Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa presteert boven verwachting met duurdere vliegtickets

Lufthansa presteert boven verwachting met duurdere vliegtickets

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Lufthansa heeft de prijzen van zijn vliegtickets fors verhoogd en profiteert flink van de aangetrokken vraag naar vliegreizen. In het tweede kwartaal is de omzet ten opzichte van vorig jaar meer dan verdubbeld. Ook maakte de Duitse maatschappij de afgelopen maanden veel meer winst dan kenners voor mogelijk hadden gehouden.

Het luchtvaartconcern waar ook onder meer SWISS, Austrian Airlines en Brussels Airlines onder vallen, was volgens voorlopige cijfers goed voor zo'n 8,5 miljard euro aan kwartaalopbrengsten. Gecorrigeerd voor rente rekent Lufthansa voor de periode op 350 miljoen tot 400 miljoen euro winst, waar analisten in doorsnee 218 miljoen euro winst voorzagen.

De Duitsers waarschuwden een paar maanden terug al voor duurdere tickets nadat de coronalockdowns overal werden opgeheven en mensen weer vaker wilden gaan vliegen. Door de recente chaos in de luchtvaart met veel geannuleerde vluchten en luchthavens die de drukte niet aankunnen, zijn de ticketprijzen extra hard gestegen.

Duurste boekingsklasse

Lufthansa zei vorige week dat de maatschappij voor de maand juli alleen stoelen in de duurste boekingsklasse zou aanbieden. Die stap verhoogde de prijs van zelfs de goedkoopste retourvluchten tussen Londen en Frankfurt tot ongeveer 1000 euro.

Dat het concern afgelopen kwartaal boven verwachting heeft gepresteerd is een opsteker voor de luchtvaart. De extra inkomsten door duurdere tickets kunnen de tegenslag compenseren dat er deze zomer veel minder vluchten zijn dan eigenlijk de bedoeling was. Na het verschijnen van het voorlopige kwartaalbericht schoot de beurskoers van Lufthansa in Frankfurt dan ook omhoog. Branchegenoten als Air France-KLM wonnen elders eveneens aan beurswaarde.

Lufthansa heeft voor de periode tot eind augustus al duizenden vluchten geschrapt. Net als Schiphol kampt het concern met personeelstekorten. In de luchtvaartsector werden tijdens de coronacrisis massaal banen geschrapt en nu heeft de sector moeite om nieuwe mensen te werven terwijl de vraag naar vliegen weer aantrekt.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

4 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

6 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

8 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

9 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

9 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

10 uur geleden