LVMH: verkoop champagne wat zwakker na boom tijdens lockdowns
EPERNAY (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van champagne is wat aan het inzakken, na een sterke stijging in de coronaperiode toen mensen veel meer champagne thuis gingen drinken tijdens lockdowns. Dat zegt de topman van de champagne- en wijnendivisie van het Franse luxebedrijf LVMH dat eigenaar is van champagnemerken als Moët & Chandon en Dom Pérignon.
Volgens topman Philippe Schaus van Moët Hennessy keert de champagne-markt terug naar een normaler niveau. Ook de hoge inflatie speelt een rol bij de dalende verkopen. Hij stelt wel dat er nog altijd grote vraag was deze zomer naar dure champagne, bijvoorbeeld in nachtclubs en restaurants op Griekse eilanden en aan de Italiaanse kust en in Parijse toprestaurants.
LVMH, het moederbedrijf van Louis Vuitton, is ook eigenaar van de champagnemerken Veuve Clicquot, Ruinart, Krug en Mercier. Het bedrijf is daarmee 's werelds grootste verkoper van champagne.
Het Franse Comité Champagne, dat de wijngaarden in de Champagnestreek vertegenwoordigt, liet in juli al weten dat de verkoop in de eerste helft van dit jaar was gedaald. Voor heel dit jaar rekent het comité op een verkoop van 314 miljoen flessen champagne. In 2022 werd nog een recordhoeveelheid van 326 miljoen flessen verkocht.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.
29 minuten geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.
53 minuten geledenZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie heeft in december een iets minder sterke groei laten zien dan in november. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Volgens de onderzoekers was er een minder grote groei van het aantal nieuwe orders, wat zorgde voor een daling van de productieomvang.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft per 1 januari een einde gemaakt aan zijn jarenlange belastingvrijstelling op voorbehoedsmiddelen, in een nieuwe poging om het dalende geboortecijfer in het Aziatische land aan te jagen. Condooms en anticonceptiepillen worden voortaan belast met een btw-tarief van 13 procent, het standaardtarief voor de meeste consumentengoederen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
17 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
17 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
17 uur geleden