Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa schrapt deze zomer nog duizenden vluchten

Lufthansa schrapt deze zomer nog duizenden vluchten

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaat nog eens ongeveer 2000 vluchten extra schrappen tot eind augustus als gevolg van personeelstekort. Het gaat vooral om binnenlandse vluchten, volgens de Duitse luchtvaartmaatschappij. De meeste daarvan vertrekken van de luchthavens van Frankfurt en München. Vluchten naar vakantiebestemmingen en intercontinentale vluchten blijven grotendeels buiten schot.

Het is de derde keer dat er deze zomer vluchten worden geschrapt. Eerder schrapte de grootste Duitse vliegtuigmaatschappij al meer dan 3000 vluchten. Dat gebeurde na een golf van coronabesmettingen in Duitsland, waardoor het personeelstekort verder toenam. Daar kwamen later nog eens circa 800 vluchten bij. Ook beperkte Lufthansa toen al de kaartverkoop.

Niet alleen Lufthansa kampt met personeelstekorten. De hele luchtvaartindustrie inclusief luchthavens, grondafhandelingsdiensten en de luchtverkeersleiding heeft daar last van. In de luchtvaartsector werden tijdens de coronacrisis massaal banen geschrapt en nu heeft de sector moeite om nieuwe mensen te werven. De Europese luchtvaartmaatschappijen zien daarbij een sterke inhaalvraag naar tickets nu de reisbeperkingen na twee jaar van coronamaatregelen zijn opgeheven.

Meer uit Financieel

AEX zakt door aanhoudende oorlog tegen Iran, olie opnieuw duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.

3 minuten geleden
Air France vliegt tot en met donderdag niet op het Midden-Oosten

PARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.

31 minuten geleden
Europese gasprijs opnieuw flink omhoog door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg met 30 procent tot 58 euro per megawattuur.

32 minuten geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea hard omlaag door onrust Midden-Oosten

TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.

34 minuten geleden
TUI-baas denkt dat ophalen gestrande klanten enkele dagen duurt

HANNOVER (ANP/DPA) - De topman van TUI rekent erop dat het enkele dagen duurt voordat klanten van het Duitse reisconcern die vastzitten in het Midden-Oosten zijn teruggebracht. Dat zei bestuursvoorzitter Sebastian Ebel in gesprek met nieuwszender n-tv. Het plan is om reizigers met partnermaatschappijen als Emirates, Qatar Airways en Etihad naar Duitsland te halen.

35 minuten geleden
Inflatie kan fors stijgen bij langdurige oorlog Iran, zegt ECB

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten zou een aanzienlijke stijging van de inflatie in de eurozone kunnen veroorzaken en de economische groei kunnen afremmen. Dat zegt Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met zakenkrant Financial Times.

1 uur geleden
Schade aan Amazon-datacenters gevolg van droneaanvallen

SEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.

1 uur geleden