Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LVMH: verkoop champagne wat zwakker na boom tijdens lockdowns

LVMH: verkoop champagne wat zwakker na boom tijdens lockdowns

EPERNAY (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van champagne is wat aan het inzakken, na een sterke stijging in de coronaperiode toen mensen veel meer champagne thuis gingen drinken tijdens lockdowns. Dat zegt de topman van de champagne- en wijnendivisie van het Franse luxebedrijf LVMH dat eigenaar is van champagnemerken als Moët & Chandon en Dom Pérignon.

Volgens topman Philippe Schaus van Moët Hennessy keert de champagne-markt terug naar een normaler niveau. Ook de hoge inflatie speelt een rol bij de dalende verkopen. Hij stelt wel dat er nog altijd grote vraag was deze zomer naar dure champagne, bijvoorbeeld in nachtclubs en restaurants op Griekse eilanden en aan de Italiaanse kust en in Parijse toprestaurants.

LVMH, het moederbedrijf van Louis Vuitton, is ook eigenaar van de champagnemerken Veuve Clicquot, Ruinart, Krug en Mercier. Het bedrijf is daarmee 's werelds grootste verkoper van champagne.

Het Franse Comité Champagne, dat de wijngaarden in de Champagnestreek vertegenwoordigt, liet in juli al weten dat de verkoop in de eerste helft van dit jaar was gedaald. Voor heel dit jaar rekent het comité op een verkoop van 314 miljoen flessen champagne. In 2022 werd nog een recordhoeveelheid van 326 miljoen flessen verkocht.

Meer uit Financieel

Wall Street opent licht lager op laatste dag sterk beursjaar 2025

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).

12 minuten geleden
Grote Belgische spoorstaking dreigt in januari

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.

30 minuten geleden
AEX-index sluit bewogen beursjaar 2025 vlak af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.

1 uur geleden
Bits of Freedom blij met aanpassingen aan Facebook en Instagram

AMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom is blij met de aanpassingen die de organisatie ziet aan de tijdlijnen van Facebook en Instagram in Nederland. Dit meldt een woordvoerder van BoF, dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, op de laatste dag die eigenaar Meta heeft gekregen om wijzigingen door te voeren.

3 uur geleden
Israëlische beurs in 2026 open van maandag tot en met vrijdag

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Tel Aviv Stock Exchange (TASE) is vanaf de eerste week van 2026 open van maandag tot en met vrijdag. De Israëlische beurs was in de afgelopen decennia van zondag tot en met donderdag open, in lijn met de werkweek in het land. Met de aanpassing van de openingsdagen wil de Israëlische beurs zijn aantrekkingskracht op internationale investeerders vergroten na twee jaar oorlog in Gaza.

4 uur geleden
FT: ruim 200.000 banen weg bij banken Europa door AI

LONDEN (ANP) - In de Europese bankensector dreigen de komende jaren meer dan 200.000 banen te verdwijnen, doordat banken steeds meer gebruikmaken van kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van onderzoek door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. Ook gaan banken volgens het onderzoek door met het sluiten van vestigingen, omdat steeds meer online wordt gebankierd.

5 uur geleden
China komt met importheffing van 55 procent op rundvlees uit VS

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China heeft een tijdelijke importheffing van 55 procent aangekondigd op rundvlees uit onder meer de Verenigde Staten, Brazilië en Australië. Het tarief geldt voor vers en bevroren rundvlees, zowel met als zonder botten. De maatregel geldt vanaf 1 januari drie jaar lang op importen die een bepaalde hoeveelheid overschrijden.

6 uur geleden