Macron: Netanyahu maakt een fout als hij wapenstilstand verwerpt
MONTREAL (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu "een fout" maakt als hij niet instemt met een wapenstilstand in Libanon. Netanyahu zou "verantwoordelijkheid" moeten nemen voor een regionale escalatie, aldus Macron.
Frankrijk en de Verenigde Staten werken aan een staakt-het-vuren van 21 dagen. Deze tijdelijke onderbreking van de vijandelijkheden moet Israël en de Libanese groepering Hezbollah in staat stellen te onderhandelen over een mogelijke diplomatieke oplossing voor hun conflict. De twee vallen elkaar sinds oktober vorig jaar bijna elke dag aan, als gevolg van de oorlog in de Gazastrook.
Macron zei tijdens een persconferentie in het Canadese Montreal dat het gemaakte voorstel "degelijk" is. Deze is volgens hem in samenwerking met Netanyahu zelf voorbereid. Vanuit Israël klinkt donderdag vooral de oproep door te blijven gaan met vechten totdat Hezbollah is verslagen. Netanyahu's kantoor zegt dat de premier zelf niet heeft gereageerd op het voorstel. Amerikaanse en Israëlische functionarissen praten donderdag in New York verder, meldt het Witte Huis.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
3 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
4 uur geleden