Mahrez leidt City naar ruimste zege van het seizoen
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft dankzij drie doelpunten van Riyad Mahrez een klinkende zege geboekt op Burnley. In het eigen Etihad Stadium werd het 5-0. Voor City, dat voor het duel een negatief doelsaldo (10-11) had, was het de ruimste zege van het seizoen.
Door twee goals van Mahrez leidde City al halverwege de eerste helft met 2-0 en nog voor rust maakte verdediger Benjamin Mendy er 3-0 van. Ferrán Torres nam de 4-0 voor zijn rekening, waarna Mahrez ook de eindstand bepaalde. Voor City was het al de twaalfde hattrick sinds de aanstelling van trainer Pep Guardiola, die sinds de zomer van 2016 in dienst is. Alleen Tottenham Hotspur produceerde sindsdien minimaal vijf hattricks: acht.
Voor City, matig begonnen aan het seizoen, was het pas de vierde overwinning van het seizoen. De ploeg van Guardiola speelde al drie keer gelijk en verloor twee keer.
City, dat voorlopig in de subtop staat, kwam wel 2 punten dichter bij Liverpool. De kampioen van vorig jaar kwam in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion niet verder dan 1-1.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
18 uur geleden