
Luchtvaart gruwt van berichten over ticketbelasting Frankrijk
BRUSSEL (ANP) - Belangenorganisaties voor luchtvaartmaatschappijen en luchthavens hebben met afgrijzen gereageerd op mediaberichten over extra ticketbelastingen in Frankrijk. De Franse regering zou met zo'n luchtvaarttaks 1 miljard euro willen ophalen, als onderdeel van de belastingplannen van premier Michel Barnier om de begroting op orde te krijgen.
Volgens de internationale brancheorganisatie voor luchtvaartmaatschappijen IATA dreigen belastingen op luchtvaart de Franse economie te schaden. Duurdere tickets zouden doelstellingen van het ministerie voor Toerisme om meer toeristen naar Frankrijk te lokken schaden.
"Als deze belastingmaatregelen worden ingevoerd, is dat een ramp voor Frankrijk. Je kunt jezelf niet naar meer welvaart belasten", stelt directeur-generaal Willie Walsh van IATA. De lobbygroepen voor Europese luchtvaartmaatschappijen, A4E, en luchthavens, ACI Europe, spreken van kortetermijndenken en stellen dat een extra belasting investeringen in verduurzaming hindert. Ook beweren ze dat Frankrijk een minder aantrekkelijk land wordt voor het bedrijfsleven.
Barnier kondigde deze week aan dat extra belastingen en bezuinigingen 60 miljard euro moeten opleveren. Frankrijk heeft een begrotingstekort dat volgens afspraken binnen de Europese Unie veel te groot is. Om het tekort op termijn terug te dringen tot 3 procent van de omvang van de economie wil hij 20 miljard euro ophalen door hogere belastingen voor grote bedrijven en vermogende Fransen.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/RTR) - De Vietnamese producent van elektrische auto's (EV's) VinFast is zondag begonnen met de productie in een nieuwe fabriek in eigen land. Het is de tweede productiefaciliteit van VinFast in Vietnam die moet bijdragen aan de groeiplannen van het bedrijf.
23 minuten geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft naar eigen zeggen de afgelopen dagen in een nieuwe overlegronde constructieve handelsgesprekken gevoerd met de Verenigde Staten over de importheffingen van president Donald Trump. Die gesprekken vonden plaats in Washington, aldus een verklaring van de Taiwanese overheid op zondag.
2 uur geledenHETHEL (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Lotus heeft geen plannen om zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen. Daarmee reageert de onderneming op mediaberichten van onder meer de BBC dat het bedrijf zou overwegen zijn Britse productie te staken om een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten.
18 uur geledenMIDDENMEER (ANP) - Bij tomatenbedrijf Agro Care in het Noord-Hollandse Middenmeer is vrijdagmiddag een grote kas ingestort. Op beelden van een beveiligingscamera, die verschillende media tonen, is te zien hoe de enorme kas van 9 hectare om 16.38 uur van het ene op het andere moment tegen de vlakte gaat. Volgens de onderneming zelf waren er rond dat tijdstip geen mensen meer in de kas aanwezig. De schade lijkt in de miljoenen euro's te lopen.
20 uur geledenWENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ besluit volgende maand waarschijnlijk opnieuw tot een forse verhoging van de olieproductie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Zo'n stap zou de prijzen aan de Nederlandse pomp wat kunnen drukken.
20 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV gaat namens het grondpersoneel niet in op de uitnodiging van KLM om woensdag weer naar de cao-onderhandelingstafel te komen. FNV-bestuurder John van Dorland blijft "in de actiestand" en wil een nieuwe staking aankondigen zodra voor hem duidelijk is hoe op verantwoorde wijze actie gevoerd mag worden.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus overweegt zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen en een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten, meldt de Britse omroep BBC op basis van ingewijden. Hierdoor dreigen 1300 Britse banen verloren te gaan.
23 uur geleden