Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maar liefst 21 schoolbesturen maken plannen voor de toekomst

Maar liefst 21 schoolbesturen maken plannen voor de toekomst

THOLEN - De gemeente Tholen en 21 schoolbesturen van primair en voortgezet onderwijs in Tholen hebben de overeenkomst getekend die hoort bij het Integraal Huisvestingsplan (IHP). Zij bekrachtigen hiermee de afspraken over de investeringen in onderwijshuisvesting in de gemeente Tholen voor de komende vier jaar en verder.

Gemeente en schoolbesturen stelden het huisvestigingsplan samen op en maakten afspraken over de investeringen die nodig zijn in schoolgebouwen en de volgorde waarin die gedaan gaan worden. Het IHP is in juni 2021 vastgesteld door de gemeenteraad. Om te komen tot een gedragen en transparant uit te voeren huisvestingsbeleid- en plan is er een samenwerkingsovereenkomst tussen de schoolbesturen en gemeente opgesteld.

Peter Hoek, wethouder onderwijs: ‘Alle betrokkenen zien deze afspraken als de beste garantie om samen verantwoordelijkheid te nemen voor goede onderwijshuisvesting voor ‘onze’ kinderen. Een resultaat, zoals een van de schoolbestuurders het formuleerde, dat model mag staan voor andere gemeenten.’

Concrete planning

Het plan bevat afspraken voor de 21 basisscholen in alle kernen van de gemeente en een school voor voortgezet onderwijs. In het plan is een concrete planning genoemd voor de periode van 2020 tot en met 2029 met zelfs een doorkijk naar de komende jaren tot en met 2070. Daarnaast is er in het plan aandacht voor verschil aan behoeften tussen de diverse kernen binnen de gemeente Tholen.

Naast een concrete planning zijn ook de benodigde financiën binnen de gemeentebegroting meegenomen.

De schoolbesturen

De volgende schoolbesturen hebben de samenwerkingsovereenkomst ondertekend:

Stichting Openbaar Primair Onderwijs Tholen (OcTho), Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Tholen e.o. (VPCO), Vereniging voor Basisonderwijs op Gereformeerde Grondslag Tholen (VBGG), Montessorivereniging Tholen, De Geluksvogel (vhn de Veste) (SBO en SO) Stichting Respont, Vereniging Christelijk Primair Onderwijs op reformatorische grondslag in Zeeland (VPCOZ), Stichting tot het Verstrekken van Onderwijs Gereformeerde Grondslag (VOGG), Lowys Porquinstichting (LPS), Stichting voor Basisonderwijs op Gereformeerde Grondslag en Stichting Calvijn college.

Meer uit Tholen

Bewoner aangehouden na vondst 21 kilo illegaal vuurwerk

OUD-VOSSEMEER - De politie heeft zaterdagochtend 21 kilo zwaar vuurwerk in beslag genomen bij een huiszoeking aan de Burgemeester Versluijsstraat. Volgens de politie gaat het om explosieven met de kracht van een handgranaat. Bij de actie werd een persoon aangehouden.

21 minuten geleden
Personenbusje belandt in sloot na eenzijdig ongeluk op de Oesterdam

THOLEN - Een personenbusje is vrijdagmiddag van de weg geraakt bij een eenzijdig ongeluk op de Oesterdam (N659) tussen Tholen en Rilland. Het busje kwam in een naastgelegen sloot tot stilstand. Een vrouw zou ter controle naar het ziekenhuis zijn gebracht.

6 uur geleden
Puzzelroute van zo’n vijf kilometer tijdens nieuwe Vossemeerse snerttocht

OUD-VOSSEMEER - Op zaterdag 3 januari houdt Wandel Sport Club (WSC) Vosmeer de 29e Snerttocht, een wandeling van ongeveer 5 kilometer voor jong en oud. Op de route is een puzzeltocht uitgezet waarbij de deelnemers getallen verzamelen die bij aankomst in de Vossenkuil worden omgezet in letters en zo het antwoord vormen. 

7 uur geleden
Nico (75) woont al zijn hele leven in een van de oudste boerderijen van Zeeland

SINT-ANNALAND - Wie bij de Kleine Muiterij langs de rand van Sint-Annaland stopt, waant zich even in een andere tijd. De kopgevel met het bouwjaar 1646 in rode steentjes gemetseld is voor menig Stallander een bekend gezicht. Maar welke verhalen er achter die bakstenen schuilgaan, blijven voor velen onbekend. Hier woont vrijgezel Nico Kodde (75), de derde en waarschijnlijk laatste generatie van zijn familie die nog boert op één van de oudste boerderijen van Zeeland.

1 dag geleden
Euterpe brengt jaarlijks kerstconcert in samenwerking met Polyhymnia

SINT-MAARTENSDIJK - Muziekvereniging Euterpe verzorgt op zaterdag 20 december haar jaarlijkse kerstconcert in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Dit jaar gebeurt dat in samenwerking met gospelkoor Polyhymnia.

1 dag geleden
Hier moet je vrijdag staan om niks te missen van de verlichte trekkertocht

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - Vrijdagavond rijdt de landbouw lichtjestour door de gemeente Tholen. PJZ Tholen Sint-Philipsland heeft opnieuw een route uitgezet. De stoet bestaat uit zo'n zestig verlichte trekkers. Bekijk hieronder de volledige route zodat je precies weet waar je moet zijn.

1 dag geleden
Herdertjestocht met zes scènes uit het kerstverhaal door Tholen [FOTOALBUM]

THOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers. 

2 dagen geleden