Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: Netanyahu maakt een fout als hij wapenstilstand verwerpt

Macron: Netanyahu maakt een fout als hij wapenstilstand verwerpt

MONTREAL (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu "een fout" maakt als hij niet instemt met een wapenstilstand in Libanon. Netanyahu zou "verantwoordelijkheid" moeten nemen voor een regionale escalatie, aldus Macron.

Frankrijk en de Verenigde Staten werken aan een staakt-het-vuren van 21 dagen. Deze tijdelijke onderbreking van de vijandelijkheden moet Israël en de Libanese groepering Hezbollah in staat stellen te onderhandelen over een mogelijke diplomatieke oplossing voor hun conflict. De twee vallen elkaar sinds oktober vorig jaar bijna elke dag aan, als gevolg van de oorlog in de Gazastrook.

Macron zei tijdens een persconferentie in het Canadese Montreal dat het gemaakte voorstel "degelijk" is. Deze is volgens hem in samenwerking met Netanyahu zelf voorbereid. Vanuit Israël klinkt donderdag vooral de oproep door te blijven gaan met vechten totdat Hezbollah is verslagen. Netanyahu's kantoor zegt dat de premier zelf niet heeft gereageerd op het voorstel. Amerikaanse en Israëlische functionarissen praten donderdag in New York verder, meldt het Witte Huis.

Meer uit Buitenland

Aantal doden in Oekraïne door Russische aanvallen blijft oplopen

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens twaalf mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.

29 minuten geleden
Trump: Israël en Libanon praten donderdag met elkaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

1 uur geleden
VS doden opvarenden bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

2 uur geleden
Russische raketten treffen Oekraïne: 12-jarig kind gedood

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.

2 uur geleden
VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

4 uur geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

5 uur geleden
Media: geen besluit over mogelijk staakt-het-vuren in Libanon

TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.

5 uur geleden