Lukkien gaat met FC Emmen op zoek naar 'ultieme beloning'
EMMEN (ANP) - FC Emmen ziet de play-offs voor promotie/degradatie met vertrouwen tegemoet. "We zien de play-offs als een verlenging van de competitie, waarin we in de laatste twaalf wedstrijden 24 punten hebben gehaald. Nu gaan we op zoek naar de ultieme beloning", zei trainer Dick Lukkien woensdag in zijn vooruitblik op de confrontatie in de halve finales met NAC Breda.
Emmen hoopte zich zondag tijdens de laatste speelronde definitief veilig te spelen, maar dat ging vanwege de zege die Willem II op Fortuna Sittard boekte (2-1) niet door. NAC plaatste zich voor de halve eindstrijd door FC Volendam met 4-1 te verslaan. "Ik vond NAC beter en volwassener spelen dan Volendam. Ze speelden met een zeer compacte organisatie en sloegen op de juiste momenten toe. Wij houden met alles rekening, maar ik verwacht dat ze compact gaan spelen en de linies kort op elkaar houden. En met jongens als Bilate, Jansen, Immers, El Allouchi en Malone hebben ze een hoop ervaring", aldus Lukkien.
Bij het duel zijn donderdag 1200 fans van FC Emmen welkom. Lukkien: "Hoe wij hier zondag na VVV-uit terugkwamen, die steun is geweldig. Je komt hier de hoek om rijden met de bus en dan staat er wéér zo'n menigte. Dat is hartverwarmend. Het is dan ook prachtig dat ze nu weer het stadion in mogen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
8 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
17 uur geleden