Lukkien gaat met FC Emmen op zoek naar 'ultieme beloning'
EMMEN (ANP) - FC Emmen ziet de play-offs voor promotie/degradatie met vertrouwen tegemoet. "We zien de play-offs als een verlenging van de competitie, waarin we in de laatste twaalf wedstrijden 24 punten hebben gehaald. Nu gaan we op zoek naar de ultieme beloning", zei trainer Dick Lukkien woensdag in zijn vooruitblik op de confrontatie in de halve finales met NAC Breda.
Emmen hoopte zich zondag tijdens de laatste speelronde definitief veilig te spelen, maar dat ging vanwege de zege die Willem II op Fortuna Sittard boekte (2-1) niet door. NAC plaatste zich voor de halve eindstrijd door FC Volendam met 4-1 te verslaan. "Ik vond NAC beter en volwassener spelen dan Volendam. Ze speelden met een zeer compacte organisatie en sloegen op de juiste momenten toe. Wij houden met alles rekening, maar ik verwacht dat ze compact gaan spelen en de linies kort op elkaar houden. En met jongens als Bilate, Jansen, Immers, El Allouchi en Malone hebben ze een hoop ervaring", aldus Lukkien.
Bij het duel zijn donderdag 1200 fans van FC Emmen welkom. Lukkien: "Hoe wij hier zondag na VVV-uit terugkwamen, die steun is geweldig. Je komt hier de hoek om rijden met de bus en dan staat er wéér zo'n menigte. Dat is hartverwarmend. Het is dan ook prachtig dat ze nu weer het stadion in mogen."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
19 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
8 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
10 uur geleden