Maatregelen om meer Rotterdammers aan betaalbaar huis te helpen
ROTTERDAM (ANP) - Met nieuwe maatregelen wil de gemeente Rotterdam de kansen voor Rotterdammers op een betaalbare woning vergroten. Zo komt er een starterslening, worden er in meer wijken geen nieuwe vergunningen meer afgegeven voor kamerverhuur en krijgen mensen met een maatschappelijk beroep in een aantal wijken voorrang op een huurwoning.
Starters tussen de 18 en 35 jaar die voor het eerst een huis met een koopprijs tot 325.000 willen kopen in de stad kunnen vanaf de tweede helft van dit jaar hiervoor maximaal 30.000 euro lenen. Met de lening wordt het verschil tussen de aankoopprijs van de woning en de maximale hypotheek overbrugd. De starterslening moet overigens nog wel langs de gemeenteraad, deze kijkt begin juli naar de financiële haalbaarheid ervan.
Om torenhoge huurprijzen en overlast door overbewoning aan te pakken, komen er vanaf 1 juli strengere regels voor het verhuren van een woning. Ook wordt het aantal wijken waarin geen nieuwe vergunningen meer worden afgegeven om kamers te verhuren uitgebreid. Hiermee moet worden voorkomen dat woningen worden opgedeeld en gezinnen er niet meer kunnen wonen. Vanaf 1 september krijgen mensen die een maatschappelijk beroep hebben in bijvoorbeeld de zorg, het onderwijs of bij de politie in bepaalde wijken voorrang op een huurwoning van woningcorporaties en particuliere verhuurders.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
1 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
1 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
14 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
19 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
20 uur geleden