Lufthansa schrapt deze zomer nog duizenden vluchten
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaat nog eens ongeveer 2000 vluchten extra schrappen tot eind augustus als gevolg van personeelstekort. Het gaat vooral om binnenlandse vluchten, volgens de Duitse luchtvaartmaatschappij. De meeste daarvan vertrekken van de luchthavens van Frankfurt en München. Vluchten naar vakantiebestemmingen en intercontinentale vluchten blijven grotendeels buiten schot.
Het is de derde keer dat er deze zomer vluchten worden geschrapt. Eerder schrapte de grootste Duitse vliegtuigmaatschappij al meer dan 3000 vluchten. Dat gebeurde na een golf van coronabesmettingen in Duitsland, waardoor het personeelstekort verder toenam. Daar kwamen later nog eens circa 800 vluchten bij. Ook beperkte Lufthansa toen al de kaartverkoop.
Niet alleen Lufthansa kampt met personeelstekorten. De hele luchtvaartindustrie inclusief luchthavens, grondafhandelingsdiensten en de luchtverkeersleiding heeft daar last van. In de luchtvaartsector werden tijdens de coronacrisis massaal banen geschrapt en nu heeft de sector moeite om nieuwe mensen te werven. De Europese luchtvaartmaatschappijen zien daarbij een sterke inhaalvraag naar tickets nu de reisbeperkingen na twee jaar van coronamaatregelen zijn opgeheven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers op Wall Street leken een pas op de plaats te maken. Dinsdag sloten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index nog op nieuwe recordslotstanden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Importeurs van kunstmeststoffen ammoniak en ureum krijgen van Brussel een tijdelijke uitzondering op het betalen van importtarieven en een CO2-belasting. Dat zei handelschef Maroš Šefčovič na overleg met EU-landbouwministers.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.
8 uur geleden