Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lukkien gaat met FC Emmen op zoek naar 'ultieme beloning'

Lukkien gaat met FC Emmen op zoek naar 'ultieme beloning'

EMMEN (ANP) - FC Emmen ziet de play-offs voor promotie/degradatie met vertrouwen tegemoet. "We zien de play-offs als een verlenging van de competitie, waarin we in de laatste twaalf wedstrijden 24 punten hebben gehaald. Nu gaan we op zoek naar de ultieme beloning", zei trainer Dick Lukkien woensdag in zijn vooruitblik op de confrontatie in de halve finales met NAC Breda.

Emmen hoopte zich zondag tijdens de laatste speelronde definitief veilig te spelen, maar dat ging vanwege de zege die Willem II op Fortuna Sittard boekte (2-1) niet door. NAC plaatste zich voor de halve eindstrijd door FC Volendam met 4-1 te verslaan. "Ik vond NAC beter en volwassener spelen dan Volendam. Ze speelden met een zeer compacte organisatie en sloegen op de juiste momenten toe. Wij houden met alles rekening, maar ik verwacht dat ze compact gaan spelen en de linies kort op elkaar houden. En met jongens als Bilate, Jansen, Immers, El Allouchi en Malone hebben ze een hoop ervaring", aldus Lukkien.

Bij het duel zijn donderdag 1200 fans van FC Emmen welkom. Lukkien: "Hoe wij hier zondag na VVV-uit terugkwamen, die steun is geweldig. Je komt hier de hoek om rijden met de bus en dan staat er wéér zo'n menigte. Dat is hartverwarmend. Het is dan ook prachtig dat ze nu weer het stadion in mogen."

Meer uit Voetbal

Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

3 minuten geleden
Frankrijk voert voor het eerst sinds 2018 FIFA-ranglijst aan

ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).

2 uur geleden
Bondscoach Gattuso 'helemaal leeg' na mislopen WK met Italië

ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.

6 uur geleden
Irak ten koste van Bolivia als 48e en laatste naar WK voetbal

MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

11 uur geleden
Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

15 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

15 uur geleden