Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa wil Italiaanse maatschappij helemaal inlijven

Lufthansa wil Italiaanse maatschappij helemaal inlijven

FRANKFURT (ANP/DPA) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa wil de Italiaanse luchtvaartmaatschappij ITA in drie stappen helemaal overnemen. Dat heeft Lufthansa-topman Carsten Spohr vrijdag gezegd, een dag nadat Lufthansa een deal met de Italiaanse overheid ondertekende om 41 procent van ITA in handen te krijgen. Daar betaalt Lufthansa 325 miljoen euro voor.

Maar in de overeenkomst is ook vastgelegd hoe Lufthansa zijn belang in ITA verder kan uitbreiden. Vanaf 2025 kan Lufthansa onder bepaalde voorwaarden nog 49 procent van de opvolger van het failliete Alitalia kopen van de Italiaanse overheid. De laatste 10 procent die Rome dan nog in handen heeft, kan in een derde stap dan worden gekocht.

Een tijdspad en een prijs voor de volledige overname noemde Spohr niet. Wel gaf hij aan dat als de groei van ITA niet loopt zoals verwacht, Lufthansa niet kan worden gedwongen om de rest van de luchtvaartmaatschappij te kopen. Ook loopt Lufthansa geen economische en juridische risico's uit de tijd van Alitalia.

Afgeslankt

Die Italiaanse luchtvaartmaatschappij ging enkele jaren geleden failliet. Toen er geen partij voor een doorstart kon worden gevonden, nam de Italiaanse staat Alitalia in 2020 over en voerde een reorganisatie door. De afgeslankte luchtvaartmaatschappij ging daarna door onder de naam ITA.

Luchtvaartconcern Lufthansa bestaat niet alleen uit de gelijknamige Duitse luchtvaartmaatschappij. Ook het Oostenrijkse Austrian Airlines, Swiss uit Zwitserland en het Belgische Brussels Airlines vallen daaronder, net als budgetluchtvaartmaatschappij Eurowings.

Meer uit Financieel

Groeispurt voor windenergie op land in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal windmolenparken op land in Duitsland is vorig jaar een stuk harder gegroeid. In totaal werden 958 nieuwe windturbines aan land in gebruik genomen, die samen goed zijn voor 5,2 gigawatt. Dat is 50 procent meer dan wat er een jaar eerder aan capaciteit bijkwam, meldden de brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA Power Systems.

56 minuten geleden
Chiptoeleveranciers stijgen op Wall Street na resultaten TSMC

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse chiptoeleveranciers behoorden donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Bedrijven als Applied Materials, Lam Research en KLA stegen tot meer dan 7 procent na sterke resultaten van de Taiwanese chipmaker TSMC. TSMC, dat chips maakt voor grote Amerikaanse klanten als Nvidia en Apple, is ook positief over dit jaar en gaat flink meer investeren om aan de sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI) te kunnen voldoen.

1 uur geleden
Burgemeester Londen vreest massaontslagen in stad door AI

LONDEN (ANP/AFP) - De Londense burgemeester Sadiq Khan vreest dat er massaontslagen kunnen plaatsvinden in de Britse hoofdstad doordat kunstmatige intelligentie (AI) veel werk gaat overnemen van mensen. Londen heeft bijvoorbeeld een grote financiƫle sector, waar veel werkzaamheden overgenomen kunnen worden door AI.

1 uur geleden
Rederij Maersk keert terug naar het Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.

2 uur geleden
India: onderhandelingen handelsdeal met EU deze maand afgerond

NEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.

2 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen naar Spanje in 2025

MADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
4,7 miljoen accounts offline door Australisch socialemediaverbod

SYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australiƫ geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.

3 uur geleden