saneren van het met PFAS vervuilde gebied rondom een fabriek in het Belgische Zwijndrecht. Arcadis heeft de opdracht binnengehaald om het hele project te coördineren namens 3M, maakte het bedrijf bekend.

1 uur geleden
DNB: huishoudens hebben voor ruim 3 miljard aan cryptomunten

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens bezaten eind juni voor 3,2 miljard euro aan bitcoins en andere cryptomunten via Nederlandse aanbieders van cryptodiensten. Dat blijkt uit cijfers die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst publiceert. De waarde van de crypto's is in het tweede kwartaal wel gedaald ten opzichte van het eerste kwartaal.

1 uur geleden
Bloomberg: UMG voerde gesprekken om van beurs te gaan

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft eerder dit jaar gesprekken gevoerd met grote investeerders om van de Amsterdamse aandelenbeurs gehaald te worden. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. UMG, dat beroemde artiesten vertegenwoordigt als Taylor Swift, Billie Eilish en Harry Styles, sprak daarbij met investeringsmaatschappijen als Apollo Global Management, TPG en Blackstone.

1 uur geleden
Applied Materials vergroot belang in Besi tot 20 procent

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Applied Materials breidt zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier Besi uit en wil de onderlinge samenwerking tussen de twee bedrijven versterken. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten wijst daarbij op de groeiende rol van de onderneming uit Duiven in energiezuinige rekenkracht voor kunstmatige intelligentie (AI).

1 uur geleden
Opnieuw meer miljonairs in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt opnieuw meer huishoudens met een vermogen van 1 miljoen euro of meer. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Op 1 januari 2025 telde Nederland ruim 574.000 miljonairshuishoudens, ruim 81.000 meer dan een jaar eerder. Dat is een stijging van ruim 23 procent.

2 uur geleden