Macron: Netanyahu maakt een fout als hij wapenstilstand verwerpt
MONTREAL (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu "een fout" maakt als hij niet instemt met een wapenstilstand in Libanon. Netanyahu zou "verantwoordelijkheid" moeten nemen voor een regionale escalatie, aldus Macron.
Frankrijk en de Verenigde Staten werken aan een staakt-het-vuren van 21 dagen. Deze tijdelijke onderbreking van de vijandelijkheden moet Israël en de Libanese groepering Hezbollah in staat stellen te onderhandelen over een mogelijke diplomatieke oplossing voor hun conflict. De twee vallen elkaar sinds oktober vorig jaar bijna elke dag aan, als gevolg van de oorlog in de Gazastrook.
Macron zei tijdens een persconferentie in het Canadese Montreal dat het gemaakte voorstel "degelijk" is. Deze is volgens hem in samenwerking met Netanyahu zelf voorbereid. Vanuit Israël klinkt donderdag vooral de oproep door te blijven gaan met vechten totdat Hezbollah is verslagen. Netanyahu's kantoor zegt dat de premier zelf niet heeft gereageerd op het voorstel. Amerikaanse en Israëlische functionarissen praten donderdag in New York verder, meldt het Witte Huis.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
2 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
3 uur geledenWISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.
6 uur geleden