Luchtvaart gruwt van berichten over ticketbelasting Frankrijk
BRUSSEL (ANP) - Belangenorganisaties voor luchtvaartmaatschappijen en luchthavens hebben met afgrijzen gereageerd op mediaberichten over extra ticketbelastingen in Frankrijk. De Franse regering zou met zo'n luchtvaarttaks 1 miljard euro willen ophalen, als onderdeel van de belastingplannen van premier Michel Barnier om de begroting op orde te krijgen.
Volgens de internationale brancheorganisatie voor luchtvaartmaatschappijen IATA dreigen belastingen op luchtvaart de Franse economie te schaden. Duurdere tickets zouden doelstellingen van het ministerie voor Toerisme om meer toeristen naar Frankrijk te lokken schaden.
"Als deze belastingmaatregelen worden ingevoerd, is dat een ramp voor Frankrijk. Je kunt jezelf niet naar meer welvaart belasten", stelt directeur-generaal Willie Walsh van IATA. De lobbygroepen voor Europese luchtvaartmaatschappijen, A4E, en luchthavens, ACI Europe, spreken van kortetermijndenken en stellen dat een extra belasting investeringen in verduurzaming hindert. Ook beweren ze dat Frankrijk een minder aantrekkelijk land wordt voor het bedrijfsleven.
Barnier kondigde deze week aan dat extra belastingen en bezuinigingen 60 miljard euro moeten opleveren. Frankrijk heeft een begrotingstekort dat volgens afspraken binnen de Europese Unie veel te groot is. Om het tekort op termijn terug te dringen tot 3 procent van de omvang van de economie wil hij 20 miljard euro ophalen door hogere belastingen voor grote bedrijven en vermogende Fransen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
1 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
4 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.
18 uur geleden