Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lukaku helpt België aan ruime zege op Azerbeidzjan en groepswinst

Lukaku helpt België aan ruime zege op Azerbeidzjan en groepswinst

BRUSSEL (ANP) - De nationale voetbalploeg van België heeft de EK-kwalificatie afgesloten als winnaar van groep F. Romelu Lukaku was de grote man in het Koning Boudewijn Stadion met voor rust vier doelpunten. De Belgen versloegen met dank aan hun eeuwige topscorer Azerbeidzjan met 5-0.

PSV'er Johan Bakayoko zag zijn collega-aanvaller Lukaku zijn imposante serie inzetten in de 17e minuut. De aanvaller van AS Roma kopte raak op aangeven van Jéremy Doku. Een onbesuisde overtreding van Eddy op Lukaku leverde de Azerbeidzjaan in de 24e minuut zijn tweede gele kaart op. Een kwartier later stond het 4-0. De tweede van Lukaku werd aanvankelijk afgekeurd vanwege buitenspel van aangever Timothy Castagne, maar de VAR corrigeerde. Met een rake kopbal en een harde schuiver bracht Lukaku de stand op 4-0 en zijn eigen totaal als international op 83 doelpunten.

Lukaku kwam na rust niet meer terug, na een uur verdween ook Bakayoko naar de kant. België haalde niet meer het niveau van de eerste helft en de score werd lang niet verder uitgebreid al was Youri Tielemans er met een schot tegen de paal dichtbij. Leandro Trossard maakte in de slotminuut de 5-0.

Door de zege passeerden de Belgen Oostenrijk op de ranglijst. België eindigde met 20 punten, één meer dan het eveneens voor het EK gekwalificeerde Oostenrijk. Zweden eindigde als derde in groep F met 10 punten. De ploeg won het afsluitend duel met Estland met 2-0 dankzij doelpunten van Viktor Claesson en Emil Forsberg.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verliest van Manchester City in Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.

4 uur geleden
Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

7 uur geleden
Ajax pakt bij Qarabag eerste punten in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.

7 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn met blessure zes weken aan de kant

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.

8 uur geleden
Ajax-trainer Grim bestraft 'laatkomer' Bounida

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.

8 uur geleden
Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

10 uur geleden
FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

11 uur geleden