Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron in Rabat: staatsbezoek aan Marokko opent nieuw hoofdstuk

Macron in Rabat: staatsbezoek aan Marokko opent nieuw hoofdstuk

RABAT (ANP) - Het driedaagse staatsbezoek dat de Franse president Emmanuel Macron maandag in Marokko begon, noemt hij "het openen van een nieuw hoofdstuk in de lange geschiedenis tussen Marokko en Frankrijk, voor de volgende generatie". Dat staat in een verklaring op X. Macron is, na een jarenlang bekoelde relatie, de komende dagen op uitnodiging van koning Mohammed VI in het land.

De 61-jarige vorst ontving Macron en zijn vrouw Brigitte maandagmiddag op de internationale luchthaven van Rabat. Daarna volgde een rondrit door de stad naar het koninklijk paleis waar de koning en Macron een ondertekeningsceremonie voorzaten. Beide landen sloten handelsovereenkomsten ter waarde van ruim 10 miljard euro, meldden persbureaus AFP en MAP. Macron heeft inmiddels ook de Marokkaanse koning uitgenodigd naar Parijs te komen.

Macron en de koning zochten afgelopen zomer toenadering. Namens Frankrijk sprak de 46-jarige president toen formele steun uit voor het autonomieplan dat het land heeft voor de Westelijke Sahara.

Over het betwiste grondgebied, dat Marokko in 1975 innam, bestaan al jaren diplomatieke spanningen met buurland Algerije. Andere punten die de relatie van Frankrijk met Marokko de afgelopen drie jaar verstoorden waren de beschuldiging dat Marokkaanse veiligheidsdiensten Macron zouden hebben afgeluisterd en de kritiek van de Fransen op de persvrijheid en vrijheid van meningsuiting in Marokko.

Meer uit Buitenland

Adoptie wordt makkelijker voor homoseksuelen in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.

1 uur geleden
Xi vraagt meer actie van BRICS-landen voor vrede in Midden-Oosten

NEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

2 uur geleden
Dodental bij veerbootbrand Filipijnen fors opgelopen

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.

3 uur geleden
Zelensky meldt langdurige Russische aanvallen op meerdere plekken

KYIV (ANP) - Langdurige Russische aanvallen hebben op meerdere plekken in Oekraïne geleid tot doden, gewonden en vermisten. "Onze steden en gemeenschappen zijn sinds gisteravond vrijwel voortdurend aangevallen", meldde president Volodymyr Zelensky zaterdag aan het begin van de middag op X. Op dat moment zouden er nog steeds Russische aanvalsdrones in de lucht vliegen.

4 uur geleden
Trump: Houthi's hebben ons gevraagd niet in te grijpen in Jemen

DUBLIN (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben de VS gevraagd om niet in te grijpen in het opgelaaide conflict met Saudi-Arabië, zegt de Amerikaanse president Donald Trump. De Jemenitische beweging wist vrijdag controle te krijgen over de belangrijke zeestraat Bab al-Mandeb.

5 uur geleden
Trump zou Ierse eenwording 'geweldig' vinden

DUBLIN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou graag zien dat Ierland en Noord-Ierland één land worden. "Ik wil geen problemen veroorzaken, maar ik zal je zeggen: ik zou het geweldig vinden als het verenigd wordt." Trump is in Ierland voor onder meer een golftoernooi op zijn eigen golfbaan.

6 uur geleden
Chinese president Xi in India voor overleg en internationale top

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping is in New Delhi aangekomen voor een top van BRICS, melden Indiase en Chinese media. Hij heeft ook een ontmoeting met de gastheer, de Indiase premier Narendra Modi.

7 uur geleden