Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lukaku helpt België aan ruime zege op Azerbeidzjan en groepswinst

Lukaku helpt België aan ruime zege op Azerbeidzjan en groepswinst

BRUSSEL (ANP) - De nationale voetbalploeg van België heeft de EK-kwalificatie afgesloten als winnaar van groep F. Romelu Lukaku was de grote man in het Koning Boudewijn Stadion met voor rust vier doelpunten. De Belgen versloegen met dank aan hun eeuwige topscorer Azerbeidzjan met 5-0.

PSV'er Johan Bakayoko zag zijn collega-aanvaller Lukaku zijn imposante serie inzetten in de 17e minuut. De aanvaller van AS Roma kopte raak op aangeven van Jéremy Doku. Een onbesuisde overtreding van Eddy op Lukaku leverde de Azerbeidzjaan in de 24e minuut zijn tweede gele kaart op. Een kwartier later stond het 4-0. De tweede van Lukaku werd aanvankelijk afgekeurd vanwege buitenspel van aangever Timothy Castagne, maar de VAR corrigeerde. Met een rake kopbal en een harde schuiver bracht Lukaku de stand op 4-0 en zijn eigen totaal als international op 83 doelpunten.

Lukaku kwam na rust niet meer terug, na een uur verdween ook Bakayoko naar de kant. België haalde niet meer het niveau van de eerste helft en de score werd lang niet verder uitgebreid al was Youri Tielemans er met een schot tegen de paal dichtbij. Leandro Trossard maakte in de slotminuut de 5-0.

Door de zege passeerden de Belgen Oostenrijk op de ranglijst. België eindigde met 20 punten, één meer dan het eveneens voor het EK gekwalificeerde Oostenrijk. Zweden eindigde als derde in groep F met 10 punten. De ploeg won het afsluitend duel met Estland met 2-0 dankzij doelpunten van Viktor Claesson en Emil Forsberg.

Meer uit Voetbal

Ajax rekent voorlopig niet op geblesseerde Regeer

AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).

14 uur geleden
Manchester City ziet Arsenal verder uitlopen met gelijkspel

LONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.

15 uur geleden
Valverde opnieuw trefzeker voor winnend Real Madrid

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.

15 uur geleden
Ajax toont strijd en passie met nieuwe coach en verslaat Sparta

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.

15 uur geleden
Sc Heerenveen zet met zege op Telstar opmars in Eredivisie voort

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.

16 uur geleden
Arsenal verslaat Everton in slotfase, Timber valt uit

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.

17 uur geleden
NEC bezorgt aanstaand kampioen PSV derde nederlaag

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.

17 uur geleden