Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa wil Italiaanse maatschappij helemaal inlijven

Lufthansa wil Italiaanse maatschappij helemaal inlijven

FRANKFURT (ANP/DPA) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa wil de Italiaanse luchtvaartmaatschappij ITA in drie stappen helemaal overnemen. Dat heeft Lufthansa-topman Carsten Spohr vrijdag gezegd, een dag nadat Lufthansa een deal met de Italiaanse overheid ondertekende om 41 procent van ITA in handen te krijgen. Daar betaalt Lufthansa 325 miljoen euro voor.

Maar in de overeenkomst is ook vastgelegd hoe Lufthansa zijn belang in ITA verder kan uitbreiden. Vanaf 2025 kan Lufthansa onder bepaalde voorwaarden nog 49 procent van de opvolger van het failliete Alitalia kopen van de Italiaanse overheid. De laatste 10 procent die Rome dan nog in handen heeft, kan in een derde stap dan worden gekocht.

Een tijdspad en een prijs voor de volledige overname noemde Spohr niet. Wel gaf hij aan dat als de groei van ITA niet loopt zoals verwacht, Lufthansa niet kan worden gedwongen om de rest van de luchtvaartmaatschappij te kopen. Ook loopt Lufthansa geen economische en juridische risico's uit de tijd van Alitalia.

Afgeslankt

Die Italiaanse luchtvaartmaatschappij ging enkele jaren geleden failliet. Toen er geen partij voor een doorstart kon worden gevonden, nam de Italiaanse staat Alitalia in 2020 over en voerde een reorganisatie door. De afgeslankte luchtvaartmaatschappij ging daarna door onder de naam ITA.

Luchtvaartconcern Lufthansa bestaat niet alleen uit de gelijknamige Duitse luchtvaartmaatschappij. Ook het Oostenrijkse Austrian Airlines, Swiss uit Zwitserland en het Belgische Brussels Airlines vallen daaronder, net als budgetluchtvaartmaatschappij Eurowings.

Meer uit Financieel

Plasticklompenmaker Crocs wil verkoop aanjagen met LEGO-schoenen

BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.

30 minuten geleden
Venezuela heft beperkingen voor investeringen in oliesector op

CARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.

46 minuten geleden
Franse maker Assassin's Creed kent slechtste beursdag ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.

2 uur geleden
Trump naar rechter omdat grote bank hem niet meer als klant wil

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.

2 uur geleden
Musk: Tesla gaat in 2027 robots verkopen aan particulieren

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Tesla gaat waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots verkopen aan het grote publiek. Dat zei Elon Musk op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Volgens de topman van de autofabrikant zal de toekomst van het bedrijf steeds meer afhangen van dergelijke humanoïde robots.

3 uur geleden
AEX sluit weer boven 1000 punten na opluchting over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De hoofdindex aan de Amsterdamse beurs is donderdag weer boven de 1000 punten gesloten. Daarmee overheerst de opluchting bij beleggers dat de geopolitieke rel tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland weer wat tot bedaren lijkt te komen. Vorige week kwam de AEX-index al boven de grens van 1000 punten, maar daarna zakte de graadmeter door de angst voor nieuwe Amerikaanse heffingen en de mogelijkheid van een gewapend conflict.

4 uur geleden
ECB kritisch over Nederlandse uitzonderingen voor acceptatie cash

FRANKFURT (ANP) - Een Nederlands plan met uitzonderingen op de verplichte acceptatie van contant geld gaat veel te ver. Dat stelt de Europese Centrale Bank (ECB) in een kritisch adviesrapport, waarin de centrale bank zegt "zeer bezorgd" te zijn omdat het plan de status van wettig betaalmiddel van eurocontanten dreigt te ondermijnen.

4 uur geleden