Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: ook arme landen hebben recht op coronavaccin

Macron: ook arme landen hebben recht op coronavaccin

PARIJS (ANP/DPA) - In de internationale race om een coronavaccin mogen arme landen niet aan de kant worden gezet. Er moeten voldoende vaccins voor deze landen worden geproduceerd. Dat heeft het Franse staatshoofd Emmanuel Macron donderdag gezegd bij de opening van het jaarlijkse Vredesforum in Parijs, een internationale bijeenkomst die dit jaar grotendeels gaat over het garanderen van wereldwijde toegang tot coronavaccins en behandelingen van de ziekte veroorzaakt door het virus.

"We zullen niet winnen van het virus als we een deel van de mensheid in de steek laten", waarschuwde hij. Het regeringshoofd van Nieuw-Zeeland, Jacinda Ardern, voegde eraan toe: "Niemand is veilig totdat we allemaal veilig zijn."

De baas van de Wereldgezondheidsorganisatie WHO Tedros Ghebreyesus sloot zich hierbij aan. Hij waarschuwde ervoor dat als mensen in armere landen niet gevaccineerd kunnen worden, "het virus zich zal blijven verspreiden en het economisch herstel wereldwijd zal worden vertraagd".

ACT Accelerator

Macron wees verder op het mondiale programma ACT Accelerator van de WHO, dat in het leven is geroepen om de ontwikkeling van vaccins, behandelingen en diagnoses te ondersteunen. Het project heeft ook tot doel om te zorgen voor een eerlijke verdeling over de hele wereld. Volgens de organisatoren zou in Parijs ten minste 500 miljoen dollar (ongeveer 424 miljoen euro) worden toegezegd ten gunste van ACT-A door internationale donoren.

Woensdag hadden EU-landen 300 miljoen doses van het veelbelovende coronavaccin gekocht van de bedrijven Biontech en Pfizer. De Europese Commissie had hiervoor formeel een overeenkomst goedgekeurd.

Op het Vredesforum worden tot en met vrijdag zo'n zestig staatshoofden, regeringsvertegenwoordigers of internationale organisaties verwacht. Vanwege de coronacrisis wordt de bijeenkomst in de vorm van een videoconferentie gehouden.

Meer uit Buitenland

Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

3 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

3 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

4 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

4 uur geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

5 uur geleden
Groen licht voor Artemis II om vaart te zetten richting maan

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.

7 uur geleden
Stafchef Amerikaans leger treedt met onmiddellijke ingang af

WASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.

7 uur geleden