Luchtvaartmaatschappijen Emiraten repatriëren maandag passagiers
DUBAI (ANP/RTR) - Enkele luchtvaartmaatschappijen uit de Verenigde Arabische Emiraten zullen maandag een beperkt aantal vluchten uitvoeren. Emirates, flydubai en Etihad Airways repatriëren vooral gestrande passagiers die vast kwamen te zitten sinds de aanvallen op Iran van afgelopen weekend.
De Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran en vergeldingen van Iran hebben geleid tot de sluiting van het luchtruim in delen van het Midden-Oosten. Ook sloten belangrijke luchthavens in onder meer Dubai en Doha. Dubai Airports kondigde voor later maandag een beperkte hervatting van de vluchten aan. Vanaf Dubai International Airport en Al Maktoum International vertrekt een beperkt aantal vluchten.
Emirates en flydubai zeiden dat ze maandagavond een klein aantal vluchten zouden hervatten. Flydubai meldde dat vier vluchten naar Russische bestemmingen vertrekken, waaronder naar Kazan.
Londen en Parijs
Op de website van het in Abu Dhabi gevestigde Etihad was volgens persbureau Reuters te zien dat maandag verschillende vluchten waren vertrokken vanaf Zayed International Airport in Abu Dhabi naar onder andere Londen en Parijs, met meer vluchten op de planning.
Welke vluchten worden gebruikt voor repatriëring, zei Etihad er niet bij. Op X meldt de vliegmaatschappij dat haar geplande commerciële vluchten op Abu Dhabi blijven opgeschort tot woensdagmiddag 4 maart lokale tijd. "Sommige repositionerings-, vracht- en repatriëringsvluchten kunnen worden uitgevoerd in samenwerking met de autoriteiten in de VAE en zijn onderworpen aan strikte operationele en veiligheidsgoedkeuringen", schrijft Etihad erbij.
KLM
Een toestel van het Duitse Lufthansa vertrok eerder maandag met alleen twee piloten aan boord. Het bedrijf verklaarde dat het vliegtuig naar München werd overgebracht en dat passagiersvervoer niet mogelijk was.
KLM liet eerder al weten tot en met donderdag 5 maart niet van en naar Dubai, Riyadh en Dammam te vliegen. De luchtvaartmaatschappij kan niet precies zeggen hoeveel van zijn passagiers daar vastzitten. "Wij inventariseren voortdurend welke passagiers terug willen reizen en doen ons uiterste best om iedereen persoonlijk te informeren en zo snel mogelijk te helpen", aldus KLM.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.
4 uur geleden