Maagdeneilanden klagen JPMorgan aan vanwege banden met Epstein
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Maagdeneilanden klagen het bankconcern JPMorgan Chase aan vanwege banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens de aanklacht van de eilandengroep in de Caraïbische Zee kneep de bank "een oogje dicht" bij de misbruikpraktijken van Epstein op zijn privé-eiland daar.
De multimiljonair pleegde in 2019 zelfmoord en was klant bij JPMorgan. Denise George, procureur-generaal van de Amerikaanse Maagdeneilanden, zegt dat de nieuwe rechtszaak deel uitmaakt van een "lopende inspanning" om degenen die hebben meegewerkt aan de praktijken van Epstein, verantwoordelijk te houden.
Epstein bracht veel van zijn slachtoffers naar zijn villa op Little St. James, het Caribische privé-eiland dat hij bezat. Daar werden minderjarige meisjes misbruikt.
Geen commentaar
JPMorgan wilde geen commentaar geven tegen persbureau Bloomberg.
Vorige maand spanden twee vrouwen, beiden slachtoffer van Epstein, al rechtszaken aan tegen JPMorgan en Deutsche Bank. Volgens de aanklachten profiteerden de banken in financieel opzicht van de misbruikpraktijken. Daarbij negeerden de banken volgens de aanklagers "flagrante rode vlaggen" die "commerciële sekshandel" mogelijk maakten. JPMorgan Chase zou van 1998 tot augustus 2013 hebben geprofiteerd van de misstanden.
Meer uit Financieel
TERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn licht lager begonnen aan een nieuwe handelsdag, nadat een dag eerder nieuwe recordstanden bij de Amerikaanse hoofdgraadmeters op de koersenborden werden gezet. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan nu het geweld in het Midden-Oosten weer is opgelaaid door Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein en Amerikaanse aanvallen op Iran.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - In de Europese Unie staan ruim 1 miljoen banen op het spel door wereldwijde concurrentie en geopolitieke spanningen. Dat meldt de Europese Commissie in het voorjaarspakket dat woensdag werd gepubliceerd. Onder meer de bouw, de metaalindustrie, de auto-industrie en het transport zijn volgens het rapport kwetsbaar.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat er bij publieke bestedingen aan chips, AI en clouddiensten voorkeur wordt gegeven aan bedrijven in de EU of bedrijven die investeren in onderzoek en ontwikkeling in de EU. Dat staat in een voorstel van de Europese Commissie over zogeheten technologische onafhankelijkheid.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De juridische strijd tussen Greenpeace en een Amerikaans oliepijpleidingbedrijf over een megarekening voor de milieuclub wordt nu ook in Nederland uitgevochten. De rechtbank in Amsterdam verklaarde zich woensdag bevoegd om te oordelen. Greenpeace beschouwt het tussenvonnis als overwinning en "belangrijke stap voorwaarts".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.
6 uur geleden