Lukaku helpt België aan ruime zege op Azerbeidzjan en groepswinst
BRUSSEL (ANP) - De nationale voetbalploeg van België heeft de EK-kwalificatie afgesloten als winnaar van groep F. Romelu Lukaku was de grote man in het Koning Boudewijn Stadion met voor rust vier doelpunten. De Belgen versloegen met dank aan hun eeuwige topscorer Azerbeidzjan met 5-0.
PSV'er Johan Bakayoko zag zijn collega-aanvaller Lukaku zijn imposante serie inzetten in de 17e minuut. De aanvaller van AS Roma kopte raak op aangeven van Jéremy Doku. Een onbesuisde overtreding van Eddy op Lukaku leverde de Azerbeidzjaan in de 24e minuut zijn tweede gele kaart op. Een kwartier later stond het 4-0. De tweede van Lukaku werd aanvankelijk afgekeurd vanwege buitenspel van aangever Timothy Castagne, maar de VAR corrigeerde. Met een rake kopbal en een harde schuiver bracht Lukaku de stand op 4-0 en zijn eigen totaal als international op 83 doelpunten.
Lukaku kwam na rust niet meer terug, na een uur verdween ook Bakayoko naar de kant. België haalde niet meer het niveau van de eerste helft en de score werd lang niet verder uitgebreid al was Youri Tielemans er met een schot tegen de paal dichtbij. Leandro Trossard maakte in de slotminuut de 5-0.
Door de zege passeerden de Belgen Oostenrijk op de ranglijst. België eindigde met 20 punten, één meer dan het eveneens voor het EK gekwalificeerde Oostenrijk. Zweden eindigde als derde in groep F met 10 punten. De ploeg won het afsluitend duel met Estland met 2-0 dankzij doelpunten van Viktor Claesson en Emil Forsberg.
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
16 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
1 dag geleden