Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa wil dat EU luchtvaartdeal Qatar opschort om Qatargate

Lufthansa wil dat EU luchtvaartdeal Qatar opschort om Qatargate

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Lufthansa wil dat de Europese Unie een luchtvaartdeal met Qatar opschort om het corruptieschandaal Qatargate. Volgens de deal uit 2021 mogen luchtvaartorganisaties onbeperkt vluchten aanbieden tussen de EU en Qatar.

Voorzitters Karl-Ludwig Kley en Christine Behle van het Duitse luchtvaartconcern hebben hierover een brief geschreven aan de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. "Gezien de ernstige beschuldigingen van corruptie moet de luchtvaartovereenkomst tussen de EU en Qatar onmiddellijk worden opgeschort", staat in de brief. Qatargate draait om beschuldigingen van het omkopen van Europarlementariërs door meerdere landen, waaronder Qatar. De landen zouden invloed in het Europees Parlement hebben gekocht met geld en andere gunsten.

De voorzitters schreven de brief nadat concurrent Qatar Airways vluchten heeft toegevoegd tussen Hamburg en Doha, de hoofdstad van Qatar. Daarmee kunnen Duitse passagiers sinds deze zomer via Doha naar andere bestemmingen in het Midden-Oosten en Azië vliegen. Ze hoeven dan niet te reizen via München of Frankfurt, knooppunten van het Duitse luchtvaartconcern. Lufthansa bestaat naast de gelijknamige maatschappij onder meer uit dochtermerken Eurowings, Austrian Airlines, Swiss uit Zwitserland en het Belgische Brussels Airlines.

Een woordvoerder van Qatar wilde tegenover persbureau Bloomberg niet reageren op de brief. Qatar Airways is in handen van de Qatarese staat.

Meer uit Financieel

Washington dreigt met nieuwe importheffingen, ook voor EU

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.

1 uur geleden
Thomas de Boer wordt nieuwe topman Shell Nederland

DEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.

2 uur geleden
Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

3 uur geleden
EU-Hof: Facebook Marketplace is geen digitale poortwachter

LUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.

3 uur geleden
AkzoNobel daalt fors op beurs na afgeblazen overnamepoging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.

4 uur geleden
Oud-Kamerlid wordt voorzitter brancheorganisatie openbaar vervoer

DEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.

4 uur geleden
Nippon Paint en Sherwin-Williams zien af van overnamepoging Akzo

TOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.

4 uur geleden