
Majestic Middelburg: Nieuwe architectuur in Middelburgs centrum
MIDDELBURG - Hoe kun je hedendaagse architectuur toevoegen aan een historisch beschermd stadscentrum? En welke invulling zou die architectuur dan moeten hebben? Het project Majestic Middelburg wil voorstellen doen voor follies, kiosken of paviljoentjes in het centrum van Middelburg.
Daarvoor schakelde het project de hulp van ruim tachtig studenten van HZ University of Applied Sciences in. Zij werden niet alleen uitgedaagd om een ontwerp te maken, maar ook om na te denken over welke functie deze kleine gebouwtjes zouden moeten hebben. Wat ontbreekt er in het huidige centrum, volgens deze jonge generatie? Alle voorstellen en ontwerpen worden gepresenteerd in een tijdelijk paviljoen in hetstationsgebouw van Middelburg. Majestic Middelburg is één van de twee uitwerkingen van het project Creative City Boost in de Zeeuwse hoofdstad.
Tijdelijk paviljoen met expositie
Gedurende 7 weken in de zomer is de expositie met alle ontwerpen van de studenten te zien in een speciaal daarvoor ontworpen paviljoen in het stationsgebouw van Middelburg. Architect Joos Nijsse tekende het ontwerp als een uitnodiging om de stad te verkennen, en een hedendaags tegenwicht te bieden aan de historische gebouwde omgeving. In het paviljoen zijn alle ontwerpvoorstellen van de betrokken studenten te zien.
Expositie Majestic Middelburg van 1 augustus t/m 14 september, geopend op dinsdagen en donderdagen van10:00 tot 16:00u, stationsgebouw Middelburg, gratis toegang.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.
26 minuten geledenKOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.
4 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - De Provincie Zeeland stopt met het bestrijden van nesten van de Aziatische hoornaar. 'Het budget voor 2025 raakt uitgeput, terwijl het aantal meldingen dit jaar explosief is gestegen', laat Zeeland weten.
6 uur geledenZEELAND - Het is vandaag de derde dinsdag van september: Prinsjesdag. In Den Haag leest koning Willem-Alexander de troonrede voor in de in de Koninklijke Schouwburg, traditiegetrouw in aanwezigheid van de Staten-Generaal en genodigden.
8 uur geledenMIDDELBURG - Op landgoed Ter Hooge in Middelburg, het decor van haar podcast Mina & Mevrouw, gaat Maartje Duin zondag (21 september) om 11.00 uur in gesprek met luisteraars.
20 uur geledenARNEMUIDEN - Haar kont - ja, zo heet dat nu eenmaal - stroomlijnen was een gevecht, maar Axel Wijnmaalen en Lukas Zandbergen kregen het zwoegend voor elkaar. De studenten hebben hun doorzettingsvermogen bewezen, want hun idee om als afstudeerproject een hoogaars te bouwen, zette de school op zijn kop. "We moesten haar kleiner maken, want de balken pasten niet door de deuren het lokaal in", vertellen de twee. Dankzij hun vakmanschap en vindingrijkheid - in hun eigen woorden 'koppig' - zijn ze met hun Zeeduivel geslaagd aan het Hout- en Meubileringscollege Rotterdam. Zaterdag ging ze feestelijk te water bij historische scheepswerf Meerman in Arnemuiden.
23 uur geledenMIDDELBURG- Het KNMI heeft voor maandagmiddag code geel afgekondigd voor de zuidwestelijke kustgebieden. Er kunnen daar dan zware windstoten voorkomen. Er zijn windstoten mogelijk van 80 km/uur. Ze komen uit een zuidwestelijke richting.
1 dag geleden