Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lufthansa presteert boven verwachting met duurdere vliegtickets

Lufthansa presteert boven verwachting met duurdere vliegtickets

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Lufthansa heeft de prijzen van zijn vliegtickets fors verhoogd en profiteert flink van de aangetrokken vraag naar vliegreizen. In het tweede kwartaal is de omzet ten opzichte van vorig jaar meer dan verdubbeld. Ook maakte de Duitse maatschappij de afgelopen maanden veel meer winst dan kenners voor mogelijk hadden gehouden.

Het luchtvaartconcern waar ook onder meer SWISS, Austrian Airlines en Brussels Airlines onder vallen, was volgens voorlopige cijfers goed voor zo'n 8,5 miljard euro aan kwartaalopbrengsten. Gecorrigeerd voor rente rekent Lufthansa voor de periode op 350 miljoen tot 400 miljoen euro winst, waar analisten in doorsnee 218 miljoen euro winst voorzagen.

De Duitsers waarschuwden een paar maanden terug al voor duurdere tickets nadat de coronalockdowns overal werden opgeheven en mensen weer vaker wilden gaan vliegen. Door de recente chaos in de luchtvaart met veel geannuleerde vluchten en luchthavens die de drukte niet aankunnen, zijn de ticketprijzen extra hard gestegen.

Duurste boekingsklasse

Lufthansa zei vorige week dat de maatschappij voor de maand juli alleen stoelen in de duurste boekingsklasse zou aanbieden. Die stap verhoogde de prijs van zelfs de goedkoopste retourvluchten tussen Londen en Frankfurt tot ongeveer 1000 euro.

Dat het concern afgelopen kwartaal boven verwachting heeft gepresteerd is een opsteker voor de luchtvaart. De extra inkomsten door duurdere tickets kunnen de tegenslag compenseren dat er deze zomer veel minder vluchten zijn dan eigenlijk de bedoeling was. Na het verschijnen van het voorlopige kwartaalbericht schoot de beurskoers van Lufthansa in Frankfurt dan ook omhoog. Branchegenoten als Air France-KLM wonnen elders eveneens aan beurswaarde.

Lufthansa heeft voor de periode tot eind augustus al duizenden vluchten geschrapt. Net als Schiphol kampt het concern met personeelstekorten. In de luchtvaartsector werden tijdens de coronacrisis massaal banen geschrapt en nu heeft de sector moeite om nieuwe mensen te werven terwijl de vraag naar vliegen weer aantrekt.

Meer uit Financieel

Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

1 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

1 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

2 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

2 uur geleden
Pentagon sluit deal met zeven techreuzen, Anthropic ontbreekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.

3 uur geleden
FNV-voorzitter Spekman: acties om nullijn tonen dat strijd loont

AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.

3 uur geleden
Apple bij stijgers op hoger Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.

3 uur geleden