Luchtvaartbeurs Dubai gaat door, maar met capaciteitsbeperkingen
DUBAI (ANP/RTR) - De luchtvaartshow van Dubai gaat dit jaar door, maar wel met capaciteitsbeperkingen vanwege de coronapandemie. Dat heeft de organisator van de grootste handelsbeurs voor lucht- en ruimtevaart gemeld. De beurs vindt plaats van 14 tot en met 18 november.
Doorgaans worden tijdens het evenement in Dubai vele miljardendeals worden gesloten. De verwachting is dat dat dit jaar minder zal zijn, omdat de sector gebukt gaat onder de impact van de coronapandemie. Maatschappijen hebben het geld hard nodig om de crisis door te komen. Evengoed zal de show worden gezien als een psychologische stimulans voor luchtvaartmaatschappijen en vliegtuigbouwers om de gehavende sector weer op de rails te krijgen.
De Dubai Airshow is de eerste grote luchtvaartshow sinds de uitbraak van de crisis. Eerdere shows in Farnborough en Le Bourget in respectievelijk 2020 en 2021 werden vanwege de crisis geannuleerd. De bijeenkomst zal tienduizenden bezoekers trekken, onder wie vliegtuigbouwers, hun leveranciers, militaire functionarissen en verder vertegenwoordigers van luchtvaartmaatschappijen en wapenbedrijven uit de hele wereld.
Het aantal exposanten voor de show ligt volgens de organisatie gelijk aan het aantal van voor de crisis. In 2019 waren er 1200 standhouders en werden 84.000 bezoekers verwelkomd. De show zal vanwege de pandemie ook ruimer opgezet worden om beter afstand te kunnen houden. Op de show zullen ook Israëlische bedrijven aanwezig zijn, nadat de Verenigde Arabische Emiraten en Israël vorig jaar de zakelijke banden aanhaalden.
Meer uit Financieel
SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal van Zuid-Korea's grootste bedrijven, waaronder Samsung en Hyundai, hebben toegezegd gezamenlijk ongeveer 550 miljard dollar te investeren in Zuid-Korea in de komende jaren. De aankondiging volgt op een ontmoeting met president Lee Jae-myung, die de economie probeert te versterken na de handelsdeal met de Verenigde Staten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topman Christophe Fouquet van ASML maakt zich geen zorgen over het conflict tussen de Nederlandse overheid en China over de Nijmeegse chipmaker Nexperia. "We maken ons geen zorgen. Ik denk dat de zaak wel onder controle is", zei de topman van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven zondag bij het programma Buitenhof.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zondag aangekondigd. De gasinfrastructuur van het land is geregeld doelwit van Russische aanvallen.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.
1 dag geleden