Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lukaku helpt België aan ruime zege op Azerbeidzjan en groepswinst

Lukaku helpt België aan ruime zege op Azerbeidzjan en groepswinst

BRUSSEL (ANP) - De nationale voetbalploeg van België heeft de EK-kwalificatie afgesloten als winnaar van groep F. Romelu Lukaku was de grote man in het Koning Boudewijn Stadion met voor rust vier doelpunten. De Belgen versloegen met dank aan hun eeuwige topscorer Azerbeidzjan met 5-0.

PSV'er Johan Bakayoko zag zijn collega-aanvaller Lukaku zijn imposante serie inzetten in de 17e minuut. De aanvaller van AS Roma kopte raak op aangeven van Jéremy Doku. Een onbesuisde overtreding van Eddy op Lukaku leverde de Azerbeidzjaan in de 24e minuut zijn tweede gele kaart op. Een kwartier later stond het 4-0. De tweede van Lukaku werd aanvankelijk afgekeurd vanwege buitenspel van aangever Timothy Castagne, maar de VAR corrigeerde. Met een rake kopbal en een harde schuiver bracht Lukaku de stand op 4-0 en zijn eigen totaal als international op 83 doelpunten.

Lukaku kwam na rust niet meer terug, na een uur verdween ook Bakayoko naar de kant. België haalde niet meer het niveau van de eerste helft en de score werd lang niet verder uitgebreid al was Youri Tielemans er met een schot tegen de paal dichtbij. Leandro Trossard maakte in de slotminuut de 5-0.

Door de zege passeerden de Belgen Oostenrijk op de ranglijst. België eindigde met 20 punten, één meer dan het eveneens voor het EK gekwalificeerde Oostenrijk. Zweden eindigde als derde in groep F met 10 punten. De ploeg won het afsluitend duel met Estland met 2-0 dankzij doelpunten van Viktor Claesson en Emil Forsberg.

Meer uit Voetbal

Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

6 minuten geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

40 minuten geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

1 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

3 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

4 uur geleden
Coach Wiegman ontvangt Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.

6 uur geleden
El Karouani en Bounida in Marokkaanse voorselectie van 28 spelers

RABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.

7 uur geleden