Luchtvaartmaatschappij Delta zakt op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines hoorde donderdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het concern leed in het eerste kwartaal verlies en de resultaten voldeden niet aan de verwachtingen van analisten. Wel is het bedrijf met positieve verwachtingen gekomen voor de komende maanden. De algehele stemming op Wall Street was terughoudend in de nasleep van de publicatie van de notulen van de afgelopen rentevergadering van de Federal Reserve.
Het aandeel werd bijna 2 procent lager gezet. Delta kampte met hogere kosten voor bijvoorbeeld brandstof en personeel. De brandstofrekening lag 30 procent hoger dan een jaar eerder. Daarnaast heeft het bedrijf de lonen voor werknemers verhoogd. Delta verwacht in april, mei en juni wel een recordomzet te boeken en stelde beleggers een stijging van de winst in het vooruitzicht. Daarbij trekt ook de markt voor zakenreizen aan, na de grote klappen die de coronacrisis in deze branche had veroorzaakt.
Motorfietsenmerk Harley-Davidson zakte daarnaast bijna 3 procent na het nieuws dat financieel topvrouw Gina Goetter vertrekt bij het bedrijf. Ze stapt over naar speelgoedfabrikant Hasbro (plus 1,8 procent).
Zorgen
De Dow-Jonesindex won in de vroege handel een fractie tot 33.647 punten. De bredere S&P 500 steeg 0,3 procent tot 4105 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq ging 0,9 procent omhoog naar 12.039 punten.
Uit notulen van de Fed werd duidelijk dat centrale bankiers in de Verenigde Staten nog altijd bezorgd zijn over de hoge inflatie. Verder hielden ze rekening met een "milde recessie" na de chaos rond omvallende middelgrote banken. Beleggers kregen ook nog nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt te verwerken. De voorbije week vroegen 239.000 Amerikanen een werkloosheidsuitkering aan, wat meer is dan kenners in doorsnee hadden verwacht. Ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn van invloed op het rentebeleid van de Fed.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent minder waard op 82,89 dollar per vat. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 86,89 dollar per vat. Oliekartel OPEC verwacht nog altijd dat de vraag naar olie dit jaar met 2,3 miljoen vaten per dag toeneemt ten opzichte van vorig jaar. De euro was 1,1063 dollar waard, tegen 1,0976 een dag eerder.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
3 uur geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
7 uur geleden