
Maarten drumt en rockt in zijn rolstoel
MIDDELBURG – Maarten Eijsackers (33) uit Middelburg is gek van drummen en geniet enorm van het muziek maken. Dat is niet vanzelfsprekend als je gebonden bent aan een rolstoel. Hij wil anderen met een beperking laten zien dat er meer mogelijk is dan je denkt. Daarom plaatst hij sinds ongeveer een jaar drumcovers op sociale media onder de naam Drums on Wheels.
DOOR ELLEN DE VRIEND
Maarten werd geboren met een lage spina bifida, ofwel ‘open rug’. Dat betekent dat zijn onderlichaam verlamd is. “Ik ging naar de gewone basisschool in Lamswaarde, in de gemeente Hulst. Dat is heel goed voor mij geweest want daardoor heb ik een gewone jeugd gehad en werd ik door mijn vrienden en klasgenoten overal mee naartoe gesleept. Daarna ging ik naar het voortgezet speciaal onderwijs de Sprienke in Goes omdat ik toch wat leerachterstand had, voornamelijk op het gebied van rekenen.” Muziek heeft Maarten van huis uit meegekregen. Zij vader speelt al meer dan dertig jaar trompet bij de dorpsfanfare. Zelf speelde hij, na het behalen van zijn diploma’s aan de Zeeuwse Muziekschool in Hulst, in het jeugdorkest en later ook percussie bij de fanfare. Bongo’s en andere slaginstrumenten die je met de hand bespeelt,” verduidelijkt hij.
Danny Vera
Toen Maarten tien jaar geleden in Middelburg kwam wonen, in een van de gloednieuwe appartementen van Gors, was Escha Tanihatu ladyspeaker. Daar ontmoette hij haar man Danny Vera en raakten ze in gesprek. “Hij attendeerde me op Jaimy Quite van de Drumschool in Oost-Souburg. Daar heb ik het échte drummen geleerd. Samen bedachten we een speciale methode voor mij. Waar een gewone drummer zowel met zijn handen als zijn voeten werkt, doe ik alles met mijn handen. De bassdrum speel ik op de grote floortom. Zo kan ik vrijwel alle ritmes spelen die er zijn. De hi-hat speel ik dicht en het effect van de open hi-hat doe ik met een crash-bekken.” Op zijn elektronisch drumstel, dat in zijn woonkamer staat, laat Maarten zien hoe hij vanuit zijn rolstoel kan drummen.
Drumfilmpjes
“Om aan andere mensen met een beperking te laten zien dat er meer mogelijk is dan je denkt, maak ik nu drumcovers via mijn project Drums on Wheels. Korte filmpjes met een heel nummer of een deel ervan deel ik op Facebook, Instagram en YouTube.” Hij vindt het heerlijk om te doen en kan er veel emoties in kwijt. Het is ook prima te combineren met zijn baan als administratief medewerker bij Orionis Walcheren. “Ik wil nu clinics gaan aanbieden op bijvoorbeeld scholen om kinderen met een beperking te laten zien dat er soms veel meer mogelijk is dan je denkt. Dat je ook met een beperking prima muziek kan maken.”
Meer informatie is te vinden via de Facebookpagina Drums on wheels en het gelijknamige kanaal van Maarten op YouTube.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG- De hulpdiensten zijn zaterdagmiddag uitgerukt voor een persoon te water aan de Nieuwe Vlissingseweg. Het is onduidelijk hoe de persoon in het water terecht is gekomen. Hij/zij werd uiteindelijk uit het water geholpen door de politie. Het is onduidelijk of hij/zij gewond is geraakt en/of vervoer naar het ziekenhuis heeft plaatsgevonden.
10 uur geledenWESTKAPELLE- Aan de Baaiweg heeft zaterdagmorgen een natuurbrand plaatsgevonden. Hier stond een hoop met hooi en mest in brand. De brandweer van Westkapelle ging zonder spoed ter plaatse. Ook de waterwagen van de brandweer van Serooskerke werd ingezet. Na ongeveer drie uur was de brand onder controle.
13 uur geledenAAGTEKERKE- De brandweerpost van Domburg is vrijdagavond in actie gekomen voor een natuurbrand. In de polder stond een slootkant in brand. In eerste instantie werd er melding gedaan van een gebouwbrand aan de Oude Grindweg. Bij de brand kwam veel rook vrij.
14 uur geledenMIDDELBURG - De HH. Petrus en Pauluskerk in Middelburg en de Onze Lieve Vrouwe kapel in Vlissingen zijn de komende dagen tijdens en aansluitend aan vieringen geopend voor condoleances voor paus Franciscus. Er is ruimte voor gebed, het branden van een kaarsje en het tekenen van het condoleanceregister. In de Onze Lieve Vrouwe kapel in Vlissingen begint de viering om 9.00 uur en is de kapel tot 11.00 uur geopend.
1 dag geledenMIDDELBURG - Op Koningsdag daalt zaterdag in Middelburg een bijzondere lintjesregen neer. Aan de Sint Jansbrug worden lintjes geknoopt: lintjes voor de democratie, voor de rechtstaat, voor de tegenmacht in de samenleving.
1 dag geledenMIDDELBURG - Traditiegetrouw worden er overal in Nederland de dag voor Koningsdag koninklijke onderscheidingen uitgereikt. Dit jaar hebben 117 Zeeuwen een lintje ontvangen.
1 dag geledenMIDDELBURG - Na de uitreiking van koninklijke onderscheidingen in Middelburg donderdagavond heeft burgemeester Yvonne van Mastrigt vrijdag nog eens elf inwoners een lintje opgespeld. Barbara Oomen is de hoge onderscheiding van Officier in de Orde van Oranje-Nassau toegekend voor haar internationale inzet voor de mensenrechten. Meneer Lindenberg uit Serooskerke is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De andere negen gedecoreerden mogen zich voortaan Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen.
1 dag geleden