Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luchthaven Heathrow hele dag dicht door grote stroomstoring

Luchthaven Heathrow hele dag dicht door grote stroomstoring

LONDEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - London Heathrow Airport blijft vrijdag de hele dag gesloten door een grote stroomstoring als gevolg van een brand in een nabijgelegen transformatorstation. Heathrow is de drukste luchthaven van West-Europa en de sluiting zorgt voor grote verstoringen van het Europese en internationale luchtverkeer.

Volgens de Londense brandweer zijn tientallen brandweerlieden bezig om de uitslaande brand iets ten noorden van Heathrow te blussen. Heathrow meldt dat het vliegveld tot middernacht dicht blijft en dat reizigers omwille van de veiligheid niet naar de luchthaven moeten komen.

Volgens luchtvaartwebsite Flightradar24 worden minstens 120 vliegtuigen die op weg zijn naar Heathrow omgeleid naar andere vliegvelden. Voor vrijdag zouden meer dan 1350 vluchten van en naar Heathrow zijn gepland. Dagelijks reizen ongeveer 200.000 passagiers via Heathrow.

84 miljoen reizigers

Vorig jaar reisden bijna 84 miljoen mensen via Heathrow. Voor Paris Charles de Gaulle waren dat er ruim 70 miljoen en voor Schiphol bijna 67 miljoen.

Naar verwachting ondervindt het luchtverkeer naar Heathrow de komende dagen ook nog hinder van de stroomstoring. De Britse hoofdstad wordt ook bediend door de luchthavens Gatwick, Luton, Stansted en London City Airport.

Grote rookontwikkeling

Vanaf Heathrow wordt op meer dan tweehonderd bestemmingen gevlogen in meer dan tachtig landen. Zo zijn Los Angeles, New York en Madrid belangrijke bestemmingen.

Heathrow heeft twee start- en landingsbanen. Eind vorig jaar kwam de luchthaven nog met plannen om miljarden te investeren in vernieuwing en in januari kreeg Heathrow toestemming van de overheid om een derde baan aan te leggen om zo beter met de drukte om te kunnen gaan.

Door de brand zitten ook veel woningen en gebouwen in het westen van Londen zonder stroom. Op beelden is te zien dat de brand hoog uitslaat met grote rookontwikkeling. Ongeveer 150 mensen zijn geëvacueerd uit de omgeving. Volgens de brandweer is de oorzaak van de brand nog niet bekend.

Meer uit Buitenland

Oud-president erkent winst studentenbeweging verkiezingen Servië

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.

16 minuten geleden
Stembussen in Brazilië twee uur langer open na klachten team Lula

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.

35 minuten geleden
Zelensky: trilaterale ontmoeting Oekraïne-Rusland-VS in november

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.

1 uur geleden
Exitpoll: Jotova wint eerste ronde Bulgaarse presidentsverkiezing

SOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.

2 uur geleden
Le Pen belooft harde aanpak criminaliteit bij begin campagne

ORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.

4 uur geleden
Nieuwe protesten in Tirana ondanks extra maatregelen

TIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.

4 uur geleden
Oppositieleider María Corina Machado aangekomen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is aangekomen in Venezuela. "Ik ben hier, bij jullie", schrijft de Nobelprijswinnares op X. Ze probeerde de afgelopen maanden vaker om terug te keren, maar volgens internationale media blokkeerden de Verenigde Staten dat.

5 uur geleden