Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchthavens ontvingen twee derde minder reizigers dan voor corona

Luchthavens ontvingen twee derde minder reizigers dan voor corona

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse luchtvaart is de klap van de coronapandemie vorig jaar duidelijk nog niet te boven gekomen. In totaal vlogen 29 miljoen passagiers via de vijf grootste luchthavens van Nederland. Dat is ruim twee derde minder dan in 2019, het laatste jaar voordat het coronavirus zich wereldwijd verspreidde.

Ten opzichte van het eerste coronajaar werd het wel drukker op de luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal luchtvaartpassagiers steeg met bijna een kwart vergeleken met 2020, toen internationale vluchten lange tijd vrijwel onmogelijk waren. Ook waren passagiersvliegtuigen beter gevuld dan een jaar eerder.

Schiphol is nog altijd met afstand de belangrijkste luchthaven voor Nederland. Hier stapten 25,5 miljoen passagiers in of uit het vliegtuig, 22 procent meer dan in 2020. Maar andere luchthavens herstelden sterker dan die van Amsterdam. Zo zag Eindhoven Airport het aantal passagiers op jaarbasis met 28 procent toenemen tot 2,7 miljoen en groeide het passagiersvervoer op Groningen Eelde Airport met 55,5 procent tot 17.600 passagiers.

Industrie

Voor luchtvaartbedrijven als KLM was de grote vraag naar vrachtvluchten een lichtpunt. In totaal werd via Nederlandse luchthavens 1,8 miljoen ton vracht door de lucht vervoerd. Dat is bijna 14 procent meer dan een jaar eerder en bijna 7 procent meer dan in 2019.

Andere sectoren, zoals de industrie, tonen wel sterk herstel van de eerste klap van de coronapandemie. Doordat er ineens veel meer door Europa en de Verenigde Staten werd geïmporteerd ontstonden tekorten aan zeecontainers, waardoor bedrijven vaker uitweken naar vliegtuigen voor het vervoeren van vracht.

Meer uit Financieel

Hornbach breidt marktaandeel verder uit in Nederland

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.

39 minuten geleden
Beurzen Azië stijgen, olieprijs daalt door hoop op einde oorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag stevig omhoog. De stemming werd gesteund door de hoop op een spoedige de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen, die sterk zijn gestegen door het conflict in het olierijke gebied, gingen omlaag.

39 minuten geleden
Nederlandse gasvoorraden gedaald naar laagste niveau in tien jaar

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken naar 5,8 procent. Dat is de laagste vullingsgraad in tien jaar. Dat blijkt uit het Nationaal Energie Dashboard van gasnetbeheerder Gasunie dat sinds 2016 de opslagcijfers volledig bijhoudt.

52 minuten geleden
Nederlandse economie kan volgens ABN AMRO 'tegen een stootje'

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.

8 uur geleden
OpenAI stopt met app voor AI-video's Sora

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.

10 uur geleden
FNV wil ruimere reiskostenvergoeding en maximumprijzen benzine

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.

10 uur geleden
Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

11 uur geleden