Luchtvrachtvervoer blijft boven niveau van voor de crisis
GENÈVE (ANP) - De vraag naar luchtvrachtvervoer ligt nog altijd boven het niveau van voor de coronacrisis. Volgens de internationale luchtvaartbranchevereniging IATA steeg de vraag, gemeten in zogeheten vrachttonkilometers, in april met 12 procent ten opzichte van april 2019. IATA maakt vanwege de "buitengewone impact" van de coronacrisis geen vergelijking met een jaar eerder maar met de situatie van voor de crisis.
Op maandbasis was de vraag naar luchtvracht bijna 8 procent gestegen. De toename was vooral door de aantrekkende vraag in Noord-Amerika. Van de 12 procent groei ten opzichte van twee jaar terug was 7,5 procentpunt op conto van Noord-Amerikaanse maatschappijen. In alle andere regio's was ook sprake van groei met uitzondering van Latijns-Amerika.
Nog altijd merkt de sector het gebrek aan passagierstoestellen waar ook een deel van de vracht mee kan worden getransporteerd. De inzet van vrachtvliegtuigen steeg in vergelijking met twee jaar terug met ruim een kwart. De zogeheten belly-cargocapaciteit in passagiersvliegtuigen lag bijna 40 procent lager, doordat er minder gevlogen wordt.
Verder meldt IATA dat de concurrentiepositie ten opzichte van de zeevaart is verbeterd. De tarieven voor luchtvracht zijn na de piek in april vorig jaar gestabiliseerd, terwijl de tarieven voor zeecontainers relatief hoog bleven. Volgens IATA wordt door producenten ook vaker voor luchtvrachtvervoer gekozen om verloren tijd goed te maken als gevolg van langere levertijden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
50 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.
2 uur geledenMARTORELL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Jonathan Andic, de zoon van Mango-oprichter Isak Andic, treedt tijdelijk af als vicevoorzitter van de raad van bestuur van de Spaanse modeketen. Dat laat hij weten in een brief, gepubliceerd door persbureau EFE. Jonathan wordt in verband gebracht met de dood van zijn vader in december 2024.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.
4 uur geleden