Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Makelaars laten weten of prijsstijging op woningmarkt doorzet

Makelaars laten weten of prijsstijging op woningmarkt doorzet

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) presenteert donderdag nieuwe cijfers over de woningmarkt. Daaruit moet blijken of de huizenprijzen in het derde kwartaal verder zijn opgeveerd na de eerste tekenen van verbetering in het tweede kwartaal.

Volgens de makelaars kostte een koopwoning in april, mei en juni in doorsnee 410.000 euro, 2,8 procent meer dan in de eerste drie maanden van 2023. Huizen waren in het tweede kwartaal nog wel bijna 9 procent goedkoper dan een jaar eerder, maar voorzitter Lana Gerssen van de NVM-vakgroep Wonen toonde zich alvast hoopvol. "De dynamiek is weer terug in de woningmarkt", zei ze.

De huizenmarkt leek weer op te krabbelen na een maandenlange periode van prijsdaling, die was ingezet door het oplopen van de hypotheekrente. Veel mensen kunnen daardoor namelijk minder lenen voor de aanschaf van een huis. De hypotheekrente gaat de laatste tijd verder omhoog. Maar tegelijkertijd ziet het er niet naar uit dat het huizentekort in Nederland snel is opgelost. Het beperkte aanbod kan de vraag juist stuwen.

Onlangs zag het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) de huizenprijzen ook al voor de derde maand op rij licht stijgen ten opzichte van de voorgaande maand. Volgens CBS-hoofdeconoom Peter Hein van Mulligen leken de huizenprijzen daarmee te "stabiliseren". Voor een actueel beeld van de woningmarkt zijn de gegevens van de NVM evenwel geschikter. Anders dan de CBS-cijfers zijn die van de NVM gebaseerd op het moment dat het koopcontract wordt getekend. Dat is eerder dan het moment van registratie door de notaris waar het CBS naar kijkt, waardoor trends door de makelaars vaak eerder worden gesignaleerd.

Meer uit Financieel

Prijzen aan de pomp naar hoogste niveau van het jaar

EINDHOVEN (ANP) - Tanken was dit jaar nog niet eerder zo duur als deze week. De landelijke adviesprijs voor benzine heeft donderdag het hoogste punt van het jaar bereikt, meldt consumentencollectief UnitedConsumers. Enkele dagen terug tikte de dieselprijs ook al een jaarrecord aan.

2 uur geleden
FNV noemt duurzaamheidsregels EU na afzwakking 'tandeloze tijger'

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is kritisch over de afzwakking van duurzaamheidsregels voor bedrijven, waar een meerderheid in het Europees Parlement donderdag voor stemde. Door minder bedrijven te verplichten mensenrechtenschendingen of milieuaantasting tegen te gaan bij hun toeleveranciers, wordt de zogenoemde anti-wegkijkwet volgens interim-voorzitter Dick Koerselman "een tandeloze tijger".

2 uur geleden
Disney onderuit op Wall Street na tegenvallende kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Disney is donderdag onderuitgegaan op Wall Street. Beleggers schrokken van de kwartaalcijfers van het entertainmentconcern. Dat kwam onder meer doordat de bioscoopfilms The Fantastic Four: First Steps en Freakier Friday minder opbrachten dan de releases in dezelfde periode vorig jaar.

2 uur geleden
Magere opbrengst bioscoopfilms drukt winst Disney

BURBANK (ANP) - De entertainmentdivisie van Disney heeft in het afgelopen kwartaal teleurstellend gepresteerd. De resultaten bleven achter bij die van vorig jaar, onder andere doordat de bioscoopfilms The Fantastic Four: First Steps en Freakier Friday minder opbrachten dan de filmreleases in dezelfde periode vorig jaar. Toen scoorden Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine goed.

3 uur geleden
Pakjes uit China en andere niet-EU-landen worden duurder

BRUSSEL (ANP) - De vrijstelling van douanerechten voor pakjes die van buiten de EU Europa binnenkomen, vervalt al in 2026. Die stond gepland voor 2028. Dat hebben de EU-ministers van Financiën donderdag besloten. Nu geldt nog een drempel van 150 euro. Nu die wordt geschrapt, worden ook pakketjes met een lagere waarde belast. Hiermee hoopt de Europese Unie een einde te maken aan de enorme hoeveelheden pakketjes die onder meer vanuit China de EU overspoelen.

4 uur geleden
Formeel EU-onderzoek Red Bull om schenden concurrentieregels

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie begint een formeel onderzoek naar Red Bull, omdat de producent van energiedrankjes mogelijk de concurrentieregels heeft geschonden. Volgens de Commissie zijn er in ieder geval verdenkingen van het schenden van de mededingingsregels door Red Bull op de Nederlandse markt.

7 uur geleden
AFM waarschuwt voor AI op financiële markten: risico's groeien

AMSTERDAM (ANP) - De snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) levert in de financiële wereld voordelen op, maar zorgt ook voor nieuwe risico's. Daarvoor waarschuwt toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM). Die maakt zich onder andere zorgen over een toename van digitale fraude met AI, bijvoorbeeld via deepfakes.

7 uur geleden