
Make a Fake: maak je eigen 3 minuten film!
MIDDELBURG - De Zeeuwse filmhuizen dagen je uit: maak je eigen 3 minuten film binnen het thema ‘fake’! Naast het filmeducatieproject van MAKE A FAKE waaraan zo’n 100 Zeeuwse vo-leerlingen deelnemen, is er voor andere geïnteresseerden en filmmakers ook een mogelijkheid om deel te nemen aan het ‘Wildcard’ project van MAKE A FAKE.
“Iedereen die interesse heeft in film maken én enthousiast is over het thema, kan meedoen aan de Wildcard opdracht”, vertelt Simon Blaas van Cinema Middelburg. “Wel gebeurt dit volledig zelfstandig en zonder begeleiding. Dit is anders dan bij het filmeducatieproject van MAKE A FAKE waarbij leerlingen gedurende 10 weken begeleid worden door professionele filmdocenten. De Wildcard opdracht is dus bedoeld voor deelnemers die zelfstandig met film maken aan de slag willen gaan!” “De enige voorwaarden om deel te nemen zijn dat je in Zeeland woont of afkomstig bent uit Zeeland én dat je je aan de omschreven opdracht houdt. Leeftijd speelt verder geen rol. Jong, oud iedereen mag meedoen! De opdracht vind je op onze website: www.makeafake.nl/wildcard Ook kun je je via deze website aanmelden. De film moet voor 10 juni in ons bezit zijn”, aldus Blaas.
Vakjury met Dylan Haegens
Ingeleverde films worden tijdens het Make a Fake Filmfestival beoordeeld door een professionele vakjury met daarin onder andere de bekende YouTuber, acteur en regisseur Dylan Haegens. Dylan maakt zijn eigen video’s, heeft een mediabedrijf én is een filmliefhebber pur sang. Met zijn kanaal ‘Dylanhaegens’ bereikt hij bijna 2 miljoen volgers. In 2016 won Dylan de Veed Award ‘Beste Comedy YouTuber’. Ook jurylid Dylan Haegens roept Zeeuwse filmmakers op om deel te nemen aan de Wildcard opdracht! Dat doet hij met het volgende filmpje: https://vimeo.com/687855395.
Naast Haegens neemt ook filmdocent Rudi de Boer plaats in de jury, samen met een vertegenwoordiger van de Zeeuwse Filmtheaters.
MAKE A FAKE Filmfestival
Het MAKE A FAKE filmfestival vindt plaats op woensdag 22 juni in Filmtheater fiZi in Zierikzee (ochtend) en in ’t Beest in Goes (middag). En op donderdag 23 juni in het Ledeltheater in Oostburg (ochtend) en in Cinema Middelburg (middag). Tijdens dit filmfestival gaan zowel de films van deelnemers aan het filmeducatieproject als de films van deelnemers aan de Wildcard opdracht in première! Meer informatie over het MAKE A FAKE Filmfestival vind je op: www.makeafake.nl/filmfestival
Prijzen
Als deelnemer aan de Wildcard opdracht maak je kans op mooie prijzen! De winnaar wint namelijk een cadeaubon van € 500 (per team) en een waardecheque van CineZee t.w.v. €500 voor bijvoorbeeld het bijwonen van workshops of de inhuur van professionele filmapparatuur. Daarnaast ontvangt de winnaar een MAKE A FAKE Award en wordt de winnende film op het grote doek vertoond! Initiatief en subsidie MAKE A FAKE is een initiatief van de Zeeuwse Filmtheaters: Cinema Middelburg, ’t Beest in Goes, filmtheater fiZi in Zierikzee en Ledeltheater in Oostburg en wordt mede mogelijk gemaakt door Provincie Zeeland. CineZee is aangetrokken voor ontwikkeling en uitvoering.
Meer uit Middelburg
SINT LAURENS - Ontvangt u wel eens een mailtje, appje of telefoontje waarvan u denkt 'Klopt dit wel'? Het aantal slachtoffers van fraude is de laatste jaren fors toegenomen. Daarom organiseert de gemeente Middelburg in samenwerking met de politie op woensdagavond 18 juni een voorlichtingsbijeenkomst in Sint Laurens.
5 uur geledenMIDDELBURG - De Badeendjesrace Walcheren heeft zaterdag, tijdens de Middelburgse Havendagen, 6635 euro opgeleverd voor het goede doel. De opbrengst gaat naar Clini Clowns en lokale verenigingen en basisscholen.
1 dag geledenMIDDELBURG - De Middelburgse turnvereniging MTV '69 heeft dit weekeinde haar 55e verjaardag gevierd. Door omstandigheden en een druk wedstrijdseizoen is deze dag wat later gevierd dan de officiële datum.
1 dag geledenMIDDELBURG - In Middelburg en Arnemuiden plaatst Statiegeld Nederland acht statiegeldautomaten op openbare plekken. Dit is een test tegen minder zwerfafval, laat de gemeente maandag weten in een persbericht. Ze zegt dat Middelburg de eerste gemeente in Nederland is met statiegeldautomaten op straat.
1 dag geledenARNEMUIDEN - Een van de twee gewonden van de explosie zaterdagmiddag in jachthaven Oranjeplaat bij Arnemuiden is overleden. Het slachtoffer is in de nacht van zaterdag op zondag aan zijn verwondingen bezweken, meldt de politie.
1 dag geledenSEROOSKERKE - Leerlingen van basisschool De Wegwijzer in Serooskerke hebben archeologen vrijdag, in het kader van de Nationale Archeologiedagen, geholpen met onderzoek op het historische Hof Welgelegen in hun dorp. De gemeente Veere heeft plannen om deze buitenplaats uit de negentiende eeuw op te knappen en de toegangspoort in ere te herstellen. De oorspronkelijke poort heeft de Duitse bezetter in de Tweede Wereldoorlog afgebroken en verbreed om haar raketinstallatie (!) het landgoed op te krijgen. Dit aspect van de geschiedenis van Hof Welgelegen was een van de verschillende thema's die vrijdag aan bod kwamen.
1 dag geledenMIDDELBURG - Van maandag 16 juni tot en met vrijdag 11 juli vindt groot asfaltonderhoud plaats vanaf het kantoor van waterschap Scheldestromen aan de Kanaalweg in Middelburg tot aan de kruising van de Kleverskerkseweg met de Nieuwlandseweg (spoorwegovergang). 'Zo kunnen de wegen weer lang mee', laat de gemeente Middelburg weten in een persbericht.
1 dag geleden