Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa presteert boven verwachting met duurdere vliegtickets

Lufthansa presteert boven verwachting met duurdere vliegtickets

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Lufthansa heeft de prijzen van zijn vliegtickets fors verhoogd en profiteert flink van de aangetrokken vraag naar vliegreizen. In het tweede kwartaal is de omzet ten opzichte van vorig jaar meer dan verdubbeld. Ook maakte de Duitse maatschappij de afgelopen maanden veel meer winst dan kenners voor mogelijk hadden gehouden.

Het luchtvaartconcern waar ook onder meer SWISS, Austrian Airlines en Brussels Airlines onder vallen, was volgens voorlopige cijfers goed voor zo'n 8,5 miljard euro aan kwartaalopbrengsten. Gecorrigeerd voor rente rekent Lufthansa voor de periode op 350 miljoen tot 400 miljoen euro winst, waar analisten in doorsnee 218 miljoen euro winst voorzagen.

De Duitsers waarschuwden een paar maanden terug al voor duurdere tickets nadat de coronalockdowns overal werden opgeheven en mensen weer vaker wilden gaan vliegen. Door de recente chaos in de luchtvaart met veel geannuleerde vluchten en luchthavens die de drukte niet aankunnen, zijn de ticketprijzen extra hard gestegen.

Duurste boekingsklasse

Lufthansa zei vorige week dat de maatschappij voor de maand juli alleen stoelen in de duurste boekingsklasse zou aanbieden. Die stap verhoogde de prijs van zelfs de goedkoopste retourvluchten tussen Londen en Frankfurt tot ongeveer 1000 euro.

Dat het concern afgelopen kwartaal boven verwachting heeft gepresteerd is een opsteker voor de luchtvaart. De extra inkomsten door duurdere tickets kunnen de tegenslag compenseren dat er deze zomer veel minder vluchten zijn dan eigenlijk de bedoeling was. Na het verschijnen van het voorlopige kwartaalbericht schoot de beurskoers van Lufthansa in Frankfurt dan ook omhoog. Branchegenoten als Air France-KLM wonnen elders eveneens aan beurswaarde.

Lufthansa heeft voor de periode tot eind augustus al duizenden vluchten geschrapt. Net als Schiphol kampt het concern met personeelstekorten. In de luchtvaartsector werden tijdens de coronacrisis massaal banen geschrapt en nu heeft de sector moeite om nieuwe mensen te werven terwijl de vraag naar vliegen weer aantrekt.

Meer uit Financieel

Zoon Mango-oprichter vrijgelaten na arrestatie rond dood vader

MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.

10 minuten geleden
Google-moederbedrijf Alphabet zakt op Wall Street na evenement

NEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.

16 minuten geleden
Google komt met nieuwe AI-functies in zoekbalk

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.

1 uur geleden
Tata Steel blij met steun EU-parlement voor beperken staalimport

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.

2 uur geleden
Medeoprichter OpenAI aan de slag bij AI-bedrijf Anthropic

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.

3 uur geleden
AEX levert deel van winst weer in, Adyen grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geëindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.

3 uur geleden
Fortnite keert na bijna zes jaar terug in App Store van Apple

CARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.

5 uur geleden