Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchtvaartmaatschappij Delta zakt op Wall Street na resultaten

Luchtvaartmaatschappij Delta zakt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines hoorde donderdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het concern leed in het eerste kwartaal verlies en de resultaten voldeden niet aan de verwachtingen van analisten. Wel is het bedrijf met positieve verwachtingen gekomen voor de komende maanden. De algehele stemming op Wall Street was terughoudend in de nasleep van de publicatie van de notulen van de afgelopen rentevergadering van de Federal Reserve.

Het aandeel werd bijna 2 procent lager gezet. Delta kampte met hogere kosten voor bijvoorbeeld brandstof en personeel. De brandstofrekening lag 30 procent hoger dan een jaar eerder. Daarnaast heeft het bedrijf de lonen voor werknemers verhoogd. Delta verwacht in april, mei en juni wel een recordomzet te boeken en stelde beleggers een stijging van de winst in het vooruitzicht. Daarbij trekt ook de markt voor zakenreizen aan, na de grote klappen die de coronacrisis in deze branche had veroorzaakt.

Motorfietsenmerk Harley-Davidson zakte daarnaast bijna 3 procent na het nieuws dat financieel topvrouw Gina Goetter vertrekt bij het bedrijf. Ze stapt over naar speelgoedfabrikant Hasbro (plus 1,8 procent).

Zorgen

De Dow-Jonesindex won in de vroege handel een fractie tot 33.647 punten. De bredere S&P 500 steeg 0,3 procent tot 4105 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq ging 0,9 procent omhoog naar 12.039 punten.

Uit notulen van de Fed werd duidelijk dat centrale bankiers in de Verenigde Staten nog altijd bezorgd zijn over de hoge inflatie. Verder hielden ze rekening met een "milde recessie" na de chaos rond omvallende middelgrote banken. Beleggers kregen ook nog nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt te verwerken. De voorbije week vroegen 239.000 Amerikanen een werkloosheidsuitkering aan, wat meer is dan kenners in doorsnee hadden verwacht. Ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn van invloed op het rentebeleid van de Fed.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent minder waard op 82,89 dollar per vat. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 86,89 dollar per vat. Oliekartel OPEC verwacht nog altijd dat de vraag naar olie dit jaar met 2,3 miljoen vaten per dag toeneemt ten opzichte van vorig jaar. De euro was 1,1063 dollar waard, tegen 1,0976 een dag eerder.

Meer uit Financieel

Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

8 minuten geleden
EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

1 uur geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

1 uur geleden
Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

2 uur geleden
Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

2 uur geleden
Inflatiezorgen drukken de stemming op aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.

3 uur geleden
Huurders klagen vaker over lekkages, vochtproblemen en schimmel

DEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.

3 uur geleden