Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Madlener sluit maatregelen tegen fatbikes niet uit, maar twijfelt

Madlener sluit maatregelen tegen fatbikes niet uit, maar twijfelt

DEN HAAG (ANP) - Minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) heeft zorgen over de verkeersveiligheid door de toenemende populariteit van fatbikes. Hij sluit maatregelen niet uit, al is hij daar niet erg enthousiast over. De bewindsman zou het bijvoorbeeld een "straffe maatregel" vinden om deze elektrische fietsen met dikke banden te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. Ook een helmplicht vindt hij ver gaan.

Een groot deel van de Nederlanders is juist wel voorstander van maatregelen, meldt RTL Nieuws op basis van een eigen enquête. Zo is 95 procent van de ondervraagden voor een verbod op fatbikes voor kinderen onder de zestien jaar.

"Er moet misschien meer gebeuren, dat kan", zegt Madlener. "Maar we moeten er wel goed over nadenken." Daarover beraadt de minister zich nu samen met zijn ambtenaren.

Net gedrag

De minister wil voorkomen dat fatbike-bezitters die zich netjes gedragen in het verkeer de dupe worden van de maatregelen. Dan denkt Madlener bijvoorbeeld aan 12- en 13-jarigen die een flink eind moeten fietsen naar hun middelbare school. Hij legt liever de nadruk op het handhaven van de regels dan op verboden.

"Ik wil ook mensen oproepen: gebruik die elektrische fiets op een normale manier. Gedraag je in het verkeer. Ga niet appen op de fiets met die oortjes in."

Meer uit Politiek

Jetten wil niet te bescheiden zijn tijdens het diner met Trump

WASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.

11 uur geleden
Jetten vindt Amerikaanse blokkade van Iran onwenselijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.

11 uur geleden
D66 tegen asielwetten, CDA lijkt nodig voor meerderheid

DEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.

12 uur geleden
GL-PvdA mag van Kiesraad Progressief Nederland heten

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd. Lokale partijen die verwarring vrezen, zijn echter niet van plan hun verzet tegen de nieuwe partijnaam te staken, laat ProVeenendaal desgevraagd weten.

14 uur geleden
Excuses kabinet voor rol overheid bij gedwongen afstaan kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.

16 uur geleden
Yeşilgöz ziet deelname aan blokkade Hormuz niet voor zich

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.

20 uur geleden
Jetten: overwinning Magyar markeert nieuwe stap voor Hongarije

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.

1 dag geleden