Lucas de Visser is nieuwe kinderburgemeester van Kapelle
KAPELLE - Lucas de Visser, leerling van groep 8 van de Juliana van Stolbergschool in Kapelle, is woensdag verkozen tot nieuwe kinderburgemeester van de gemeente Kapelle.
Vijf kandidaten, van verschillende basisscholen, deden mee aan de kinderburgemeesterverkiezing van de gemeente. Zij voerden drie verschillende opdrachten uit: een quiz over de gemeente Kapelle, een voorstelopdracht en een toespraak houden over meer buiten spelen met andere kinderen. Daarna ging de jury in beraad en maakte burgemeester Constantijn Jansen op de Haar bekend dat de elfjarige Lucas de nieuwe kinderburgemeester van de gemeente Kapelle is geworden. ‘Het was een moeilijke beslissing voor de jury, want alle vijf de kandidaten hebben erg goede ideeën’, laat de gemeente Kapelle weten. ‘Uiteindelijk heeft de jury gekozen voor Lucas, omdat hij zichzelf goed kan presenteren en zelfverzekerd overkomt. Ook heeft hij nagedacht over buitenspelen voor kinderen met een beperking.’
Magische trucs
Evert van Asselt warmde het publiek van de verkiezing eerst op met magische trucs. Daarna stelde hij enkele vragen aan de burgemeester. Vervolgens vertelde de huidige kinderburgemeester Nienke Kanis over haar jaar als assistent van de burgemeester en nam de presentatie van de quiz en opdrachten voor de kandidaten op zich. Nadat de kandidaten de opdrachten hadden uitgevoerd, ging de jury in beraad. De jury bestond uit de burgemeester, kinderburgemeester Nienke en drie medewerkers van de gemeente Kapelle. Tijdens dit beraad vermaakte Evert het publiek. Nadat de jury terugkwam bedankte Evert alle kandidaten en gaf hun cadeautje voor het meedoen. Daarna maakte de burgemeester de winnaar bekend en overhandigde Nienke de kinderburgemeesterketen aan haar opvolger Lucas.
Meer uit Reimerswaal
KRABBENDIJKE - De gemeenteraad van Reimerswaal heeft dinsdagavond 28 oktober unaniem ingestemd met de begroting voor 2026. De begroting is financieel sluitend, maar de gemeente ziet voor de langere termijn nog steeds grote uitdagingen.
15 uur geledenKAPELLE - Met vijftien punten uit de eerste vijf wedstrijden kent VV Kapelle een goede start van de competitie. Toch gaat niet alles rooskleurig. Na zes weken trainen op het grasveld ligt het trainingsveld van VV Kapelle er namelijk gehavend bij: kale plekken, losse grashopen, diepe sporen. Trainer Marcel Kole zucht terwijl hij de pionnen neerzet: "Het is eigenlijk niet meer verantwoordt om hier te trainen." Hoe komt het dat het veld er zo slecht bij ligt en wat kan de club eraan doen?
1 dag geledenWEMELDINGE - Zodra de schemer valt, vullen verklede kinderen en buurtbewoners de straat voor de jaarlijkse Halloweentocht. Achter elke voordeur schuilt een verrassing, van griezelige geluiden tot plotselinge rookwolken, en dat alles dankzij buurtvereniging 't Halve Durp."Toen ik hier zo'n vijf jaar geleden kwam wonen, werd er al iets met Halloween gedaan," vertelt Roberto Cornelisse, bestuurslid van de buurtvereniging. "Toen ik erbij kwam, dacht ik: dit moeten we blijven voortzetten. Het is gewoon te leuk om verloren te laten gaan." Inmiddels is het dorpsfeest niet meer weg te denken uit de straat.
1 dag geledenREIMERSWAAL/ KAPELLE - Overal in Nederland gaan vrijwilligers begin november weer aan de slag voor de natuur. Ook in Zeeland wordt flink gewerkt tijdens de Nationale Natuurwerkdag, die dit jaar voor de 25e keer wordt gehouden. In de gemeenten Reimerswaal en Kapelle zijn er activiteiten in Krabbendijke en Wemeldinge, waar knotwilgen worden geknot en struiken worden gesnoeid.
2 dagen geledenREIMERSWAAL/KAPELLE - Vandaag mogen inwoners van Reimerswaal en Kapelle hun stem uitbrengen voor de verkiezingen van de Tweede Kamer. Alle stembureaus zijn open van 7.30 tot 21.00 uur.Iedereen met een geldige stempas en identiteitsbewijs kan in elk stembureau binnen de eigen gemeente terecht.
2 dagen geledenKAPELLE - De gemeente Kapelle heeft de omgevingsvergunning verleend voor een kleinschalige noodopvang voor asielzoekers op bedrijventerrein De Smokkelhoek. Ook is het Veiligheid- en Leefbaarheidsplan vastgesteld.
3 dagen geledenRILLAND - Goochelkampioenen Niek en Guy staan op zaterdag 1 november op het podium van Dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland met hun voorstelling Legatum. Het optreden maakt deel uit van het programma van Podium Reimerswaal.
3 dagen geleden