Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Maatje zijn is zo’n kleine moeite en geeft zoveel plezier’

‘Maatje zijn is zo’n kleine moeite en geeft zoveel plezier’

VLISSINGEN - Stas heeft nauwelijks familie en vrienden, maar sinds anderhalf jaar heeft hij wél maatje Thea. Samen doen ze leuke dingen, zoals wandelen en fietsen. En veel lachen. “We hadden meteen een klik”, vertelt Stas.Via het maatjesproject van Humanitas Zeeland vonden Stas uit Vlissingen en Thea uit Oost-Souburg elkaar. Het project koppelt vrijwilligers aan deelnemers die iemand zoeken om leuke dingen mee te doen. “Toen we voor het eerst met elkaar praatten, tikten we elkaar op een bepaald moment tegelijk aan met onze ellebogen, zo van ‘het komt wel goed tussen ons’”, vertelt Thea. “Nu is dat normaal door corona, maar toen niet en daarom vond ik dat bijzonder.”Terrasje

Door de coronamaatregelen ligt ander vrijwilligerswerk van Thea stil, waardoor ze nu iedere week in plaats van tweewekelijks met Stas afspreekt. Daar is de Vlissinger hartstikke blij mee. Ze genieten van samen buiten zijn. “En Stas houdt ook van een biertje, hè Stas? Dus nu we geen terrasje kunnen pakken, neem ik twee blikjes alcoholvrij mee en maken we ons eigen terras onderweg op een bankje.”

Wachtlijst

Thea zou willen dat meer mensen maatje worden, want er is een wachtlijst op Walcheren. “Het is zo’n kleine moeite om tweewekelijks een paar uurtjes tijd te maken en zo goed voor de ander en voor jezelf. We hebben het heel gezellig en ik krijg er altijd een vrolijk gevoel van als we hebben afgesproken.” Stas is altijd blij als het Thea-tijd is. “Ze is altijd vrolijk en gezellig. Om mijn eerste vrije dag van mijn 62-plusregeling te vieren, vroeg Thea waar ik naartoe wilde gaan voor een dagje uit. Toen gingen we een dagje naar Antwerpen, omdat ik dat zo’n leuke stad vind.” Pas zijn ze naar Veere gefietst. “Toen had ik wel zadelpijn, maar we hebben het gehaald”, lacht Stas.

Wie ook maatje wil worden, kan voor meer informatie mailen naar [email protected].

Meer uit Vlissingen

Gevaarlijk rijgedrag in trouwstoet: Politie deelt meerdere bekeuringen uit

VLISSINGEN- De politie heeft zaterdagmiddag meerdere bekeuringen uitgedeeld aan bestuurders van voertuigen die meereden in een trouwstoet in de omgeving van de President Rooseveltlaan. Meerdere personen deden melding van gevaarlijk rijgedrag. Agenten spraken het bruidspaar aan en verzochten het gezelschap zich aan de verkeersregels te houden.

8 uur geleden
Kunstenaar Dani Ploeger slaat op Bevrijdingsdag ‘alarm’ in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Op Bevrijdingsdag maandag houdt kunstenaar Dani Ploeger tussen 11.00 en 13.00 uur een interventie in zijn geboortedorp Oost-Souburg. Zijn performance 'Extern Alarm' maakt deel uit van het project Entartete, georganiseerd door Underdog Buro Kunst & Markt. In het kader van de vieringen van tachtig jaar vrijheid wordt hiermee aandacht besteed aan de verdringing en onderdrukking van experimentele en kritische kunst onder totalitaire regimes. 

22 uur geleden
Vlissingen leeft toe naar groots Bevrijdingsfestival; extra vaarten Westerscheldeferry

VLISSINGEN - Vlissingen is klaar voor de speciale editie van het Bevrijdingsfestival Zeeland. Maandag vieren we tachtig jaar vrede en vrijheid.

1 dag geleden
Vier politie-eenheden uitgerukt voor verwarde drugsgebruiker Vlissingen

VLISSINGEN - Verschillende politie-eenheden en een ambulanceteam zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in Vlissingen in actie gekomen nadat iemand, die teveel drugs had gebruikt, voor overlast zorgde.

1 dag geleden
Lopers maken zich op voor estafette met Bevrijdingsvuur naar Vlissingen

VLISSINGEN - Een van de tradities op het Bevrijdingsfestival is het verwelkomen van de lopers die het Bevrijdingsvuur op 5 mei na middernacht in estafette van Wageningen naar Vlisingen brengen. Dan kan het Vrijheidsvuur worden aangestoken. Dit is een historisch en belangrijk moment tijdens de verschillende Bevrijdingsfestivals in Nederland. 'We verwachten de lopers tussen 18.00 en 19.00 uur te kunnen onthalen op onze mainstage', aldus de organisatie van Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen. De lopers zijn live te volgen.

2 dagen geleden
Weekendweerbericht: zoveel kouder en wisselvalliger wordt het richting Bevrijdingsdag

De zon heeft de afgelopen dagen overuren gedraaid en op veel plaatsen steeg het kwik naar zomerse waarden. Dit weekeinde wordt de warme zuidwestenwind voor een koelere noordenwind ingewisseld en daarmee stijgt ook de kans op enkele buien, aldus weerbureau Weeronline.

2 dagen geleden
Manifestatie van hoop zaterdag in Vlissingen: Vlaggen voor Vrijheid

VLISSINGEN - Zaterdag (3 mei) vindt tegenover kunstatelier Kipvis aan de Sloeweg in Vlissingen de manifestatie 'Vlaggen voor Vrijheid' plaats. De manifestatie duurt van 13.00 en 17.00 uur. Om 14.00 uur start het podiumprogramma.

3 dagen geleden